22 831 25 21 | 831 42 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 
 

 

 

Od dnia 01.01.2024 Delta OHM, wraz z 4 innymi markami (Greisinger, Honsberg, Martens i Val.Co) łączy się w jedną firmę, wspólnie działającą pod nazwą Senseca!


Wysoka jakość, niezawodność i międzynarodowa renoma

 

Tak w skrócie można opisać firmę Delta OHM (Senseca), włoskiego producenta urządzeń i systemów pomiarowych. Ich urządzenia od ponad 40-tu lat pozwalają nie tylko zrozumieć, ale i wpływać na świat w którym żyjemy. Asortyment produktów Delta OHM obejmuje szeroki zakres od prostych przetworników, przez ręcznie obsługiwane urządzenia pomiarowe, po niezależne systemy rejestracji ze zdalną transmisją danych. Obecnie artykuły ze znakiem Delta OHM są eksportowane z włoskiej fabryki do ponad 70 krajów.
  

 

Ze względu na rosnącą świadomość społeczną dotyczącą zmian klimatycznych, energii odnawialnych oraz zanieczyszczenia powietrza, firma Merserwis nieustannie poszerza swoją ofertę o wiarygodną i sprawdzoną aparaturę do pomiarów warunków środowiska, zarówno tego zewnętrznego, jak i wewnątrz budynków. Stale poszukujemy najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów i nauczeni doświadczeniem ostrożnie dobieramy oferowane produkty. Dlatego też w kwestii pomiarów środowiskowych postawiliśmy na urządzenia najwyższej jakości, od jednego z wiodących przedsiębiorstw w dziedzinie meteorologii - firmy Delta OHM.
 

Pod koniec 2019 roku, jako spółka Merserwis nawiązaliśmy współpracę z Delta OHM i zostaliśmy ich oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu światowej klasy rozwiązania technologii pomiarowej, ze szczególnym naciskiem na pomiar czynników szkodliwych dla życia i zdrowia człowieka oraz parametrów środowiska naturalnego. Wyznając podobne wartości do Delta OHM, zdajemy sobie sprawę, że są to te obszary, w których zebrane dane pełnią decydującą rolę, dlatego wyniki pomiarów nie mogą budzić żadnych wątpliwości. Naszą ofertę uzupełniliśmy m.in. o nowe przyrządy pomiarowe, bezprzewodowe systemy rejestracji danych, a także przyrządy meteorologiczne, w tym autonomiczne stacje meteorologiczne, deszczomierze, anemometry wiatrowe i pyranometry do stałego pomiaru natężenia promieniowania słonecznego.


 

Maksymalna precyzja w technologii pomiaru środowiska

 

Bezpieczeństwo, precyzję i stabilność urządzeń Delta OHM zapewnia centrum kalibracji, które składa się z sześciu nowoczesnych laboratoriów. Dzięki stosowaniu najnowocześniejszych technologii wszystkie laboratoria uzyskały zarówno certyfikat ISO 17025, jak i stały się częścią międzynarodowego systemu akredytacji ILAC-MRA (ilac-MRA ACCREDIA LAT nr 124). Laboratoria Delta OHM posiadają akredytację dla następujących wielkości fizycznych: temperatura, wilgotność, ciśnienie, prędkość powietrza, dźwięk oraz fotometria i radiometria.


 

 

Profesjonalne rozwiązania do pomiarów wszystkich istotnych zmiennych meteorologicznych:
 • Przyrządy opracowane zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO, ang. World Meteorological Organization
 • Szeroki wybór czujników do pomiarów temperatury, ciśnienia, wilgotności, opadów, prędkości i kierunku wiatru, promieniowania słonecznego i dwutlenku węgla
 • Gwarancja wysokiej dokładności pomiarów dzięki kalibracji we własnych, akredytowanych laboratoriach
 • Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji kompletnych stacji pogodowych
 • Mocna konstrukcja do długotrwałych badań
 • Kompleksowy system rejestrowania z przechowywaniem danych w chmurze

Pyranometry
Seria LPPYRA10 LPPYRA10 to pyranometry klasy A z płaską charakterystyką widmową (ang.Spectrally flat Class A), zgodnie z ISO 9060:2018. Mierzą całkowite natężenie napromienienia (irradiancję) na płaskiej powierzchni (W/m2), która jest sumą bezpośredniego i rozproszonego promieniowania słonecznego. Zakres pomiarowy 0-2000 W/m² lub 0-4000 W/m².
Seria LPPYRA13 Pyranometry klasy A z płaską charakterystyką widmową (ang. Spectrally flat Class A), zgodnie z ISO 9060:2018. Są wyposażone w regulowany pierścień zacieniający służący do pomiaru promieniowania rozproszonego.
Seria LPPYRA02 Pyranometry klasy B z płaską charakterystyką widmową (ang. Spectrally flat Class B), zgodnie z ISO 9060:2018. Mierzą całkowite natężenie napromienienia (irradiancję) na płaskiej powierzchni (W/m2), która jest sumą bezpośredniego i rozproszonego promieniowania słonecznego (zakres widmowy od 0,3 μm do 3 μm).
Seria LPPYRA12 Pyranometry klasy B z płaską charakterystyką widmową (ang. Spectrally flat Class B), zgodnie z ISO 9060:2018. Są one wyposażone w regulowany pierścień zacieniający służący do pomiaru promieniowania rozproszonego.
Seria LPPYRA03 Pyranometry klasy C z płaską charakterystyką widmową (ang. Spectrally flat Class C), zgodnie z ISO 9060:2018. Mierzą całkowite natężenie napromienienia (irradiancję) na płaskiej powierzchni (W/m2), która jest sumą bezpośredniego i rozproszonego promieniowania słonecznego.

Albedometry
LPPYRA11 Albedometr Delta OHM LPPYRA11 składa się z dwóch jednakowych pyranometrów, zamontowanych tyłem do siebie w przeciwnych kierunkach (w górę i w dół).
LPPYRA06 Albedometr Delta OHM LPPYRA06 składa się z dwóch jednakowych pyranometrów, zamontowanych tyłem do siebie w przeciwnych kierunkach (w górę i w dół).
LPPYRA05 Albedometr Delta OHM LPPYRA05 składa się z dwóch jednakowych pyranometrów, zamontowanych tyłem do siebie w przeciwnych kierunkach (w górę i w dół).

Stacje pogodowe
HDMCS-200 Gotowa stacja meteorologiczna. Mierzy prędkość i kierunek wiatru, wilgotność, punkt rosy, temperaturę, ciśnienie barometryczne i promieniowanie słoneczne.
HDMCS-100 Gotowa stacja meteorologiczna Delta Ohm HDMCS-100. Mierzy prędkość i kierunek wiatru, wilgotność, punkt rosy, temperaturę, ciśnienie barometryczne i opady deszczu.

Wiatromierze / Anemometry Zewnętrzne
Seria HD51.3D Dwuosiowe anemometry ultradźwiękowe ze zintegrowanym podgrzewaczem. Grzałka zapobiega gromadzeniu się śniegu i lodu na urządzeniu, umożliwiając dokładne pomiary we wszystkich warunkach otoczenia.
Seria HD52.3D Seria służąca do pomiarów prędkości i kierunku wiatru. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia z czujnikami do pomiaru wilgotności względnej powietrza, temperatury, ciśnienia atmosferycznego, promieniowania słonecznego.
Seria HD53LS Seria służąca do pomiarów prędkości i kierunku wiatru. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia z czujnikami do pomiaru wilgotności względnej powietrza, temperatury, ciśnienia atmosferycznego, promieniowania słonecznego.

 

 

 

 

Systemy rejestratorów bezprzewodowych:
 • W pełni bezprzewodowe i kompletne systemy pomiarów i rejestracji danych
 • Rejestratory są przystosowane do pracy zarówno w środowisku wewnętrznym jak i zewnętrznym
 • Istnieje możliwość podłączenia dowolnego sygnału pomiarowego
 • Darmowe oprogramowanie do konfiguracji i obsługi rejestratorów
 • W ofercie również oprogramowanie dla branży farmaceutycznej, spełniające wymagania CFR21 część 11
 • Dostępne urządzenia specjalnie zaprojektowane do monitoringu pomieszczeń czystych
 • Przechowywanie danych w chmurze lub lokalnej bazie danych
HD50 Rejestrator Delta Ohm serii HD50 gromadzi dane o zawartości cząstek stałych PM1.0, PM2.5, PM4.0 i PM10 w powietrzu wewnętrznym. Wbudowany serwer sieci WEB umożliwia monitoring IAQ z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej sieci.

 

 

 

 

 

 

Ręcznie obsługiwane urządzenia i rejestratory danych:
 • Przystosowane do użytkowania w przemyśle
 • Solidna obudowa
 • W ofercie posiadamy sondy zewnętrzne do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia, prędkości powietrza, natężenia oświetlenia, CO, CO2

Luksomierze
HD2102.2 Przenośny luksomierz z funkcją rejestracji danych do pomiaru natężenia oświetlenia, luminancji, promieniowania czynnego fotosyntetycznie (PAR), irradiancji.
HD2102.1 Przenośny luksomierz do pomiaru natężenia oświetlenia, luminancji, promieniowania czynnego fotosyntetycznie (PAR), irradiancji.
HD2302.0 Przenośny luksomierz do pomiaru natężenia oświetlenia, luminancji, promieniowania czynnego fotosyntetycznie (PAR), irradiancji (zgodnie z zakresem spektralnym VIS-NIR, UVA, UVB I UVC).

Mierniki temperatury
HD2307.0 Mierzy temperaturę za pomocą sond zanurzeniowych, penetracyjnych, stykowych oraz temperaturę otoczenia. Sondy Pt100, Pt1000 -3 lub 4 przewodowe.
HD2107.1 Przenośny przyrząd wyposażony w duży wyświetlacz LCD z jednym wejściem na sondę temperatury. Mierzy temperaturę za pomocą sond zanurzeniowych, penetracyjnych, stykowych oraz temperaturę otoczenia.
HD2127.2 Przenośny przyrząd wyposażony w duży wyświetlacz LCD z jednym wejściem na sondę temperatury. Mierzy temperaturę za pomocą sond zanurzeniowych, penetracyjnych, stykowych oraz temperaturę otoczenia.

Termohigrometry
HD2301.0 Przenośny przyrząd do pomiaru temperatury i wilgotności, wyposażony w wyświetlacz LCD. Po podłączeniu sondy wilgotności i temperatury, przyrząd oblicza i wyświetla wilgotność bezwzględną, punkt rosy i cząstkowe ciśnienie pary.
HD2101.1 Przenośny termohigrometr z wyświetlaczem LCD. Ma możliwość komunikacji z komputerem PC.
HD2101.2 Przenośny termohigrometr-datalogger z wyświetlaczem LCD. Ma możliwość rejestracji wyników pomiarów i komunikacji z komputerem PC.

Manometry cyfrowe i mierniki ciśnienia
HD2304.0 Przenośny manometr cyfrowy z wyświetlaczem LCD. Wykonuje on pomiary ciśnienia bezwzględnego, względnego i różnicy ciśnień oraz temperatury.
HD2124.1 Przenośny manometr z dwoma wejściami na sondy ciśnieniowe, wyświetlaczem LCD. Wykonuje on pomiary ciśnienia bezwzględnego, względnego i różnicy ciśnień oraz temperatury.
HD2124.2 Przenośny manometr z dwoma wejściami na sondy ciśnieniowe, wyświetlaczem LCD. Ma możliwość rejestracji wyników pomiarów i komunikacji z komputerem PC. Wykonuje on pomiary ciśnienia bezwzględnego, względnego i różnicy ciśnień oraz temperatury.

Mikroanemometry
HD2114.0 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 20mbar i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
HD2114.2 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 20mbar, dataloggerem i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
HD2134.0 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 200mbar i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
HD2134.2 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 200mbar, dataloggerem i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
HD2164.0 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 2000mbar i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
HD2164.2 Przenośny mikromanometr z wbudowanym czujnikiem 200mbar, dataloggerem i wyświetlaczem LCD. Mierzy ciśnienie bezwzględne, względne i różnicowe, a także temperaturę.
Barometry
HD2114B.0 Przenośny barometr (600-1100 mbar) z wyświetlaczem LCD. Ciśnienie atmosferyczne jest mierzone za pomocą wbudowanego czujnika ciśnienia.
HD2114B.2 Przenośny barometr Delta Ohm HD2114.2 z wyświetlaczem LCD. Ciśnienie atmosferyczne jest mierzone za pomocą wbudowanego czujnika ciśnienia.

 

 

 

 

Przyrządy pomiarowe do badań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy:
 • Szeroka gama urządzeń do rejestracji i analizy warunków środowiskowych w miejscu pracy
 • Zgodność urządzeń z międzynarodowymi standardami i przepisami mające na celu ochronę zdrowia i życia pracownika
 • Mierniki poziomu dźwięku (klasa 1 i 2) do pomiaru hałasu, kalibratory i oprogramowanie do analizy danych
 • Pomiar obciążenia i komfortu cieplnego - wskaźniki WBGT, PMV i PPD (wg. ISO 7726 / ISO 7730)
 • Pomiary i rejestracja jakości powietrza wewnętrznego IAQ

Komfort cieplny i jakość powietrza
HD32.3TC Miernik komfortu cieplnego z funkcją rejestracji danych. Obliczanie wskaźników PMV/PPD – WBGT – TU
HD21ABE Przenośne urządzenia do analizy jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ, ang. Indoor Air Quality).
HD21ABE17 Przenośne urządzenia do analizy jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ, ang. Indoor Air Quality).

Mierniki poziomu dźwięku
HD2010UC.Kit1 Zestaw zawiera przenośny, całkujący miernik poziomu dźwięku klasy 1, wykonujący analizy statystyczne.
HD2010UC.Kit2 Zestaw zawiera przenośny, całkujący miernik poziomu dźwięku klasy 2, wykonujący analizy statystyczne.

 

 

 

 

 

 

Przetworniki do zastosowań przemysłowych:
 • Solidne, dokładne i niezawodne przetworniki stanowiące integralną część systemów automatyki
 • Wyjścia analogowe lub komunikacja cyfrowa
 • Stworzone do warunków procesowych
 • W ofercie przetworniki: temperatury, wilgotności, ciśnienia, prędkości powietrza, natężenia oświetlenia i CO2

 

Sprzedaż i dystrybucja
Informacje dotyczące sprzedaży i dystrybucji produktów Delta OHM udzielane są przez Dział Handlowy firmy Merserwis pod nr tel.: 22 531 00 99 lub tel:577297679