22 831 25 21 | 831 42 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Metrel - Europejski lider w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej

Marka Metrel stanowi międzynarodową grupę ekspertów w dziedzinie badań, rozwiązań i produkcji przyrządów pomiarowych. Firma jest rozpoznawalna na całym świecie i od zawsze kojarzona z najwyższą jakością oferowanych urządzeń. Przyrządami Metrel można wykonywać pomiary elektryczne wszędzie tam gdzie chodzi o ich jakość oraz o bezpieczeństwo człowieka. Pośród różnych grup przyrządów Metrel produkuje przyrządy do pomiarów bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, pomiarów elektrycznych w energetyce i elektronice, pomiarów jakości energii elektrycznej, testowania sieci kablowych i LAN, a także do pomiarów parametrów klimatycznych w pomieszczeniach. Ogólnie produkty Metrel dostarczają informacji o bezpieczeństwie i funkcjonalności różnych instalacji, urządzeń elektrycznych czy parametrach otoczenia. Dzięki innowacyjności stosowanej w projektowaniu, elektronice i oprogramowaniu, dostarczane są dokładne i bezpieczne w użyciu urządzenia pomiarowe. Firma planuje zostać liderem zaawansowanych technologicznie rozwiązań pomiarowych, dlatego inwestuje każdego roku 10% całorocznego obrotu w rozwój i badania. Szerokiej gamie produktów zawsze towarzyszy kompleksowe wsparcie łącznie z programami szkoleniowymi. Szczegółowy certyfikat kalibracji jest dołączany do każdego wyprodukowanego przyrządu jako wyposażenie standardowe, bez dodatkowych opłat.

 

Metrel ponad 60 lat tradycji

Ponad 60 lat tradycji
 

Firma Metrel powstała jako osobna jednostka administracyjna w dzisiejszej Słowenii, a ówczesnej Jugosławii w 1957 roku. Należała do organizacji ISKRA (działającej zresztą do dzisiaj, ale już jako osobne, niezależne przedsiębiorstwo) zrzeszającej w tamtym okresie większość zakładów zajmujących się elektroniką, automatyką czy aparaturą pomiarową na terenie Jugosławii, analogicznie jak miało to miejsce w Polsce z zrzeszeniem MERA. W początkowej fazie działalności firma skupiała się na produkcji aparatury dla potrzeb jugosłowiańskiego przemysłu. W latach późniejszych przedsiębiorstwo wraz z rozluźnieniem się polityki prowadzonej przez rząd Jugosławii eksportowało swoje wyroby na rynki krajów sąsiadujących (do Austrii, Włoch czy Węgier).

W latach 90 koncern Iskra przeszedł dosyć poważny okres zmian i transformacji, podczas którego wiele z działów firmy funkcjonujących w różnych obszarach wyłączono z koncernu, zamieniając je w niezależne spółki. Historia taka miała miejsce także w 1995 roku z oddziałem Iskry odpowiedzialnym za aparaturę pomiarową, co spowodowało odłączenie się od firmy i powołanie osobnej, niezależnej spółki pod nazwą Metrel d.d.

Firma już w początkowym okresie swojej działalności mogła poszczycić się wdrażaniem do swoich wyrobów najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu aparatury pomiarowej. Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) w 1995 roku rozpoczęła pracę nad normą IEC 61557, która została ostatecznie opublikowana w 1997 roku (IEC 61557-1:1994). Firma Metrel dostosowując się do nowych wymagań i standardów już w 1996 roku zaprezentowała jeden z pierwszych na świecie wielofunkcyjnych mierników instalacji elektrycznych, wykonujących pomiary w sposób opisany w nowej wtedy normie IEC 61557. Także w 1997 roku firma Metrel po raz pierwszy uzyskała certyfikat ISO 9001.

Dowiedz się więcej...

Sieć dystrybucji
 

Produkty firmy Metrel sprzedawane i serwisowane są w ponad 80 krajach na świecie poprzez sieć dystrybutorów krajowych. Współpracujące firmy zarządzane są przez osoby dokładnie znające specyfikę i potrzeby swojego rynku. Inżynierowie sprzedaży i specjalnie przeszkoleni technicy oferują wsparcie na najwyższym poziomie.

 

Certyfikat jakości
 

System jakości Metrel bazuje na wdrożonej normie BS EN ISO 9001. Dzięki ciągłym szkoleniom i edukacji pracowników firmy, Metrel nieustannie dąży do zwiększenia wydajności i jakości wszystkich zakładowych procesów. Utrzymanie jakości jest znane i doceniane przez klientów Metrel i zapewniane przez szeroko zakrojone badania oraz rozwój nowych, dokładnych i bezpiecznych przyrządów.

 

Ekologia
 

Produkty Metrel są zgodne z dyrektywami RoHS oraz WEE. Metrel dąży do maksymalnego wykorzystywania surowców wtórnych efektywnie redukując wpływ na naturalne środowisko.

 

Badania, rozwój i produkcja
 

Badania, rozwój oraz produkcja przyrządów odbywa się w siedzibie firmy Metrel w Słowenii. Specjalnie stworzony dział jakości zajmuje się ścisłą kontrolą jakości produkowanych przyrządów, a w porozumieniu z inżynierami z działów badania, gwarantuje dotrzymanie najwyższych standardów.

 

Laboratorium
 

Rozbudowane laboratorium pomiarowe firmy Metrel, oferuje usługi z zakresu testowania komponentów i podzespołów elektrycznych oraz prototypów produktów. Dzięki temu produkty firmy gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność. Laboratorium umożliwia testowanie produktów na zgodność z dyrektywą niskonapięciową (2006/95/EC) oraz dyrektywą kompatybilności elektromagnetycznej (EMC 2004/108/EC). Jednymi z podstawowych standardów z którym zgodne są produkty firmy to PN-EN 61010 oraz PN-EN 61326. Laboratorium Wzorcujące Metrel od 2001 roku posiada akredytację na wykonywane usługi wzorcowania, zgodnie z normą EN ISO 17025. Usługi kalibracji/wzorcowania, świadczone są w ramach międzynarodowego porozumienia ILAC i uznawane są dzięki temu na całym świecie.

 


Produkty
 

Przyrządy produkowane przez firmę Metrel zapewniają pomiary w następujących obszarach:

 

 • Pomiary parametrów instalacji elektrycznych
 • Testowanie przenośnych urządzeń elektrycznych, maszyn, tablic rozdzielczych
 • Pomiary i testowanie sieci kablowych
 • Pomiary jakości energii i sieci dystrybucji energii
 • Pomiary parametrów środowiska
 • Wyposażenie i przyrządy dla laboratoriów i szkół: warsztatów elektrycznych, laboratoriów pomiarowych itd. Oferowane produkty to m.in.: tablice demonstracyjne, zasilacze, dekady RLC
 • Autotransformatory 1-fazowe i autotransformatory 3-fazowe


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów firmy Metrel, których oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem w Polsce jest firma Merserwis.

Mierniki instalacji elektrycznych


Metrel oferuje jedno i wielofunkcyjne mierniki instalacji elektrycznych. Przyrządy stosowane są do pierwotnego i okresowego badania domowych i przemysłowych instalacji jedno i trójfazowych pracujących w układach TT, TN, IT o różnym napięciu zasilania. Mierniki Metrel cechuje funkcjonalność i różnorodność pomiarów (w zależności od modelu), których wyniki mogą być zapisywane w pamięci i / lub przetwarzane komputerowo. Wszystkie testery spełniają normę PN-EN 61557.
 
Kategoria Mierniki instalacji elektrycznych
MI 3155 EurotestXD

 

Miernik Metrel MI 3155 EurotestXD jest najbardziej zaawansowanym technologicznie przyrządem pomiarowym. Został zaprojektowany z myślą o pomiarach obiektów przemysłowych. Elementami wyróżniającymi MI 3155 są: ergonomiczny kształt, intuicyjny interfejs użytkownika, rozbudowany organizer pamięci, dowolnie programowalne testy automatyczne AutoSequence® oraz kolorowy, dotykowy ekran pozwalający na szybkie i intuicyjne sterowanie dostępnymi funkcjami. Tester wykonuje pomiary zgodnie z wymaganiami normy IEC/PN-EN 61557 oraz pozwala wykonywać pomiary w oparciu o wymagania norm powiązanych (np. IEC/PN-HD 60364-6 czy IEC/PN-HD 60364-4-41) czyli m.in. sprawdzanie wyłączników różnicowoprądowych RCD, pomiary impedancji linii i pętli zwarcia z użyciem 3 lub 4 przewodów pomiarowych czy pomiary rezystancji uziemienia. Wachlarz możliwości miernika uzupełniają funkcje takie jak: monitorowanie napięcia instalacji w trybie rzeczywistym, sprawdzenie kolejności następstwa faz, testowanie napięcia przebicia warystorów, kalkulacja współczynników PI/DAR, pomiar natężenia oświetlenia, pomiar czasu rozładowania, pomiary, sprawdzenie monitora stanu izolacji (IMD), pomiar prądu pierwszego uszkodzenia (ISFL), a także przewodnik po inspekcjach i oględzinach. Mierniki Metrel od ponad 60 lat są najczęściej wybieranymi rozwiązaniami m.in. do pomiarów instalacji.

 

MI 3152 EurotestXC

 

Metrel MI 3152 ST EurotestXC jest nowej generacji przyrządem pomiarowym z bogatej oferty firmy Metrel. Znane z wcześniejszych modeli funkcje takie jak wykonywanie kompletnych pomiarów bezpieczeństwa instalacji elektrycznych zgodnie z normą IEC/EN 61557 oraz funkcja automatycznych testów dla sieci w układach TN, TT i IT są teraz zarządzane z poziomu zupełnie nowego interfejsu bazującego na kolorowym, dotykowym wyświetlaczu. Szeroki zakres funkcji obejmuje m.in.: monitorowanie napięcia online, testowanie kolejności faz, testowanie warystorów, pomiary rezystancji uziemienia, pomiar natężenia oświetlenia, pomiar prądów upływu za pomocą cęgów (wart. TRMS), pomiar wyłączników RCD, pomiary impedancji linii oraz pętli zwarcia, a także pomiary prądu upływu pierwszego uszkodzenia (ISFL) oraz monitora stanu izolacji (IMD) w układach sieci IT.

 

MI 3152 H EurotestXC 2,5 kV

 

Metrel MI 3152H EurotestXC 2,5kV jest nowej generacji przyrządem pomiarowym z bogatej oferty firmy Metrel. Znane z wcześniejszych modeli funkcje takie jak wykonywanie kompletnych pomiarów bezpieczeństwa instalacji elektrycznych zgodnie z normą IEC/EN 61557 oraz funkcja automatycznych testów dla sieci w układach TN oraz TT poszerzone o pomiar rezystancji napięciem do 2,5 kV, są teraz zarządzane z poziomu zupełnie nowego interfejsu bazującego na kolorowym, dotykowym wyświetlaczu. Szeroki zakres funkcji obejmuje m.in.: monitorowanie napięcia online, testowanie kolejności faz, testowanie warystorów, pomiary rezystancji uziemienia metodą 3-przewodową oraz 2-cęgową, pomiar natężenia oświetlenia, pomiar prądów upływu za pomocą cęgów (wart. TRMS), pomiar wyłączników RCD, pomiary impedancji linii oraz pętli zwarcia, a także kalkulacje współczynników PI oraz DAR.

 

MI 3100 SE EurotestEASI

 

Metrel MI 3100 SE EurotestEASI to szybki, dokładny i łatwy w obsłudze tester instalacji. Duży jasny wyświetlacz LCD z podświetleniem pozwala na pracę w zaciemnionych pomieszczeniach, a tester kolejności faz i monitorowanie napięcia w czasie rzeczywistym pozwalają na jego zastosowanie w sieciach jedno i trójfazowych. Dla każdego typu pomiaru przyrząd posiada zaimplementowane schematy pokazujące prawidłowy sposób podłączenia go do badanej instalacji. Model ten posiada również wbudowaną tabelę charakterystyk zabezpieczeń nadprądowych i wyłączników różnicowoprądowych RCD. MI 3100 SE EurotestEASI pozwala na pomiar ciągłości przewodów ochronnych, rezystancji izolacji, parametrów wyłączników RCD, impedancji linii/pętli zwarcia, napięcia, częstotliwości, rezystancji uziemienia oraz kolejności następstwa faz w sposób zgodny z normą PN-EN 61557.

 

MI 3108
EurotestPV

 

Metrel MI 3108 EurotestPV to połączenie wielofunkcyjnego miernika parametrów instalacji elektrycznych i testera instalacji fotowoltaicznych. Wykonuje kompletne pomiary instalacji elektrycznej zgodnie z normą PN-EN 61557, wykonuje wszystkie niezbędne pomiary wymagane przy jednofazowej instalacji fotowoltaicznej zawarte w normie PN-EN 62446 oraz dodatkowo pozwala na tworzenie charakterystyk I - U, obliczanie wartości STC (standardowe warunki testowania) oraz pomiar mocy po stronach AC i DC falownika/inwertera (1-fazowo). Przyrząd został zaprojektowany do wymagających warunków pracy (do 1000V, 15 A DC). Aby znacznie zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika MI 3108 EurotestPV dostarczany jest z sondą bezpieczeństwa, która za każdym razem zapewnia bezpieczne odłączenie przyrządu od instalacji.

 

MI 3102 BT
EurotestXE

 

Model MI 3102 BT jest wielofunkcyjnym przyrządem pomiarowym, wykonującym wszystkie niezbędne pomiary w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61557. Przyrząd ten posiada zaimplementowany tryb AUTO SEQUENCE®, pozwalający na zautomatyzowanie pomiarów w sieciach w układzie TN, TT oraz IT (ISFL, IMD). Dodatkowo przyrząd MI 3102 BT EurotestXE pozwala monitorować napięcie sieci w trybie rzeczywistym, sprawdzać prawidłowość kolejności następstwa faz, mierzyć rezystancję uziemienia, natężenie oświetlenia oraz prąd (wartość TRMS). W mierniku zostały zaimplementowane charakterystyki zabezpieczeń nadprądowych oraz wyłączników różnicowoprądowych RCD, co pozwala na natychmiastową ocenę wyniku pomiaru (Pozytywny/Negatywny). Wszystkie wyniki można łatwo zapisać w pamięci, a następnie skopiować do komputera PC za pomocą oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager (dostępne w wyposażeniu standardowym) w celu ich obróbki oraz przygotowania raportu.

 

MI 3125 EurotestCOMBO

 

Metrel MI 3125 EurotestCOMBO pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów w instalacjach typu TT oraz TN. Duży, graficzny wyświetlacz z podświetleniem umożliwia łatwą nawigację, odczyt wyników i ostrzeżeń oraz pozwala na ocenę wyniku zaraz po pomiarze w postaci POZYTYWNY/NEGATYWNY z podświetleniem segmentu LED na ZIELONO/CZERWONO. Model ten posiada wbudowaną tabelę charakterystyk zabezpieczeń nadprądowych i wyłączników różnicowoprądowych RCD (także typu B). Dla każdego typu pomiaru przyrząd posiada zaimplementowane schematy pokazujące prawidłowy sposób podłączenia go do badanej instalacji. Wszystkie wyniki pomiarowe mogą być zapisane w pamięci i przesłane za pomocą oprogramowania Eurolink PRO do komputera PC w celu dalszego przetwarzania i wydruku protokółu pomiarowego. MI 3125BT Eurotest COMBO pozwala na pomiar ciągłości przewodów ochronnych, rezystancji izolacji, parametrów wyłączników RCD, impedancji linii/pętli zwarcia, napięcia, częstotliwości, rezystancji uziemienia oraz kolejności następstwa faz w sposób zgodny z normą PN-EN 61557. Miernik może współpracować ze smartfonami i tabletami z Android za pomocą Bluetooth.

 

MI 3102 H BT EurotestXE
2,5 kV

 

Metrel MI 3102H BT EurotestXE 2,5kV jest wielofunkcyjnym przyrządem pomiarowym, wykonującym wszystkie niezbędne pomiary w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia zgodnie z normą PN EN 61557, włącznie z pomiarami rezystancji izolacji napięciem do 2,5 kV (zakres pomiarowy do 20GΩ) i obliczaniem współczynnika PI oraz DAR. Dodatkowo przyrząd MI 3102H BT EurotestXE 2,5kV pozwala monitorować napięcie w czasie rzeczywistym, sprawdzać kolejność następstwa faz, mierzyć rezystancję uziemienia, natężenie oświetlenia oraz prąd (wartość TRMS). W mierniku zostały zaimplementowane charakterystyki zabezpieczeń nadprądowych oraz wyłączników różnicowoprądowych RCD, co pozwala na natychmiastową ocenę wyniku pomiaru (Pozytywny/Negatywny). Wszystkie wyniki można łatwo zapisać w pamięci, a następnie skopiować do komputera PC za pomocą oprogramowania Metrel Electrical Safety Manager PL (dostępne w wyposażeniu standardowym) w celu ich obróbki oraz przygotowania raportu.

 

 

 

Diagnostyka wysokonapięciowa

 

Testery wysokonapięciowe Metrel 5 ... 10kV wykorzystywane są do pomiarów stanu izolacji silników elektrycznych, przewodów, przy okresowej konserwacji linii produkcyjnych, urządzeń i innych przypadkach gdzie mogą występować problemy z rezystancją izolacji. Zapewniają czytelne i stabilne wyniki nawet w środowisku o dużych zakłóceniach występujących, np. w podstacjach wysokiego napięcia. Niektóre cechy użytkowe, w zależności od modelu, to pomiar PI, DD, DAR, rejestracja zmian rezystancji w czasie R(t), duży prąd ładowania 5mA, wybór filtrów przeciwzakłóceniowych itd.
 
Kategoria Pomiary izolacji WN
MI 3210 TeraOhmXA 10kV

 

Metrel MI 3210 TeraOhmXA 10 kV jest przenośnym urządzeniem zasilanym bateryjnie lub sieciowo z ochroną IP (IP65) zaprojektowanym do diagnostyki rezystancji izolacji za pomocą wysokiego napięcia aż do 10 kV. Dzięki solidnej obudowie, zaawansowanym zabezpieczeniom (KAT IV) oraz odporności na promieniowanie pola elektromagnetycznego częstotliwości radiowej sprawdza się doskonale w środowiskach przemysłowych.

 

MI 3200 TeraOhm 10kV

 

Nowy tester rezystancji izolacji Metrel MI 3200 TeraOhm 10 kV jest przenośnym urządzeniem zaprojektowanym do pomiarów rezystancji izolacji z użyciem wysokich napięć testowych DC do 10 kV. MI 3200 TeraOhm pozwala na pomiar rezystancji izolacji do 1TΩ, test napięciem rosnącym krokowo, test narastającym napięciem, obliczanie PI, DD i DAR oraz pomiar pojemności. Duży ekran LCD pozwala na wyświetlenie wykresu R(t) w czasie rzeczywistym. Wyniki pomiarowe mogą zostać zapisane i przesłane do komputera PC przez połączenie USB lub RS232 za pomocą oprogramowania HVLink PRO oferowanego opcjonalnie. Wysokiej jakości urządzenie, ekranowane przewody pomiarowe oraz akcesoria w zestawie pozwalają na szybkie i efektywne wykonanie pomiaru rezystancji izolacji.

 

MI 3205 TeraOhmXA 5kV

 

Metrel MI 3205 TeraOhmXA 5kV jest przenośnym urządzeniem zasilanym bateryjnie lub sieciowo z doskonałą ochroną IP (IP65 dla zamkniętej pokrywy i IP54 dla otwartej), zaprojektowanym do diagnostyki rezystancji izolacji za pomocą wysokiego napięcia do 5 kV.

 

MI 3202 GigaOhm 5kV

 

Metrel MI 3202 GigaOhm 5 kV pozwala na szybkie i dokładne pomiary rezystancji izolacji. Pięć napięć pomiarowych do 5kV z zakresem rezystancji do 1TΩ pozwalają na wykorzystanie go w większości zastosowań przemysłowych i dystrybucji energii. Duży ekran z podświetleniem i analogową oraz cyfrową prezentacją danych pozwalają na łatwy odczyt wyników pomiarów. Przyrząd umieszczono w wytrzymałej obudowie odpornej na uszkodzenia.

 

MI 3201 TeraOhm Plus
5kV

 

Nowy tester rezystancji izolacji Metrel MI 3201 TeraOhm 5 kV Plus jest przenośnym urządzeniem zaprojektowanym do pomiarów rezystancji izolacji z użyciem wysokich napięć testowych DC do 5 kV. MI 3201 TeraOhm 5 kV Plus pozwala na pomiar rezystancji izolacji do 10TΩ, test napięciem rosnącym krokowo, test narastającym napięciem, obliczanie PI, DD i DAR oraz pomiar pojemności. Duży ekran LCD pozwala na wyświetlenie wykresu R(t) w czasie rzeczywistym. Wyniki pomiarowe mogą zostać zapisane i przesłane do komputera PC przez połączenie USB lub RS232 za pomocą oprogramowania HVLink PRO oferowanego opcjonalnie. Wysokiej jakości urządzenie, ekranowane przewody pomiarowe oraz akcesoria w zestawie pozwalają na szybkie i efektywne wykonanie pomiaru rezystancji izolacji.

 

 

 

Testery bezpieczeństwa elektrycznego

 

Testery firmy Metrel mogą być wykorzystywane jako testery profesjonalne, ogólne, w punktach serwisowych, produkcyjnych czy magazynach. Przyrządy oferują szereg cech użytkowych jak sekwencje pomiarowe, testy automatyczne, ocenę poprawności wyniku, testowanie RCD, obsługę kodów paskowych i RFID, wydruk naklejek, test dla sieci 230V / 115V i wiele innych.
 
Kategoria Testery bezpieczeństwa urządzeń
MI 3325 MultiServicerXD

 

Nowy przyrząd pomiarowy Metrel MultiServicerXD to zaawansowany tester bezpieczeństwa urządzeń oraz rozdzielnic elektrycznych, który w połączeniu z adapterem A 1460 CE umożliwia automatyczne wykonywanie wielu testów z poziomu jednego gniazda pomiarowego. Dzięki oprogramowaniu Metrel ES Manager użytkownik może stworzyć dowolne własne testy automatyczne i przesłać je do pamięci testera. Urządzenie wraz z adapterem A 1460 obsługuje cały wachlarz funkcji do badania bezpieczeństwa takich jak: pomiar ciągłości połączeń ochronnych, rezystancji izolacji, przeprowadzenie wysokonapięciowego testu wytrzymałości izolacji (do 1.5kV), pomiar prądów upływu (różnicowego, w przewodzie PE, dotykowego) oraz pomiar mocy. Bez podłączonego adaptera A 1460 przyrząd MI 3325 MultiServicerXD umożliwia pomiar wytrzymałości izolacji napięciami z zakresu 100V - 5kV AC. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany, a jednocześnie intuicyjny interfejs użytkownika oparty na dotykowym, kolorowym wyświetlaczu 3,4” oraz łatwym w obsłudze organizerem pamięci pozwalającym na sprawne zarządzanie nawet dużą liczbą danych.

 

MI 3360 OmegaPAT XA

 

Nowa seria przyrządów z rodziny Metrel OmegaPAT XA składa się z 4 modeli dedykowanych do różnych zastosowań. W zależności od modelu, nowe przyrządy można stosować m.in. do badania bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych (PAT), badania bezpieczeństwa urządzeń spawalniczych, badania bezpieczeństwa urządzeń medycznych czy profesjonalnego testowania przenośnych wyłączników różnicowoprądowych PRCD. Wszystkie modele posiadają wbudowany zaawansowany, a zarazem intuicyjny, interfejs użytkownika obsługiwany poprzez dotykowy kolorowy wyświetlacz oraz tradycyjne klawisze. Nowy interfejs umożliwia bardzo szybkie wykonywanie pomiarów m.in. poprzez szybki dostęp do utworzonych przez użytkownika testów automatycznych AutoSequence ®. Przyrządy z serii MI 3360, dzięki wbudowanej obsłudze kont użytkownika, ułatwiają także pracę na jednym przyrządzie wielu operatorom. Duża pojemność pamięci (karta microSD 8GB znajduje się w wyposażeniu standardowym przyrządu) ułatwia z kolei zarządzanie nawet bardzo rozbudowanymi bazami danych wyników pomiarowych. Wszystkie modele są specjalnie przystosowane do prowadzenia długofalowych badań bardzo dużej ilości przyrządów poprzez zastosowanie m.in. bardzo szybkiego wyszukiwania badanych wcześniej urządzeń w celu ich ponownego sprawdzenia lub szybkiego dodawania nowych urządzeń. Bardzo duży nacisk położono na obsługę urządzeń zewnętrznych takich jak drukarki i skanery kodów kreskowych / kodów QR oraz urządzenia zapisu i odczytu tagów RFID. Wszystkie te urządzenia można podłączyć do przyrządów wykorzystując łączność przewodową lub bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Wszystkie modele współpracują również z oprogramowaniem Metrel ES Manager na komputery PC.

 

MI 3394 CE MultiTesterXA

 

Metrel MI 3394 CE MultiTesterXA jest przenośnym urządzeniem zaprojektowanym do badania bezpieczeństwa elektrycznego i certyfikacji CE urządzeń elektrycznych, maszyn oraz tablic rozdzielczych podczas produkcji. Przyrząd cechuje rozbudowane zarządzanie danymi obiektu, pozwalając operatorowi na tworzenie własnych auto-testów ze zdefiniowanymi limitami dla oceny wyników DOBRY / ZŁY, importowanie predefiniowanych struktur włączając w to sekwencje pomiarowe albo kompletny projekt z oprogramowania PC do pamięci przyrządu. Ze względu na wymienione funkcje, wytrzymałą obudowę oraz wsparcie dla oprogramowania PC, CE MultiTesterXA jest idealnym przyrządem od badania bezpieczeństwa w najbardziej wymagających warunkach, jak laboratoria, zautomatyzowane linie produkcyjne czy wyspecjalizowane warsztaty.

 

MI 3321 MultiservicerXA

 

Wielofunkcyjny, przenośny przyrząd pomiarowy Metrel MI 3321 MultiServicerXA został zaprojektowany do wykonywania wszystkich niezbędnych pomiarów do testowania bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń przenośnych, maszyn oraz rozdzielnic. Jest pierwszym testerem wykonującym pomiary zgodnie z normą IEC/EN 60204 ed.5 włączając pomiar impedancji pętli zwarcia, wyłączników różnicowoprądowych RCD oraz testy wytrzymałości dielektrycznej wysokim napięciem. MultiServicerXA umożliwia pomiary czasu rozładowania, poboru prądu oraz mocy, odporności na przepięcia - co jest podstawą oceny bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych dużej mocy oraz dużych maszyn. Przyrząd MI 3321 posiada łatwy w obsłudze interfejs, duży graficzny wyświetlacz, klawiaturę w układzie QWERTY, ekrany pomocy ze schematami pomiarowymi oraz wiele innych rozwiązań, które czynią go najlepszym rozwiązaniem w zakresie testów bezpieczeństwa.

 

MI 3311 GammaGT

 

Tester Metrel MI 3311 GammaGT to zasilany bateryjnie, wielofunkcyjny miernik przeznaczony do wykonywania testów bezpieczeństwa elektrycznego przenośnych urządzeń elektrycznych. Duży ekran LCD oraz dwa segmenty LED służące do sygnalizacji kolorem zielonym/czerwonym DOBREGO/ZŁEGO wyniku pomiaru ułatwiają i upraszczają obsługę testera. W wbudowanej pamięci można zapisać do 1500 wyników pomiarowych, które następnie mogą zostać przesłane do komputera PC posiadającego oprogramowanie – w celu przygotowania raportu pomiarowego. Szereg zalet jakie posiada tester, w tym małe wymiary, niewielka masa, wstępnie zaprogramowane sekwencje pomiarowe z możliwością ich edycji czy obsługa kodów paskowych/RFID wraz z wbudowanym kalibratorem sprawiają, że idealnie nadaje się do szybkiego, powtarzalnego testowania bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych.

 

MI 3309 BT DeltaGT

 

Nowy tester bezpieczeństwa Metrel MI 3309 DeltaGT to bateryjnie i sieciowo zasilany wielofunkcyjny przyrząd, przeznaczony do sprawdzania bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń przenośnych. Urządzenie posiada unikalną funkcję testowania przenośnych wyłączników RCD (PRCD), która zapobiega wyzwoleniu głównego wyłącznika RCD w czasie pomiaru. Dzięki możliwości zasilania z dwóch źródeł, testerem można wykonywać badania dużych i ciężkich maszyn (np. różnicowy prąd upływowy, dotykowy prąd upływowy, zużycie energii) zachowując lekkość i mobilność rozwiązania. Urządzenie posiada dodatkowe wejścia do wykorzystania w testach urządzeń zainstalowanych na stałe. Obsługa przyrządu jest przyjazna dzięki ekranowi LCD o dużej rozdzielczości oraz ocenie wyniku pomiaru diodami LED w postaci Dobry/Zły oraz menu pomocy ekranowej z dokładnymi rysunkami. Przyrząd może zapisać do 1500 wyników pomiarowych i ich parametrów, które następnie można przenieść do komputera PC z oprogramowaniem w celu dalszej analizy i stworzenia raportu do wydruku.

 

A 1422
Aktywny adapter 3-fazowy

 

Nowy, wielofunkcyjny adapter Metrel A 1422 został stworzony do rozwiązywania problemów i okresowego sprawdzania trójfazowych tablic rozdzielczych i urządzeń elektrycznych. Wyjątkowe funkcje takie jak aktywne sprawdzanie polaryzacji, pomiar upływu prądu różnicowego oraz trójfazowych wyłączników RCD sprawiają, że aktywny adapter trójfazowy A 1422 jest doskonałym przyrządem dla zaawansowanych zastosowań. A 1422 został specjalnie zaprojektowany aby współpracować równolegle z MI 3321 MultiservicerXA i MI 3310/MI 3310A SigmaGT co pozwala na wykonywanie funkcjonalnych testów maszyn o prądzie do 40 A. Dostępność kilku gniazd wtykowych sprawia, że urządzenie staje się idealnym testerem dla zastosowań w przemyśle, w szczególności gdy przewody również mogą być zabezpieczone wyłącznikiem różnicowoprądowym. Zaawansowane zarządzanie danymi, pozwala na ustawienie dodatkowych parametrów w zależności od potrzeb. Zebrane dane mogą być przechowywane w pojemnej pamięci urządzenia i dzięki wsparciu profesjonalnego oprogramowania do zarządzania danymi Patlink Pro, wyeksportowane w postaci kompletnych raportów.

 

 

 


Analizatory jakości energii

 

Analizatory produkowane przez Metrel znajdują szerokie zastosowanie w ocenie jakości dystrybuowanej energii, jak również analizy energii elektrycznej w sieciach niskiego i średniego napięcia zgodnie z normą PN-EN 50160. Przyrządy dokonują rejestracji i zapisu zdarzeń napięciowych, migotania, współczynnika mocy, harmonicznych i interharmoniczych, stanów przejściowych oraz ochrony przepięciowej, efektywności zasilania UPS, profilowania zużycia energii itp.
 
Kategoria Analizatory jakości energii i mocy
MI 2892 PowerMaster Analizator jakości energii klasy A

 

Metrel MI 2892 Power Master jest poręcznym trójfazowym analizatorem jakości energii wyposażonym w duży i czytelny kolorowy ekran, który pozwala użytkownikom na wykrywanie wyższych harmonicznych, podgląd wykresów wskazowych i anomalii w przebiegach sinusoidalnych w instalacji zaraz po podłączeniu. Przyrząd pozwala na zarówno długoterminową rejestrację jak i wykrywanie i usuwanie problemów w jakości energii i jedno- i trójfazowych systemach elektroenergetycznych. Zaawansowany pakiet oprogramowania PowerView3 pozwala na szczegółową analizę zarejestrowanych danych, bezpośredni odczyt z karty microSD i automatyczną generację raportów.

 

MI 2885 MasterQ4

 

Analizator jakości energii Metrel MI 2885 MasterQ4 to idealne narzędzie do diagnostyki problemów w sieci. Zaimplementowane rejestratory zostały zaprojektowane tak, aby rejestrowały wszelkie niezbędne dane oraz przebiegi zdarzeń napięciowych w pełni automatycznie. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość zaprogramowania 7 opcjonalnych alarmów pozwalających na rejestrację przebiegów wybranych wielkości po spełnieniu warunków uruchomienia. Duży i czytelny wyświetlacz graficzny pozwala na ocenę takich parametrów jak wyższe harmoniczne, wykresy wskazowe i anomalie w przebiegu sinusoidalnym bezpośrednio po podłączeniu przyrządu. Wygodne klawisze szybkiego uruchomienia znacznie przyśpieszają dostęp do danych oraz sprawiają, że przyrząd jest bardzo przyjazny w obsłudze. Przyrząd został zaprojektowany zarówno do długotrwałych rejestracji jak i do wyszukiwania problemów w jedno- i trójfazowych systemach dystrybucji. Zaawansowane oprogramowanie PowerView3 dostarczane w zestawie standardowym pozwala na szczegółową analizę zarejestrowanych danych, bezpośredni odczyt wyników z karty microSD oraz automatyczną generację profesjonalnych raportów pomiarowych.

 

MI 2883 EnergyMaster

 

Analizator jakości energii Metrel MI 2883 EnergyMaster jest przenośnym, trójfazowym analizatorem jakości energii elektrycznej, zaprojektowany specjalnie z myślą o rejestracji zużycia energii i ocenie efektywności energetycznej. EnergyMaster stanowi doskonałe narzędzie do długoterminowej rejestracji, a następnie analizy zarejestrowanych danych. Duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz graficzny pozwala ocenę podstawowych parametrów elektrycznych sieci bezpośrednio po podłączeniu przyrządu. Wygodne klawisze szybkiego uruchomienia znacznie przyśpieszają dostęp do danych oraz sprawiają, że przyrząd jest bardzo przyjazny w obsłudze. Zaawansowane oprogramowanie PowerView3 dostarczane w zestawie standardowym pozwala na szczegółową analizę zarejestrowanych danych, bezpośredni odczyt wyników z karty microSD oraz automatyczną generację profesjonalnych raportów pomiarowych.

 

 

Multimetry cyfrowe, mierniki cęgowe

 

Multimetry, mierniki cęgowe oraz testery i wskaźniki napięcia stosowane są do pomiarów podstawowych i ogólnych jak również do pomiarów przemysłowych i profesjonalnych. Niektóre z funkcji oferowanych przez Metrel przyrządów (w zależności od modelu) to pomiar TRMS, wysoka dokładność, pomiar temperatury, pomiar pojemności, komunikacja z PC, autotestowanie, rejestracja danych itp.
 
Kategoria Przyrządy przenośne
MD 9070 Multimetr TRMS Izolacja / Ciągłość

 

Metrel MD 9070 to multimetr cyfrowy do pomiaru izolacji i ciągłości o wysokiej dokładności, który może być używany w środowisku o kategorii CAT IV / 600 V. Duży, podwójny ekran wyświetla wszystkie potrzebne dane, a jednocześnie miernik jest na tyle poręczny, że można go obsługiwać jedną ręką. Przyrząd został wyposażony w funkcję VFD (przemiennik częstotliwości), która pozwala na pomiar rzeczywistych wartości zgodnych z częstotliwością. Oprócz tego może wykonać pomiary PI/DAR oraz test diody. Dodatkowymi atutami multimetru są: funkcja Hold, pamięć, wartości MIN/MAX/AVG, automatyczne wyłączanie, automatyczny zakres, filtr częstotliwości i wiele więcej.

 

MD 9060 Multimetr przemysłowy TRMS

 

Multimetr Metrel MD 9060 znajduje się w czołówce najdokładniejszych multimetrów cyfrowych z dużym pasmem i bardzo wysoką rozdzielczością. Model MD 9060 jest wyposażony w funkcję VFD, która umożliwia pomiar prawdziwych wartości zgodnie z częstotliwością. Duży, 2-liniowy wyświetlacz potrafi zmieścić do 500.000 cyfr. Szybka rejestracja i transfer danych (poprzez optyczny interfejs), kategoria przepięciowa CAT IV / 1000 V, prąd TRMS i pomiar napięcia, przewodności i operowanie miernikiem za pomocą jednej ręki to niektóre z jego cech. Ponadto MD 9060 posiada bardzo szybki czas odpowiedzi na poziomie 1ms, auto wyłączanie, filtr częstotliwości, zerowanie i funkcję zera relatywnego. MD 9060 to doskonały wybór dla wymagających pomiarów w przemyśle, laboratoriach czy codziennych napraw i konserwacji.

 

MD 9050 Multimetr przemysłowy TRMS

 

Metrel MD 9050 zajmuje miejsce pośród najlepszych multimetrów dostępnych na rynku. Wysoka dokładność, 2 liniowy wyświetlacz LCD, szybka rejestracja i przesył danych (przez optyczny interfejs), CAT IV / 1000 V, pomiar prądu i napięcia TRMS, bezdotykowe wykrywanie napięcia, pomiar przewodności, funkcja auto sprawdzanie oraz możliwość obsługi multimetru jedną ręką są jego głównymi cechami. MD 9050 to doskonały wybór dla wymagających pomiarów w przemyśle, laboratoriach czy codziennych napraw i konserwacji.

 

MD 9040 Multimetr przemysłowy TRMS

 

Kategoria przepięciowa CAT IV / 1000 V i pomiar prądu i napięcia TRMS AC to cechy kluczowe multimetru Metrel MD 9040. Właśnie dlatego jest on właściwym wyborem w trakcie wykonywania pomiarów źródeł zasilania w najbardziej trudnych warunkach sektora przemysłowego. Jego dokładność, 2-liniowy wyświetlacz LCD, zróżnicowane funkcje pomiarowe, obsługa jedną ręką oraz przystępna cena otwierają przed użytkownikiem szeroki zakres możliwości.

 

MD 9035 Multimetr samochodowy

 

Metrel MD 9035 to najwyższej klasy, unikalny multimetr samochodowy z wieloma użytkowymi funkcjami jak: pomiar obrotów silników (RPM): 4-suwowych, DIS(el) 4 / 2-suwowych, DIS(el) 2 cylindrowych; wyborem wyzwolenia zboczem narastającym lub opadającym Trig (+) / Trig (-) z odczytem w % i ms; wyborem poziomu czułości przy pomiarze obrotów (RPM), pomiarem kąta zwarcia zapłonu (dwell) z odczytem w % i ms, sygnałem ostrzegawczym złego podłączenia przewodów BEEP Jack, podświetlanym wyświetlaczem i funkcją Hold. MD 9035 posiada automatyczny wybór zakresu i bardzo szybki analogowy bargraf.

 

MD 9030 Multimetr TRMS

 

Multimetr cyfrowy Metrel MD 9030 został zaprojektowany do pracy w laboratoriach oraz w ciężkich warunkach przemysłowych. Funkcja TRMS sprawia, że multimetr znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, a dzięki dużemu, jasnemu wyświetlaczowi z podświetleniem i ostrzeżeniu o nieprawidłowym podłączeniu przewodów jest idealny do pracy w ciemnych pomieszczeniach.

 

MD 9020 Multimetr

 

Metrel MD 9020 jest wysokiej jakości multimetrem cyfrowym, zaprojektowanym do codziennego użytku w laboratoriach oraz w sektorze przemysłowym.

 

MD 9016 Multimetr cyfrowy, wykrywanie pola elektrycznego

 

Cyfrowy multimetr Metrel MD 9016 to idealne połączenie wymiarów, innowacyjnych funkcji i wbudowanej komunikacji z PC. Multimetr potrafi wykryć i zdiagnozować większość problemów elektrycznych i elektrotechnicznych. Wyświetlacz z dużymi, łatwymi do odczytania cyframi oraz możliwość obsługi jedną ręką, sprawia że MD 9016 jest niezwykle łatwy w użytkowaniu. To poręczne urządzenie łączy w sobie wysoką funkcjonalność z małymi wymiarami.

 

MD 9221 Miernik cęgowy TRMS AC

 

Metrel MD 9221 to profesjonalny miernik cęgowy TRMS AC z możliwością pomiaru temperatury za pomocą termopary typu K, pojemności oraz częstotliwości. Został wyposażony we wbudowaną funkcję VFD (przemiennik częstotliwości), która pozwala na pomiar rzeczywistych wartości zgodnych z częstotliwością. Miernik cęgowy MD 9221 posiada szeroki zakres dodatkowych funkcji takich jak: “zamrażanie” (Hold) wartości wyników pomiarów, wartości MAX oraz szczytowych, automatyczne wyłączanie, automatyczny zakres, tryb zera relatywnego, czy funkcję kolejności wirowania faz.

 

MD 9222 Miernik cęgowy TRMS AC

 

Metrel MD 9222 to profesjonalny miernik cęgowy TRMS AC posiadający szerokie cęgi i możliwość pomiaru prądu do 1000 A. Oprócz tego pozwala na pomiar pojemność, częstotliwość i jest wyposażony we wbudowaną funkcję VFD (przemiennik częstotliwości), która pozwala na pomiar rzeczywistych wartości zgodnych z częstotliwością. Miernik cęgowy MD 9221 posiada szeroki zakres dodatkowych funkcji takich jak: “zamrażanie” (Hold) wartości wyników pomiarów, wartości MAX oraz szczytowych, automatyczne wyłączanie, automatyczny zakres, czy tryb zera relatywnego.

 

MD 9226 Miernik cęgowy TRMS AC/DC

 

Metrel MD 9226 to profesjonalny miernik cęgowy DC i TRMS AC pozwalający na pomiar pojemności i częstotliwości. Został wyposażony we wbudowaną funkcję VFD (przemiennik częstotliwości), która pozwala na pomiar prawdziwych wartości zgodnych z częstotliwością. Miernik cęgowy MD 9221 posiada szeroki zakres dodatkowych funkcji takich jak: wyświetlanie wartości szczytowej, funkcję Hold danych i wartości MAX, automatyczne wyłączanie, automatyczny zakres, czy tryb zera relatywnego.

 

Przemysłowy miernik cęgowy TRMS AC/DC

 

Metrel MD 9231 to miernik cęgowy klasy przemysłowej posiadający szerokie cęgi i możliwość pomiaru prądu do 1000 A. Ponadto miernik może wykonać pomiary pojemności i częstotliwości. Został wyposażony we wbudowaną funkcję VFD (przemiennik częstotliwości), która pozwala na pomiar prawdziwych wartości zgodnych z częstotliwością. Miernik cęgowy MD 9221 posiada szeroki zakres dodatkowych funkcji takich jak: wyświetlanie wartości szczytowej, funkcję Hold danych i wartości MAX, automatyczne wyłączanie, automatyczny zakres, czy tryb zera relatywnego. Dodatkową zaletą miernika cęgowego MD 9231 jest wbudowana latarka, pozwalająca na pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

 

MD 9272 Miernik cęgowy prądu upływu TRMS z pomiarem mocy

 

Metrel MD 9272 jest specjalnym miernikiem cęgowym do pomiaru prądu upływu. Przyrząd nie tylko posiada możliwość dokładnego odczytu prądu upływu TRMS AC w systemie, lecz również może wykryć straty w systemie i zasugerować możliwe przyczyny. Pomiar napięcia, mocy, harmonicznych, współczynnika mocy (PF), współczynnika zawartości harmonicznych (THD) oraz współczynnika szczytu sprawiają, że MD 9272 jest idealnym przyrządem dla każdego elektryka i inżyniera.

 

MD 9235 Miernik cęgowy TRMS, 3-fazy, obciążenie asymetryczne

 

Metrel MD 9235 to miernik o płaskich cęgach z możliwością pomiaru 3 fazowego obciążenia asymetrycznego z rejestracją kWh. MD 9235 pozwala na pomiar prądu TRMS AC do 600 A, analizę mocy 1- i 2-fazową, całkowitego współczynnika mocy oraz pomiar rezystancji. Wyświetlacz z dużymi cyframi i możliwość obsługi jedną ręką czynią MD 9235 niezwykle łatwym w użyciu. To poręczne urządzenie łączy w sobie wysokiej jakości funkcjonalność i mały rozmiar. Wszystkie funkcje jakie oferuje miernik sprawiają, że jest to idealne urządzenie dla zaawansowanych zastosowań przy pomiarze mocy.

 

MD 1060 Wskaźnik napięcia i ciągłości LED

 

Metrel MD 1060 jest dwubiegunowym testerem napięcia dla elektryków. Przyrząd został wykonany z wysokiej jakości materiałów. W celu zapewnienia wysokiej ochrony na urazy obudowa MD 1060 została pokryta gumą. Wskaźnik napięcia posiada funkcję pomiaru napięcia, ciągłości, wykrywania przewodu fazowego i sprawdzania kolejności następstwa faz. Wbudowana latarka LED ułatwia pracę w ciemnych pomieszczeniach. Tester został wyprodukowany zgodnie z najnowszą normą dotyczącą testerów napięcia PN EN 61243-3:2010 i został zatwierdzony na jej zgodność przez TÜV.

 

MD 1160 Wskaźnik napięcia i ciągłości LCD

 

Metrel MD 1160 jest dwu-biegunowym testerem napięcia dla elektryków. Przyrząd został wykonany z wysokiej jakości materiałów. W celu zapewnienia wysokiej ochrony na urazy obudowa MD 1160 została pokryta gumą. Wskaźnik napięcia posiada funkcję pomiaru napięcia, ciągłości, wykrywania przewodu fazowego i sprawdzania kolejności następstwa faz. Wbudowana latarka LED ułatwia pracę w ciemnych pomieszczeniach. Tester został wyprodukowany zgodnie z najnowszą normą dotyczącą testerów napięcia PN EN 61243-3:2010 i został zatwierdzony na jej zgodność przez TÜV

.

 

Autotransformatory

 

Metrel jest uznanym producentem autotransformatorówi zasilaczy szeroko stosowanych w laboratoriach, przemyśle i szkołach. Autotransformatory firmy Metrel zapewniają płynną regulację napięcia od zera do 100% lub 113% napięcia sieciowego. Ich działanie jest proste i efektywne. Przewód miedziany jest nawijany na toroidalny rdzeń przy użyciu precyzyjnych nawijarek. Tor ślizgowy uzwojenia jest starannie wygładzany, aby zapewnić niski opór i długi czas eksploatacji szczotki węglowej. Elementy niektórych modeli są posrebrzane, zapewniając niższą impedancję wyjściową. Rdzeń wykonany jest z nawijanej taśmowo blachy ze stali krzemowej w celu zapewnienia wysokiej gęstości magnetycznej. Cewka jest odizolowana od rdzenia specjalnym materiałem izolacyjnym, który dodatkowo uniemożliwia ruch poszczególnych zwojów. Uzwojenie autotransformatorów jest wykonane w taki sposób, aby napięcie między dwoma zwojami było odpowiednio niskie, zapobiegając niebezpiecznemu iskrzeniu lub przegrzewaniu się zwartych zwojów. Autotransformatory firmy Metrel zapewniają na wyjściu precyzyjne odwzorowanie przebiegu sinusoidalnego obecnego na wejściu. Suwak jest zamocowany na osi i jest od niej elektrycznie odizolowany. Razem z uchwytem szczotki dodatkowo służy jako radiator. W tym katalogu opisane są jedynie standardowe autotransformatory firmy Metrel.
 
Kategoria Autotransformatory
Autotransformatory jednofazowe do zabudowy HSG

 

Autotransformatory Metrel serii HSG są często zabudowywane w aparaturze pomiarowej lub w instalacjach stałych. Napięcie wejściowe jest regulowane za pomocą dużego, antypoślizgowego pokrętła. Napięcie wyjściowe jest zwiększane liniowo w miarę przekręcania pokrętła zgodnie ze wskazówkami zegara. Użytkownik powinien zapewnić odpowiednie zewnętrzne zabezpieczenie nadprądowe takie jak bezpiecznik czy wyłącznik. Wszystkie modele współpracują z systemami o częstotliwości 50 i 60 Hz. Dostępne są modele jedno- i trójfazowe z różnymi wartościami prądu znamionowego. Napięcie wyjściowe jest precyzyjnie regulowane. Konstrukcja autotransformatora pozwala na opcjonalne zwiększenie napięcia. Z uwagi na wymagające zastosowania wszystkie autotransformatory wykazują doskonałą odporność na działanie wysokich temperatur, wilgotności oraz wstrząsów mechanicznych i wibracji. Stosowane w instalacjach o podłączeniu stałym, gdzie poziom napięcia musi być regulowany.

 

Autotransformatory separujące jednofazowe do zabudowy HST

 

Autotransformatory połączone z transformatorami separującymi zaprojektowane zostały, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom oraz umożliwić regulację napięcia dla celów pomiarowych. Ogólnie rzecz biorąc sprawdzają się one w regulacji, sterowaniu czy innym zastosowaniu inżynieryjnym tak jak pozostałe autotransformatory. Dodatkowo pozwalają one na izolowanie czułej aparatury od zakłóceń i szumów

 

Autotransformatory trójfazowe do zabudowy HTG

 

Trójfazowe autotransformatory firmy Metrel współpracują z zasilaniem oraz obciążeniami zarówno połączonymi w trójkąt jak i w gwiazdę. Autotransformatory są zawsze połączone w gwiazdę i mają wyprowadzony zacisk neutralny. Wspólna oś reguluje wszystkie suwaki równolegle. 3-fazowe autotransformatory Metrel z połączeniem 3 przewodowym z 3-fazowym systemem można stosować do zasilania 3-przewodowych, 3-fazowych obciążeń symetrycznych. W tym przypadku punkt neutralny nie powinien być użyty. Mniej niż 10% znamionowego prądu autotransformatora płynąc do punktu neutralnego utrzyma asymetrię wyjścia trójfazowego w rozsądnych granicach.

 

Autotransformatory jednofazowe sterowane silnikiem jednofazowe HSM i trójfazowe HTM

 

Autotransformatory firmy Metrel sterowane silnikiem różnią się od urządzeń sterowanych ręcznie przede wszystkim sposobem regulacji pozycji suwaka na osi w celu zmiany wartości napięcia wyjściowego. Do zmiany położenia suwaka służy silnik synchroniczny. Kierunek obrotu silnika jest odwracalny za pomocą przełącznika SPDT (opcjonalnie) i zasilany jest on przez 230V, 50 / 60 Hz. Zintegrowane przełączniki krańcowe zapobiegają przekraczaniu granic uzwojenia.

 

Autotransformatory w obudowach jednofazowe HSN i trójfazowe HTN

 

Autotransformatory z serii HSN i HTN są w pełni zabudowane zapewniając ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem środowiska. Urządzenia mogą być stosowane wszędzie, gdzie istnieje potrzeba precyzyjnej regulacji napięcia zmiennego. Napięcie wyjściowe regulowane jest przed duże, antypoślizgowe pokrętło. Napięcie wyjściowe jest zwiększane liniowo w miarę przekręcania pokrętła zgodnie ze wskazówkami zegara. Wszystkie modele wyposażone są w przewód zasilający z wtyczką, podświetlany przycisk włącz/wyłącz oraz zewnętrzne złącze PE. Na obudowie znajduje się skala napięcia wyjściowego.

 

 

Tablice szkoleniowe

 

Tablice Metrel służą do pomiarów w szeroko rozumianej energetyce, elektryce czy fotowoltaice, a także do celów szkoleniowych i symulacyjnych. Za pomocą tablic szkoleniowych można zasymulować różnego rodzaju sytuacje spotykane podczas danego rodzaju pomiarów w terenie, wiec idealnie nadają się do celów edukacyjnych.
 
Kategoria Tablice demonstracyjne
MI 3298 Tablice szkoleniowe sieci zasilających

 

Zestaw tablic demonstracyjno-szkoleniowych Metrel MI 3298 składa się z dwóch niezależnych modułów (MI 3298 P1 oraz MI 3298 T), które można połączyć razem bazując na koncepcji „puzzli”. Tablice zostały zaprojektowane w celu demonstracji możliwości przyrządów pomiarowych firmy Metrel służących do pomiarów w szeroko rozumianej Energetyce, a także do celów szkoleniowych i symulacyjnych. Za pomocą tablic można zasymulować różnego rodzaju sytuacje spotykane podczas danego rodzaju pomiarów w terenie, więc idealnie nadają się do celów edukacyjnych i dydaktycznych. Dzięki zastosowanej koncepcji „puzzli” zestaw MI 3298 idealnie sprawdza się zarówno przy prowadzeniu kompleksowych demonstracji czy szkoleń dla dużej liczby słuchaczy jednocześnie, jak i przy indywidualnym szkoleniu z wybranej grupy zastosowań. Dzięki zaimplementowaniu dużej liczby elektronicznych elementów – moduły umożliwiają przeprowadzenie prezentacji sposobu wykonywania poszczególnych badań oraz symulowania nieprawidłowości mogących wystąpić podczas badań na rzeczywistym obiekcie energetycznym w zakresie testowania uziemień, izolacji czy parametrów transformatorów.

 

MI 3299 Tablica demonstracyjna HV BOX

 

Wysokonapięciowa tablica Metrel MI 3299 została zaprojektowana w celu umożliwienia demonstracji diagnostyki wysoko napięciowej. Symuluje typowe instalacje elektryczne spotykane w środowisku przemysłowym. Wyposażona w rezystory o dużej dokładności dla różnych zakresów, kondensatory o dużej pojemności z możliwością rozładowywania obiektu. Dodatkowo pozwala na pomiar indeksów PI, DD oraz DAR. Tablica może być także wykorzystywana do kalibracji wysokonapięciowych mierników rezystancji izolacji.

 

MI 3300 Tablica demonstracyjna PAT

 

Tablica demonstracyjna Metrel MI 3300 PAT to doskonałe narzędzie służące do demonstracji i nauki testowania bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych. Tablica potrafi symulować różnego typu urządzenia elektryczne podczas ich poprawnej pracy lub z występowaniem uszkodzeń aktywowanych za pomocą przycisku. Tablica posiada możliwość symulacji nieograniczonej liczby różnych urządzeń elektrycznych oraz różnych uszkodzeń - co czyni ją idealnym narzędziem do demonstracji w szkołach, podczas kursów szkoleniowych czy seminariów dotyczących bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych.

 

MI 3399 Symulator szkoleniowy bezpieczeństwa i jakości energii

 

Metrel MI 3399 zestaw szkoleniowy bezpieczeństwa i jakości energii elektrycznej to symulator 3D rzeczywistych sytuacji związanych z bezpieczeństwem i jakością energii elektrycznej z możliwością symulowania różnych zagrożeń, błędów i problemów. Zestaw ten został zaprojektowany jako samodzielne stanowisko pozwalające na demonstrację, szkolenia i szeroko pojętą dydaktykę. Zestaw ten sprawdzi się zarówno w przypadku większych grup, jak i indywidualnych spotkań. Dzięki zintegrowaniu różnych elementów elektrycznych zestaw pozwala na badanie i wyszukiwanie problemów zakresie takich zagadnień jak jakość energii elektrycznej, instalacje elektryczne, instalacje odgromowe, systemy uziemiające, systemy fotowoltaiczne oraz maszyny i urządzenia za pomocą nowoczesnych metod pomiarowych i przyrządów.

 

MI 3099 Tablica demonstracyjna

 

Tablica demonstracyjna Metrel MI 3099 symuluje najczęściej spotykaną instalację elektryczną w domach i mieszkaniach z uwzględnieniem podstawowych elementów tablicy rozdzielczej i obwodu elektrycznego. Tablica przeznaczona jest do celów edukacyjnych i szkoleniowych oraz prezentacji działania i sposobu obsługi przyrządów do sprawdzania bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, a w szczególności nowej serii mierników firmy Metrel z wbudowaną funkcją AUTOSEKWENCJI.

 

MI 3088 PV Tablica demonstracyjna - Fotowoltaika

 

Tablica demonstracyjna Metrel MI 3088 symuluje typowy system fotowoltaiczny (FW) z jednym panelem FW i inwerterem DC/AC. Odwzorowuje typową instalację, która składa się z panelu FW, tablicy rozdzielczej DC, falownika/inwertera DC/AC i 1 - fazowego wyjścia do połączenia z siecią energetyczną. Przeznaczona głównie do prezentacji metod pomiarowych po stronie DC i częściowo AC instalacji fotowoltaicznych (FW).

 

MI 2166 Tablica demonstracyjna

 

Tablica demonstracyjna Metrel MI 2166 symuluje spotykaną najczęściej w domach i mieszkaniach instalację elektryczną. Tablica umożliwia przedstawienie sposobu obsługi i działania mierników parametrów instalacji elektrycznych i jest najczęściej stosowana do prezentacji, szkoleń lub w placówkach edukacyjnych (szkoły, uczelnie). Model MI 2166 jest kompatybilny ze wszystkimi miernikami parametrów instalacji elektrycznych firmy Metrel.

 

MA 2067 Tablica demonstracyjna

 

Tablica demonstracyjna Metrel MA 2067 to doskonałe narzędzie edukacyjne, które imituje prawdziwe warunki występujące w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia. Tablica posiada wszystkie niezbędne elementy instalacji elektrycznej jak: różnego typu wyłączniki RCD, bezpieczniki, połączenia wyrównawcze PE, gniazda 1 i 3 - fazowe, różne odbiorniki energii elektrycznej oraz różne systemy uziemiania (TT, TN, IT). Tablica umożliwia symulacje różnego typu uszkodzeń, mogących pojawić się w instalacji elektrycznej. Pełne sprawdzenie i wyszukanie uszkodzeń można wykonać wykorzystując odpowiednie przyrządy pomiarowe. Tablica jest kompatybilna ze wszystkimi miernikami parametrów instalacji elektrycznych firmy Metrel.

 

MI 2891 PowerSimulator Symulator mocy

 

Symulator Metrel MI 2891 Power Simulator jest wielofunkcyjnym symulatorem trójfazowym, pozwalającym na symulowanie typowych sytuacji i zaburzeń występujących w sieciach niskiego napięcia. MI 2891 stanowi doskonałe narzędzie w celach szkoleniowych, demonstracyjnych i dydaktycznych. Symulator posiada kilka prekonfigurowanych scenariuszy oraz dodatkowo umożliwia pełne sterowanie manualne. Użytkownik może wybrać różne charakterystyki obciążenia, regulować wartość prądu i napięcia oraz symulować różne sytuacje awaryjne.

 

 

Pełny zakres oferowanych produktów:

 

 • Wielofunkcyjne mierniki instalacji elektrycznych [ link ]
 • Mierniki rezystancji izolacji [ 1 kV / 2,5 kV / 5 kV / 10 kV]
 • Mierniki impedancji pętli zwarcia i pętli linii [ link ]
 • Mierniki wyłączników RCD [ link ]
 • Mierniki rezystancji uziemienia i rezystywności gruntu [ link ]
 • Lokalizatory kabli i bezpieczników [ link ]
 • Tablice demonstracyjne do instalacji wn, energetycznych, elektrycznych i solarnych [ link ]
 • Systemy pomiaru napięcia rażenia i napięcia krokowego [ link ]
 • Mikroomomierze [ link ]
 • Testery bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych [ link ]
 • Testery bezpieczeństwa elektrycznego maszyn i tablic rozdzielczych [ link ]
 • Testery bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń medycznych [ link ]
 • Jednofazowe i trójfazowe analizatory jakości energii [ link ]
 • Jednofazowe rejestratory napięcia i częstotliwości [ link ]
 • Multimetry cyfrowe [ link ]
 • Mierniki cęgowe [ link ]
 • Wskaźniki napięcia [ link ]
 • Autotransformatory 1 i 3-fazowe [ link ]
 • Zasilacze laboratoryjne [ link ]
 • Dekady indukcyjne, rezystancyjne i pojemnościowe [ link ]

 

Sprzedaż i dystrybucja Metrel w Polsce
 

Informacje dotyczące sprzedaży i dystrybucji produktów Metrel udzielane są przez Dział Handlowy firmy Merserwis pod nr tel.: 22 831 25 21 lub 22 831 42 56

Serwis i wzorcowanie
 

Firma Merserwis będąc oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem marki Metrel w Polsce, oferuje serwis napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz wzorcowanie przyrządów na terenie Polski zgodnie z autoryzacją producenta.