22 831 25 21 | 831 42 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Sauermann - KIMO Instruments - Europejski (Francja) lider w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej przeznaczonej dla branży HVACR

 

Marka KIMO Instruments należy do grupy Sauermann - od ponad 40 lat lidera w dziedzinie projektowania, produkowania i dystrybucji przyrządów kontrolno-pomiarowych dedykowanych przemysłowi oraz całej branży HVACR. Grupa w szczególności skupia się na badaniu, pomiarach i kontroli jakości powietrza wewnętrznego (IAQ - Indoor Air Quality). Skupia wokół siebie trzy marki. KIMO oraz E Instruments, których celem jest pomiar i kontrola parametrów powietrza oraz Sauremann, którego głównym produktem są pompki skroplin, oprawy zaworowe i urządzenia pomiarowe poprawiające jakość powietrza wewnętrznego. Firma Sauermann została założona w Belgii w 1976 roku i obecnie zatrudnia ok. 400 osób w 21 lokalizacjach na 3 kontynentach (Europa, Ameryka Północna oraz Azja). Wartości z jakimi firma się utożsamia to nastawienie na pełną satysfakcję klienta, odpowiedzialność i dążenie do doskonałości z każdym nowym rozwiązaniem, a także otwartość na nowe pomysły z zachowaniem szacunku i uczciwości w każdej dziedzinie. Merserwis jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor marki KIMO (Sauermann) w Polsce z dumą podziela powyższe wartości.

 

 

 

Ponad 40 lat działalności

 

 

Marka KIMO powstała 1979 roku we Francji, a powołał ją do życia Śp. Bernard Moulinet. Początkowo firma skupiała się na produkcji kolumnowych manometrów cieczowych. Po sześciu latach, w 1985 roku, KIMO rozszerzyło swoją działalność na produkowanie elektronicznych urządzeń do pomiarów temperatury, wilgotności, przepływu oraz wydatku. Szybko okazało się, że była to trafna decyzja. Dzięki zapotrzebowaniu rynku oraz produkcji wysokiej jakości przyrządów, które coraz bardziej doceniano i rozpoznawano, Kimo dwa lata później otworzyło pierwsze biuro sprzedaży, a w 1989 roku powstała fabryka o powierzchni niemal 2000 m2 w miejscowości Montpon. W kolejnych latach, aż do 2002 roku, Kimo szybko rozwijało się otwierając kolejne biura we Francji oraz rozwijając dział eksportu do innych krajów. W 2003 roku firma uzyskała certyfikat ISO 9001. Niedługo później marka stała się na tyle popularna, a zapotrzebowanie na aparaturę tak duże, że fabryka została rozbudowana w 2005 roku do 5000 m2, a pięć lat później należało zwiększyć łączną powierzchnię do 10 000 m2. W międzyczasie, w 2009 roku, laboratorium metrologiczne Kimo uzyskało akredytację COFRAC. Od tamtego czasu firma nieustannie osiągała sukcesy czego potwierdzeniem mogą być wielomilionowe przychody oraz kolejne oddziały w kraju i liczne inwestycje w dystrybucję produktów na całym świecie. W 2015 roku połączyła siły z marką Sauermann tym samym wchodząc w skład grupy Sauermann.

 

 

Kimo - Sauermann dziś

 

Obecnie grupa Sauermann posiada cztery fabryki na trzech kontynentach. W Montpon we Francji zatrudnia ok. 250 pracowników i skupia się na produkcji i badaniu urządzeń kontrolno-pomiarowych dla HVACR. W Chevry-Cossigny (Francja) oraz w Szanghaju (Chiny) zatrudnionych jest w sumie ok. 80 pracowników specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości pompek skroplin do klimatyzatorów i kotłów kondensacyjnych. Sauermann posiada również fabrykę w Stanach Zjednoczonych, której głównym zadaniem jest produkcja przenośnych analizatorów spalin i urządzeń do monitorowania jakości powietrza.
 

 

Produkty

 


Urządzenia produkowane przez firmę Sauermann - KIMO zapewniają kompleksowe pomiary w następujących obszarach:

 

  • Pomiary instalacji wentylacyjnych, przepływu, wydatku i ciśnienia powietrza
  • Pomiary i analiza instalacji grzewczych, spalin kotłów grzewczych
  • Pomiary upływności czynnika chłodniczego
  • Rejestrowanie i przetwarzanie danych temperatury, wilgotności, impulsów
  • Pomiary parametrów środowiska
  • Pomiary natężenia oświetlenia
  • Pomiary natężenia promieniowania słonecznego
  • Pomiary natężenia dźwięku i hałasu
  • Pomiary ciśnienia
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów firmy KIMO - Sauermann, których oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem w Polsce jest firma Merserwis. 

Anemometry wiatraczkowe KIMO

 


Anemometry i balometry firmy Sauermann - KIMO mogą być wykorzystywane do kompleksowych pomiarów i regulacji wydatku oraz sprawności każdej instalacji wentylacyjnej w: przemyśle, biurach, budynkach użyteczności publicznej, mieszkaniach, domkach jednorodzinnych itd. Produkty umożliwiają pomiary zarówno wewnątrz kanałów wentylacyjnych, jak i na zewnętrznych anemostatach i kratkach nawiewnych lub wyciągowych dowolnego typu, kształtu i wielkości.
 
Kategoria Anemometry i Termoanemometry / Balometry
DBM 610 Balometr KIMO DBM 610 z fartuchem o wymiarach 610x610mm, wbudowanym mikromanometrem z możliwością współpracy z PC, dużym wyświetlaczem i menu w języku polskim.
Pozwala na pomiar prędkości przepływu, wydatku, temperatury (1 kanał: termopary typu K, J, T) oraz ciśnienia.
LV 50 Anemometr wiatraczkowy KIMO LV 50 ze zintegrowaną obrotową sondą o średnicy 100 mm.
Pomiar: prędkości przepływu, temperatury
LV 110 Anemometr wiatrakowy Kimo LV 110 z sondą na przewodzie, wiatraczek o średnicy 100 mm.
Pomiar: prędkość przepływu, wydatek, temperatura
LV 111 Anemometr wiatrakowy Kimo LV 111 z sondą na przewodzie, wiatraczek o średnicy 14 mm.
Umożliwia pomiary prędkości przepływu, wydatku i temperatury.
LV 117 Anemometr wiatraczkowy Kimo LV 117 z sondą na przewodzie, wiatraczek o średnicy 70 mm.
Pomiar: prędkość przepływu, wydatek, temperatura.
LV 130 Termoanemometr wiatrakowy Kimo LV 130 ze zintegrowaną obrotową sondą o średnicy 100 mm.
Pomiar: prędkość przepływu, wydatek, temperatura
VT 50 Anemometr termo-oporowy z sondą na dwu metrowym przewodzie.
Pomiar: prędkości przepływu, temperatury
VT 110 Anemometr termo-oporowy Kimo VT 110 z sondą na dwumetrowym przewodzie.
Pomiar: prędkość przepływu, wydatek, temperatura
VT 115 Anemometr termo-oporowy Kimo VT 115 z sondą teleskopową na dwumetrowym przewodzie.
Pomiar: prędkość przepływu, wydatek, temperatura
VT 210 Termohigrometr KIMO VT 210 to profesjonalny, nowoczesny miernik wielofunkcyjny pozwalający na jednoczesny pomiar do 5 podstawowych wartości z pośród następujących wielkości: Wilgotności, Temperatury (Pt100 oraz termopary), Prędkości przepływu powietrza (za pomocą sond wiatraczkowych i termo-oporowych), Wydatku (za pomocą sond przepływu z ustawieniem powierzchni oraz sond i stożków), Prędkości obrotowej (tachometr). Przy czym pomiarowi każdej z wartości przypisany jest szereg funkcji towarzyszących jak wyznaczanie wartości maks., min., obliczanie średniej, itp.
MP 210 Manometr z anemometrem w jednym urządzeniu! KIMO MP 210 to profesjonalny, nowoczesny miernik wielofunkcyjny pozwalający na jednoczesny pomiar aż do 7 podstawowych wartości z pośród następujących wielkości: Różnica ciśnienia, Temperatura (Pt100 oraz termopary), Stężenie CO, Prędkość przepływu powietrza (za pomocą sond wiatraczkowych, termo-oporowych i rurek Pitota), Wydatek (za pomocą sond przepływu z ustawieniem powierzchni oraz sond i stożków), Prędkość obrotowa (tachometr), Wyciek gazu (CH4), przy czym pomiarowi każdej z wartości przypisany jest szereg funkcji towarzyszących jak wyznaczanie wartości maks. i min., obliczanie średniej, itp.
AMI 310 Przyrząd KIMO AMI 310 to profesjonalny, nowoczesny miernik wielofunkcyjny pozwalający na jednoczesny pomiar do 6 podstawowych wartości spośród następujących wielkości: Różnicy ciśnienia, Ciśnienia atmosferycznego, Temperatury (Pt100 oraz termopary), Wilgotności powietrza, Jakości powietrza (CO, CO2), Prędkości przepływu powietrza (za pomocą sond wiatraczkowych i termo-oporowych), Wydatku (za pomocą sond przepływu z ustawieniem powierzchni oraz sond i stożków), Prędkości obrotowej (tachometr), Wycieku gazu (CH4), Natężenia oświetlenia. Przy czym pomiarowi każdej z wartości przypisany jest szereg funkcji towarzyszących jak wyznaczanie wartości maks. i min., obliczanie średniej, itp. KIMO AMI 310 może zastąpić do 11 osobnych przyrządów: mikromanometr, manometr, termometr, termohigrometr, anemometr, miernik jakości powietrza, miernik mikroklimatu, tachometr, wykrywacz gazu CH4, luksometr czy wielokanałowy rejestrator.
 


 

Mierniki temperatury KIMO

 

 

Termometry Sauermann - KIMO przeznaczone są do pomiarów temperatury powietrza, gazów, płynów i materiałów. Szeroki wybór sond pozwala na dokładne badanie temperatury w zakresie od -200 C do 1400 C również w trudno dostępnych miejscach, takich jak piece, rurki, kompost itp. Mierniki temperatury KIMO umożliwiają także podłączenie więcej niż jedną sondę na raz, co umożliwia wyznaczanie na bieżąco różnicy mierzonych temperatur, np. przy pomiarach wody zimnej i ciepłej.
 
Kategoria Mierniki temperatury
TK 61 Jednokanałowy miernik temperatury KIMO TK 61 współpracujący z różnymi sondami termoparowymi K, J, T lub S wraz z dużym, podświetlanym i czytelnym dwuliniowym wyświetlaczem.
TK 62 Dwukanałowy miernik temperatury KIMO TK 62 współpracujący z różnymi sondami termoparowymi K, J, T lub S wraz z dużym, podświetlanym i czytelnym dwuliniowym wyświetlaczem.
TR 61 Jednokanałowy miernik temperatury KIMO TR 61 współpracujący z różnymi sondami Pt100 oraz z dużym, podświetlanym i czytelnym wyświetlaczem.
TR 62 Dwukanałowy miernik temperatury KIMO TR 62 współpracujący z różnymi sondami Pt100 oraz z dużym, podświetlanym i czytelnym wyświetlaczem.
TT 21 Jednokanałowy miernik temperatury KIMO TT 21 współpracujący z różnymi sondami termoparowymi T, K. Urządzenie cechuje się intuicyjną obsługą, dzięki czemu termometr jest łatwy w użyciu.
TT 22 Dwukanałowy miernik temperatury KIMO TT 22 współpracujący z różnymi sondami termoparowymi T, K. Urządzenie cechuje się intuicyjną obsługą, dzięki czemu termometr jest łatwy w użyciu.
TM 210 Przyrząd KIMO TM 210 to profesjonalny, nowoczesny miernik wielofunkcyjny pozwalający na pomiar temperatury za pomocą sond Pt100 bądź termopar. Przy czym pomiarowi przypisany jest szereg funkcji towarzyszących, jak wprowadzanie współczynników kompensacyjnych, obliczanie wskaźników, wartości max. min., obliczanie średniej, ustawianie alarmów itp. Standardowo przyrząd TM 210 posiada jedno gniazdo do podłączenia różnych modułów pomiarowych (np. współczynnika U), dwa gniazda do podłączenia sond pomiarowych przewodem typu PT 100 (np. przepływu itd.). Przy czym pomiarowi przypisany jest szereg funkcji towarzyszących, jak wyznaczanie wartości maks. min., obliczanie różnicy temperatur, średniej, itp. Standardowo przyrząd TM 210 posiada jedno gniazdo do podłączenia różnych modułów pomiarowych (np. współczynnika U). Opcjonalnie można dokupić gniazdo na cztery termopary.

 

 

Mierniki wilgotności, higrometry KIMO

Higrometry Sauermann - Kimo znajdują zastosowanie głównie przy pomiarach wilgotności względnej powietrza w otoczeniu, w pomieszczeniach i w terenie otwartym. Specjalnie przystosowane sondy można wykorzystać również do badania wilgotności materiałów takich jak drewno, beton, czy powietrze przepływające w kanałach wentylacyjnych.
 
Kategoria Higrometry powietrza / Higrometry materiałów budowlanych
HM 50 Kimo HM 50 Miernik wilgotności materiału - Higrometr do badania wilgotności drewna, tynku, betonu i cegieł.
HD 50 Termohigrometr Kimo HD 50 ze zintegrowaną sondą termohigrometryczną, dużym i czytelnym wyświetlaczem.
Pomiar: temperatury, wilgotności względnej, punktu rosy
HD 110 Termohigrometr Kimo HD 110 ze zintegrowaną sondą termohigrometryczną na 2-metrowym przewodzie, dużym i czytelnym wyświetlaczem.
Pomiar: temperatura, wilgotność względna, punkt rosy
HQ 210 Przyrząd KIMO HQ 210 to profesjonalny, nowoczesny miernik wielofunkcyjny pozwalający na jednoczesny pomiar do 7 podstawowych wartości spośród następujących wielkości: CO i CO2, Wilgotność, Temperatura (Pt100 oraz termopary), Prędkość przepływu powietrza (przy pomocy sondy wielokierunkowej), Prędkość obrotowa (tachometr), Natężenie oświetlenia. Przy czym pomiarowi każdej z wartości przypisany jest szereg funkcji towarzyszących jak wyznaczanie wartości maks., min., obliczanie średniej, itp. Kimo HQ 210 może zastąpić do 6 osobnych przyrządów: luksomierz, higrometr, termometr, miernik CO i CO2, czy wielokanałowy rejestrator. Standardowo przyrząd HQ 210 posiada jedno gniazdo do podłączenia różnych modułów pomiarowych (np. wsp. U itd.) i dwa gniazda do podłączenia sond pomiarowych przewodem.

 

Sonometry KIMO

Sonometry Sauermann - KIMO służą do podstawowych pomiarów natężenia hałasu, np. w instalacji wentylacyjnej. Posiadają możliwość uśredniania pomiaru w czasie, co pozwala na wyeliminowanie wpływu na pomiar nagłych zakłóceń, generowanych przez niepożądane źródła dźwięku.
 
Kategoria Sonometry
DB 100 Sonometr Kimo DB 100 to sprawdzony i łatwy w użyciu przyrząd, zgodny z wymaganiami metrologicznymi.
Pomiar: Ciśnienie akustyczne, średnio ważone czasowo lub stałe ekwiwalentne ciśnienie akustyczne

 

luksomierze KIMO

Luksomierze Sauermann - Kimo wykorzystywane przede wszystkim do badania natężenia oświetlenia w zakładach i miejscach pracy. Pozwalają określić, czy w danym stanowisku występują odpowiednie warunki pracy, a także czy wyjścia awaryjne są odpowiednio oświetlone.
 
Kategoria Luksomierze
LX 50 Kimo LX 50 to łatwy w użyciu luksomierz, miernik natężenia oświetlenia ze zintegrowaną sondą. Zakresy pomiarowe od 0 do 10000 lux / Od 0 do 10 klux / Od 0 do 929 fc
LX 100 Kimo LX 100 to przenośny luksomierz, zaprojektowany do pomiarów natężenia oświetlenia w biurach, parkingach, centrach handlowych. LX 100 został skalibrowany na specjalnie przygotowanym stanowisku optycznym i dostarczany jest z certyfikatem kalibracji. Stanowisko i przyrządy referencyjne stosowane do kalibracji są zgodne z wytycznymi COFRAC (Odpowiednik PCA).
LX 200 Kimo LX 200 to przenośny luksomierz, zaprojektowany do profesjonalnych pomiarów natężenia oświetlenia. Pozwala na zapis i dalsze przetwarzanie zapisanych danych za pomocą oprogramowania LLX200. Luksomierz LX200 został skalibrowany na specjalnie przygotowanym stanowisku optycznym i dostarczany jest z certyfikatem kalibracji. Stanowisko i przyrządy referencyjne stosowane do kalibracji są zgodne z wytycznymi COFRAC (Odpowiednik PCA).
pirometry KIMO

Pirometry Kimo służą do bezdotykowego pomiaru temperatury. Działają w oparciu o analizę promieniowania cieplnego emitowanego przez badane ciała. Pirometry KIMO ze względu na wysoką rozdzielczość optyczną pozwalają na wykonanie dokładnych pomiarów również z większych odległości.
 
Kategoria Pirometry
Kiray 50 Pirometr na podczerwień 12:1 KIRAY 50 jest kluczowym narzędziem do diagnozy, inspekcji i sprawdzenia każdej temperatury z zastosowaniem technologii bezdotykowej. Możliwe jest bezpieczne mierzenie temperatury gorących, niebezpiecznych czy trudno dostępnych powierzchni. Jest to idealne narzędzie przeznaczone do pracy w domach, garażach, warsztatach, biurach, przy samochodach, w kuchni, itp.
Kiray 100 Pirometr KIRAY 100 20:1 z podwójnym celownikiem laserowym jest kluczowym narzędziem do diagnozy, inspekcji i sprawdzenia każdej temperatury z zastosowaniem technologii bezdotykowej. Możliwe jest bezpieczne mierzenie temperatury gorących, niebezpiecznych czy trudno dostępnych powierzchni. Jest to idealne narzędzie przeznaczone do pracy w domach, garażach, warsztatach, biurach, przy samochodach, w kuchni, itp.
Kiray 200 Kimo KIRAY 200 Pirometr na podczerwień 30:1 z termoparą typu K. Pirometr KIRAY 200 jest kluczowym narzędziem do diagnozy, inspekcji i sprawdzenia każdej temperatury. Dzięki zaawansowanemu systemowi optycznemu KIRAY 200 pozwala na proste i dokładne pomiary na niewielką odległość. Urządzenie posiada wewnętrzną pamięć o pojemności do 20 pomiarów.
Kiray 300 Pirometr KIRAY 300 50:1 z podwójnym celownikiem laserowym jest kluczowym narzędziem do diagnozy, inspekcji i sprawdzenia każdej temperatury. Dzięki zaawansowanemu systemowi optycznemu z podwójnym celownikiem laserowym, pozwala na proste i dokładne pomiary na niewielką odległość. Urządzenie posiada wewnętrzną pamięć o pojemności do 100 pomiarów. Jest również kompatybilny z termoparą typu K.

 

solarymetry KIMO
 

Solarymetry (inaczej pyranometry) mierzą wartość natężenia mocy całkowitego promieniowania słonecznego na metr kwadratowy: W/m2. Mierniki te wykorzystuje się do badania i sprawdzania skuteczności działania paneli fotowoltaicznych oraz do określania najkorzystniejszego miejsca, w którym takie panele powinny być zamontowane.
 
Kategoria Mierniki irradiancji
SL 100 Przenośny, autonomiczny solarymetr mierzy moc promieniowania (irradiancję) dla weryfikacji stanu i możliwości wykorzystania fotowoltaiki w zasilaniu i instalacjach grzewczych w planowanym lub zrealizowanym miejscu instalacji. Jest niezbędnym narzędziem każdego instalatora fotowoltaiki. Umożliwia optymalne dobranie urządzeń i ich miejsca instalacji w celu osiągnięcia największej efektywności energetycznej.
SL 200 Solarymetr (Pyranometr) Miernik promieniowania słonecznego Kimo SL 200 z możliwością rejestracji. Przenośny, autonomiczny solarymetr mierzy moc promieniowania (irradiancję) dla weryfikacji stanu i możliwości wykorzystania fotowoltaiki w zasilaniu i instalacjach grzewczych w planowanym lub zrealizowanym miejscu instalacji. Jest niezbędnym narzędziem każdego instalatora fotowoltaiki. Umożliwia optymalne dobranie urządzeń i ich miejsca instalacji w celu osiągnięcia największej efektywności energetycznej.

 

tachometry KIMO

Tachometry są wykorzystywane do pomiaru w sposób dotykowy lub bezdotykowy prędkości obrotowej wałów, wirników oraz innych obracających się elementów.
 
Kategoria Tachometry
CT 50 Kimo CT 50 Tachometr ze zintegrowaną sondą optyczną, dużym podświetlanym ekranem.
Pomiar: Prędkości obrotowej i prędkości stykowej
CT 110 Kimo CT 110 Tachometr ze zintegrowaną sondą optyczną na przewodzie, dużym podświetlanym ekranem.
Pomiar: Prędkości obrotowej i prędkości stykowej (wymagana sonda stykowa ETC)

 

Analizatory spalin KIMO

Analizatory spalin są niezbędnymi urządzeniami do badania i regulacji kotłów grzewczych małej i średniej mocy (do 400 kW). Na podstawie analizy spalin określa się, czy kotły grzewcze działają w sposób wydajny oraz bezpieczny dla otoczenia i środowiska. Analizatory produkowane przez firmę SAURERMANN - Kimo można stosować do kompleksowych pomiarów spalin wszystkich kotłów grzewczych zasilanych dowolnym paliwem.
 
Kategoria Analizatory spalin
Kigaz 50 Autozerowanie: 30 sekund, Czas pracy na baterii: do 10 godzin, Podświetlenie, Automatyczne zatrzymanie, Zewnętrzna drukarka (opcjonalna)
Kigaz 80 Analizator Spalin KIMO KIGAZ 80 z możliwością współpracy z PC, graficznym wyświetlaczem, menu w j. polskim. Pomiar: O2, CO-H2, ciągu, różnicy ciśnienia, straty, nadmiaru powietrza, prędkości spalin, sprawności, sprawności (kondensacja), wycieku gazów CH4, CO otoczenia, CO2 otoczenia, prądu jonizacji, temperatury otoczenia i ciepłej wody użytkowej (CWU), indeksu przeźroczystości. KIGAZ 80 oferowany jest w następującej wersji: 2 wymienne cele (O2, CO-H2) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4, CO/Temperatury w otoczeniu, CO2/Temperatury w otoczeniu, prądu jonizacji
Kigaz 110 Analizator Spalin KIMO KIGAZ 110 z możliwością współpracy z PC, graficznym wyświetlaczem, menu w j. polskim. Pomiar: O2, CO-H2, ciągu, różnicy ciśnienia, straty, nadmiaru powietrza, prędkości spalin, sprawności, sprawności (kondensacja), wycieku gazów CH4, CO otoczenia, CO2 otoczenia, prądu jonizacji, temperatury otoczenia i ciepłej wody użytkowej (CWU), indeksu przeźroczystości. KIGAZ 110 oferowany jest w następującej wersji: 2 wymienne cele (O2, CO-H2) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4, CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
Kigaz 210 Analizator Spalin KIMO KIGAZ 210 z możliwością współpracy z PC, graficznym wyświetlaczem, menu w j. polskim. Pomiar: O2, CO-H2, NO/NOx, CH4, ciągu, różnicy ciśnienia, straty, nadmiaru powietrza, prędkości spalin, sprawności, sprawności (kondensacja), wycieku gazów CH4, CO otoczenia, CO2 otoczenia, prądu jonizacji, temperatury otoczenia i CWU, indeksu przeźroczystości. KIGAZ 210 oferowany jest w różnych wersjach, różniących się rodzajem wyposażenia, dostępne są zestawy:
- 2 wymienne czujniki (O2 o wydłużonej żywotności, CO-H2) z możliwością dodania 1 opcjonalnego czujnika (NO/NOx lub CH4) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4, CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
- 3 wymienne czujniki (O2 o wydłużonej żywotności, CO-H2, NO/NOx) z możliwością dodania 1 opcjonalnego czujnika (CH4) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4, CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
Kigaz 310 Analizator Spalin KIMO KIGAZ 310 z możliwością współpracy z PC, kolorowym graficznym wyświetlaczem, menu w j. polskim. Pomiar: O2, CO-H2, NO/NOx, CH4, NO2 lub SO2, ciągu, różnicy ciśnienia, straty, nadmiaru powietrza, prędkości spalin, sprawności, sprawności (kondensacja), wycieku gazów CH4, CO otoczenia, CO2 otoczenia, prądu jonizacji, temperatury otoczenia i ciepłej wody użytkowej (CWU), indeksu przeźroczystości. KIGAZ 310 oferowany jest w różnych wersjach, różniących się rodzajem wyposażenia, dostępne są zestawy:
- 2 wymienne czujniki (O2, CO-H2) z możliwością dodania 2 opcjonalnych czujników (NO, CH4 albo NO2 albo SO2) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4 , CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
- 3 wymienne czujniki (O2, CO-H2, NO) z możliwością dodania 1 opcjonalnego czujnika (CH4 albo NO2 albo SO2) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4 , CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
- 4 wymienne czujniki (O2, CO-H2, NO, CH4 albo NO2 albo SO2) z możliwością użycia opcjonalnej sondy CH4, CO/Temperatura w otoczeniu, CO2/Temperatura w otoczeniu, prądu jonizacji
 


 

Przetworniki pomiarowe KIMO

 

 

Przetworniki są to stacjonarne mierniki, które posiadają wyjścia analogowe (0-10V, 4-20mA) lub przekaźnikowe. Stosuje je się przede wszystkim do automatycznego sterowania, kontroli i regulacji urządzeń i systemów zapewniających odpowiednie warunki klimatyczne w pomieszczeniach biurowych, magazynach i zakładach pracy.
 
Kategoria Przetworniki pomiarowe
CP 111 Przetwornik różnicy ciśnień do 100 Pa
CP 112 Przetwornik różnicy ciśnień do 1000 Pa
CP 113 Przetwornik różnicy ciśnień do 10 000 Pa
CP 114 Przetwornik różnicy ciśnień 500 mBar
CP 115 Przetwornik różnicy ciśnień 2000 mBar
CP 116 Przetwornik ciśnienia atmosferycznego
CP 210 Przetwornik ciśnienia różnicowego i temperatury
CPE 310 Przetwornik różnicy ciśnienia z montażem do powierzchni płaskich
CA 310 Przetwornik wielofunkcyjny z dużym wyświetlaczem
C 310 Przetwornik wielofunkcyjny, możliwość pomiaru do 4 parametrów na raz. Pomiar: temperatury, wilgotności, różnicy ciśnień, prędkości przepływu, wydatku powietrza, CO, CO2 i natężenie oświetlenia.
CO 110 Przetwornik stężenia tlenku węgla
CO 112 Przetwornik stężenia dwutlenku węgla
COT 212 Przetwornik dwutlenku węgla i temperatury
CR 110 Przetwornik irradiancji
LR 110 Przetwornik natężenia oświetlenia
TM 50 Przetwornik temperatury z czujnikiem / blokiem zaciskowym dla Pt100
TM 110 Przetwornik temperatury
TM 210 Przetwornik temperatury
TH 110 Przetwornik wilgotności i temperatury
HM 110 Przetwornik wilgotności
TH 210 Przetwornik wilgotności i temperatury
CTV 110 Przetwornik temperatury i prędkości przepływu powietrza
CTV 210 Przetwornik temperatury, prędkości przepływu i wydatku powietrza
TST Termostat do 400°C
PST Presostat do 100 Pa / 2000 mBar
HST Higrostat do 95 %RH / 80°C
COST-S CO Stat
CO2ST Przekaźnik dwutlenku węgla

 

Manometry, mierniki ciśnienia KIMO

Urządzenia te wykonują pomiar różnicy ciśnienia między dwoma punktami. Najczęściej stosuje się je do sprawdzania sprężu wentylatora, ciągu w kanale wentylacyjnym lub przewodzie kominowym oraz do badania szczelności instalacji gazowej. Po podłączeniu Rurki Pitota, manometry można również wykorzystać do pomiaru prędkości przepływu powietrza, także tego zanieczyszczonego i bardzo gorącego.
 
Kategoria Manometry cyfrowe
MP 50 Mikromanometr -1000 do +1000 Pa
MP 51 Mikromanometr -1000 do +1000 mmH2O
MP 55 Miernik ciśnienia atmosferycznego
MP 110 Mikromanometr od -1000 Pa do 1000 Pa
MP 111 Mikromanometr od -1000 do 1000 mmH2O
MP 112 Mikromanometr od -2000 do 2000 mbar
MP 115 Mikromanometr od -500 do 500 mbar
MP 120 Mikromanometr z anemometrem od -1000 do 1000 Pa
MP 130 Manometr do sprawdzania szczelności sieci gazowych

 


Manometry cieczowe KIMO

 

Manometry cieczowe są miernikami stacjonarnymi. Muszą być zamontowane na stałe, aby mierzona przez nie wartość była wiarygodna. Tak samo jak manometry cyfrowe wykonują pomiar różnicy ciśnienia między dwoma punktami. Zastosowanie jest również podobne: sprawdzania sprężu wentylatora, ciągu w kanale, różnicy ciśnienia między dwoma pomieszczeniami itp. Dodatkowo często są stosowane w laboratoriach.
 
Kategoria Manometry cieczoweskośne / pionowe
Seria MG Seria MG, skośnych kolumnowych manometrów cieczowych, zaprojektowana przez KIMO i służących do pomiaru małych zmian nadciśnienia, podciśnienia lub różnicy ciśnienia powietrza i gazów. Manometry znajdują zastosowanie w następujących pracach: uzdatnianie powietrza, wentylacja, klimatyzacja, ogrzewnictwo, eliminacja zakurzenia, itp.
Seria CP Seria CP ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO, mierzy niewielkie zmiany ciśnienia, podciśnienia oraz różnice ciśnień lub gazu. Przystosowany specjalnie do sprawdzenia filtrów w komorach malarskich.
Seria HP Seria HP ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO mierzy niewielkie zmiany ciśnienia, podciśnienia lub różnicę ciśnień powietrza lub gazu. Są szczególnie polecane do pomiaru nadciśnienia i podciśnienia w czystych pomieszczeniach, blokach operacyjnych, aseptycznych pokojach, przepływach warstwowych, itp.
Seria KX Seria KX ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO mierzy niewielkie zmiany ciśnienia, podciśnienia oraz różnicę ciśnień powietrza lub gazu. Stosowane w następujących aplikacjach: uzdatniania powietrza, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwie, eliminacji kurzu, itp.
Seria TX Seria TX ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO mierzy niewielkie zmiany ciśnienia, podciśnienia lub różnicę ciśnień.Są szczególnie polecane do pomiaru nadciśnienia i podciśnienia w czystych pomieszczeniach, blokach operacyjnych, aseptycznych pokojach, przepływach warstwowych, itp.
Seria VH Seria VH ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO mierzy niewielkie zmiany ciśnienia, podciśnienia lub różnicę ciśnień powietrza lub gazu. Są szczególnie polecane do sprawdzania sprawności filtrów w systemach wentylacji i eliminacji zapyleń przemysłowych.
Seria MT Seria MT ukośnych, kolumnowych manometrów cieczowych opracowanych i produkowanych przez KIMO, jest szczególnie polecana w grzejnictwie do sprawdzania ciśnień w przewodach, komorach spalania, filtrów, itp.

 

Stożki pomiarowe KIMO

Sauermann-KIMO zaprojektowało i produkuje profesjonalne stożki pomiarowe (zwane również tubami pomiarowymi lub dzwonami) jako podstawowe akcesoria do mierników przenośnych i sond Kimo klasy 110, 210 i 310. Umożliwiają bezpośredni pomiaru wydatku na wywietrznikach i w systemach HVAC. Dostępnych jest wiele modeli przystosowanych odpowiednio do wydatku, wymiarów nawiewników i zastosowanych sond w miernikach. Kierunek i jednorodność wpływu lub wypływu powietrza często są zakłócane przez geometrię kratek HVAC. Dlatego też koniecznym jest nadanie odpowiedniego kierunku przepływu powietrza do czujnika sondy.
 
Kategoria Stożki, tuby, dzwony pomiarowe
K120 Stożek pomiarowy 450x450mm. Stożki serii K120 mogą współpracować z anemometrami cieplno-oporowymi i wiatrakowymi Kimo o średnicy 14 mm.
K150 Stożek pomiarowy 550x100mm. Stożki serii K150 mogą współpracować z anemometrami cieplno-oporowymi i wiatrakowymi Kimo o średnicy 14 mm.
K25 Stożek pomiarowy 200x200mm. Stożki serii K25 mogą współpracować z anemometrami i sondami wiatrakowymi Kimo o średnicy 100 mm.
K35 Stożek pomiarowy 200x200mm. Stożki serii K35 mogą współpracować z anemometrami cieplno-oporowymi i wiatrakowymi Kimo o średnicy 14 mm
K75 Stożek pomiarowy 300x300mm. Stożki serii K75 mogą współpracować z anemometrami cieplno-oporowymi i wiatrakowymi Kimo o średnicy 14 mm.
K85 Stożek pomiarowy 350x350mm. Stożki serii K85 mogą współpracować z anemometrami i sondami wiatrakowymi Kimo o średnicy 100 mm.

 

 

Rurki Pitota KIMO

KIMO oferuje szeroki zakres wysokiej jakości i dokładnych rurek Pitota, zgodnych z normą AFNOR NFX 10-112. Rurki Pitota podłączone do manometrów różnicowych, wskazówkowych, elektronicznych mogą zmierzyć dynamiczne ciśnienie poruszającego się płynu w przewodzie, a następnie umożliwiają obliczenie prędkości przepływu w m/s oraz objętości/wydatku w m3/h. Rurki Pitota znajdują zastosowanie w branży HVAC, czyszczeniu próżniowym czy pneumatyce. Są dedykowane głównie do mierzenia gorącego, zanieczyszczonego powietrza, a także dużych prędkości.
 
Kategoria Rurki Pitota
Typ L Model NLP zgodny z normą AFNOR NFX 10 - 112. Posiada elipsoidalną głowicę. Zakres dopuszczalnej temperatury pracy od 0 do 600°C.
Typ L
z termoparą K
Model NLP zgodny z normą AFNOR NFX 10 - 112. Posiada elipsoidalną głowicę. Zintegrowany sensor Termopary typu K wraz z kablem przyłączeniowym o długości 1.5 m. Zakres dopuszczalnej temperatury pracy od 0 do 600°C.
Typ S
z termoparą K
Zgodna z normą ISO10 780. Posiada wzmocnienie konstrukcyjne TIG. Zintegrowany sensor Termopary typu K wraz z kablem przyłączeniowym o dł. 1.5 m. Zakres dopuszczalnej temperatury pracy od 0 do 1000°C.

 

 

Rejestratory KIMO

Rejestratory wykonują pomiar i zapis wielkości warunków klimatycznych takich jak: temperatura, wilgotność, CO2, ciśnienie i natężenie oświetlenia. Rejestratory najczęściej są umieszczane w laboratoriach, środkach transportu żywności, lodówkach, muzeach, szpitalach i wszędzie tam, gdzie istotny jest stały monitoring warunków klimatycznych. Bardzo duża pojemność baterii i pamięci (do 2 milionów punktów pomiarowych) oraz funkcja bezprzewodowego przesyłania danych do urządzenia mobilnego (przy pomocy sygnału bluetooth) umożliwiają rejestratorom Sauermann-Kimo nieprzerwaną pracę w jednym miejscu do nawet 2 lat.
 
Kategoria Rejestratory przenośne
KT20 Miniaturowy rejestrator temperatury. Szybkie przesyłanie danych (do 1,400 wartości/s), Do 8,192 punktów pomiarowych, 2 konfigurowane wartości alarmowe, Małe wymiary, Szczelność obudowy IP 56
KT50 Darmowe oprogramowanie do konfiguracji i podglądu danych, Opcjonalne oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych, 16 000 punktów pomiarowych, Pomiar do 2 parametrów, 2 konfigurowalne alarmy, Wyświetlacz 1 liniowy LCD, Szybkie pobieranie danych (1000 wartości/sekundę), Montaż na magnes, Ochrona IP65
KH120 Oprogramowanie w standardzie pozwalające na konfigurację przyrządu i wizualizację w formacie PDF, Oprogramowanie pozwalające na konfigurację i przetwarzanie danych dostępne opcjonalnie, Zapis do 50 000 punktów pomiarowych, Świadectwo strojenia w formacie PDF, Do 2 rejestrowanych danych jednocześnie, 2 konfigurowalne wartości alarmowe, 1 liniowy wyświetlacz LCD, Montaż magnetyczny, Stopień ochrony obudowy IP40
KT120 Oprogramowanie w standardzie pozwalające na konfigurację przyrządu i wizualizację w formacie PDF, Oprogramowanie pozwalające na konfigurację i przetwarzanie danych dostępne opcjonalnie, Zapis do 50 000 punktów pomiarowych, Świadectwo strojenia w formacie PDF, Do 2 rejestrowanych danych jednocześnie, 2 konfigurowalne wartości alarmowe, 1 liniowy wyświetlacz LCD, Montaż magnetyczny, Stopień ochrony obudowy IP65
KT220 Dostępne w wersji z 2 liniowym wyświetlaczem albo bez wyświetlacza, Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie, Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych (wydruk, eksport, porównywanie wyników) dostępne opcjonalnie, Zapis do 1 000 000 punktów pomiarowych, Szybkie pobieranie danych (18 000 punktów/s), Do 5 rejestrowanych danych jednocześnie, 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału, Wbudowany magnes do mocowania na metalowych powierzchniach.
KTT220 Dostępne w wersji z 2 liniowym wyświetlaczem albo bez wyświetlacza, Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie, Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych (wydruk, eksport, porównywanie wyników) dostępne opcjonalnie, Zapis do 1 000 000 punktów pomiarowych, Szybkie pobieranie danych (18 000 punktów/s), Do 5 rejestrowanych danych jednocześnie, 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału, Wbudowany magnes do mocowania na metalowych powierzchniach.
KCC 320 Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie, Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych dostępne opcjonalnie, Bezpieczny montaż antykradzieżowy, Zapis do 2 000 000 punktów pomiarowych, Szybkie pobieranie danych do 18 000 punktów/s, Do 4 rejestrowanych wartości jednocześnie, 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału, 2 liniowy ekran LCD, Komunikacja Bluetooth® dla smartfonów i tabletów (Android i iOS), Montaż magnetyczny, Ochrona IP40, Wskaźnik jakości powietrza (CO2), Zgodny z normą 2012-14.
KP320 KP321 Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie, Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych dostępne opcjonalnie, Bezpieczny montaż antykradzieżowy, Zapis do 2 000 000 punktów pomiarowych, Szybkie pobieranie danych do 18 000 punktów/s, 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału, 2 liniowy ekran LCD, Komunikacja Bluetooth® dla smartfonów i tabletów (Android i iOS), Montaż magnetyczny Ochrona IP65.
KPA320 Rejestrator temperatury / wilgotności / ciśnienia atmosferycznego. Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie. Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych dostępne opcjonalnie. Bezpieczny montaż antykradzieżowy. Zapis do 2 000 000 punktów pomiarowych. Szybkie pobieranie danych do 18 000 punktów/s. Do 4 rejestrowanych wartości jednocześnie. 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału. 2 liniowy ekran LCD. Komunikacja Bluetooth® dla smartfonów i tabletów (Android i iOS). Montaż magnetyczny. Ochrona IP40.
KT320 Rejestrator temperatury / wilgotności / prądu / napięcia / impulsów. Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie. Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych dostępne opcjonalnie. Bezpieczny montaż antykradzieżowy. Zapis do 2 000 000 punktów pomiarowych. Szybkie pobieranie danych do 18 000 punktów/s. Do 5 rejestrowanych wartości jednocześnie. 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału. 2 liniowy ekran LCD. Komunikacja Bluetooth® dla smartfonów i tabletów (Android i iOS). Montaż magnetyczny. Ochrona IP65.
KTT320 Rejestrator 4-kanałowy temperatury. Oprogramowanie do konfiguracji i wizualizacji danych z rejestratora dostępne bezpłatnie. Oprogramowanie do konfiguracji i przetwarzania danych dostępne opcjonalnie. Bezpieczny montaż antykradzieżowy. Zapis do 2 000 000 punktów pomiarowych. Szybkie pobieranie danych do 18 000 punktów/s. Do 5 rejestrowanych wartości jednocześnie. 2 konfigurowalne wartości alarmowe dla każdego kanału. 2 liniowy ekran LCD. Komunikacja Bluetooth® dla smartfonów i tabletów (Android i iOS). Montaż magnetyczny

 


Sprzedaż i dystrybucja
Informacje dotyczące sprzedaży i dystrybucji produktów Kimo udzielane są przez Dział Handlowy firmy Merserwis pod nr tel.: 22 831 25 21 lub 22 831 42 56

Serwis i wzorcowanie
Firma Merserwis będąc oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem marki Kimo Polsce, oferuje serwis napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz wzorcowanie przyrządów na terenie Polski zgodnie z autoryzacją producenta.