Firma GW Instek została założona w 1975 roku jako Good Will Instrument, pierwszy Tajwański profesjonalny producent specjalizujący się w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej. Początkowo produkcja obejmowała zasilacze laboratoryjne, ale szybko ewoluowała w kierunku rozwoju precyzyjnych przyrządów pomiarowych.

Lata doświadczeń w branży kontrolno-pomiarowej spowodowały, że GW Instek stał się największym producentem aparatury kontrolno-pomiarowej na Tajwanie. Obecnie GW Instek w swojej ofercie posiada ponad 300 różnych produktów zaczynając od oscyloskopów poprzez analizatory widma, źródła zasilania, podstawową aparaturę kontrolno-pomiarową kończąc na systemach nadzoru wideo. GW Instek odnotowuje ciągły wzrost na arenie międzynarodowej. Poza główną siedzibą zlokalizowaną w Tajpej na Tajwanie, GW Instek posiada liczne filie zlokalizowane w Chinach, Ameryce, Japonii, Korei oraz Malezji. Dzięki temu ich produkty trafiają do ponad 80 krajów na całym świecie.

GW Instek skupiając się na produkcji wysokiej jakości urządzeń kontrolno-pomiarowych w segmencie przemysłowo-edukacyjnym, wypracował sobie renomę solidnej marki na całym świecie. Od samego początku dąży do tego, aby stać się profesjonalnym projektantem i konstruktorem aparatury kontrolno-pomiarowej, czego wynikiem jest szereg krajowych nagród i zaufanie klientów na całym świecie. W 1993 r. Good Will Instrument uzyskał akredytację ISO 9002, a w kolejnym roku zdobył najwyższe odznaczenie dla krajowych MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) przyznaną przez tajwańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych. W 2000 r. Good Will Instrument wszedł na tajwańską giełdę.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie badań i rozwoju, marketingu i produkcji GW Instek jest synonimem wysokiej jakości elektronicznych przyrządów kontrolno-pomiarowych. Filozofia jaką kieruje się GW Instek to uczciwość, jakość, kreatywność, nauka i gromadzenie wieloletnich doświadczeń. Koncentrując się na poprawie konkurencyjności w zakresie badań i rozwoju, produkcji i marketingu, GW Instek będzie nadal jedną z najbardziej niezawodnych, zaufanych marek tworzących dla klientów przyrządy najwyższej jakości.

GW Instek - Tajwański producent profesjonalnej aparatury kontrolno pomiarowej przeznaczonej m.in. do szkół, uczelni, laboratoriów, warsztatów etc. posiadający w swojej ofercie:

Analizatorem widma nazywa się urządzenie pomiarowe służące do prezentacji zarejestrowanego sygnału, w funkcji częstotliwości, a nie jak ma to miejsce w oscyloskopie, w funkcji czasu. Sygnałem mierzonym może być wychylenie, ciśnienie powietrza czy długość fali światła. Jednak najczęściej analizator widma wykorzystywany jest do prezentacji rozkładu widmowego sygnału elektrycznego. Urządzenie jest szeroko stosowane w badaniach kompatybilności elektromagnetyczne. Wykorzystując transformatę Fouriera analizator rozkłada sygnał zarejestrowany na sygnały składowe dając użytkownikowi informację o ilości, częstotliwości i poziomie sygnałów składających się na badany sygnał wejściowy.

Kategoria

Analizator widma GW Instek GSP-9300B umożliwia pomiar częstotliwości w zakresie od 9kHz do 3GHz dla podstawowych wymagań pomiarowych sygnałów RF. Posiada stabilność częstotliwości wynoszącą 0,025 ppm; stopień starzenia się 1 ppm / rok; wbudowany przedwzmacniacz; szum bazowy wynoszący -149 dBm / Hz oraz ponad 20 aplikacji pomiarowych, w tym analiza sygnału modulacji AM / FM, analiza sygnałów kanału i test parametru CATV. W połączeniu z opcją generator śledzącego (Tracking Generator), GSP-9300B może przeprowadzać testy odpowiedzi częstotliwościowej lub liniowości mocy dla komponentów.

Analizator widma GW Instek GSP-9330 o wysokiej prędkości testowania w zakresie częstotliwości do 3.25GHz, zapewnia prędkość przemiatania 204 μs. Użytkownicy, korzystając z szybkiego czasu przemiatania, mogą z łatwością obsługiwać i analizować sygnały modulacji. Kluczami do obsługi modulowanych sygnałów są funkcje szybkiego przemiatania i demodulacji sygnału. Oprócz analogowej funkcji demodulacji i analizy AM / FM, GSP-9330 zapewnia także funkcje demodulacji i analizy cyfrowych sygnałów ASK / FSK oraz 2FSK.


Oscyloskop to uniwersalne urządzenie badawcze służące do obserwacji w dziedzinie czasu sygnałów elektrycznych (najczęściej napięciowych), lub innych sygnałów przekształconych na postać elektryczną, zazwyczaj na płaszczyźnie dwuwymiarowej. Można nimi rejestrować nawet kilka różnych sygnałów jednocześnie. Wyróżnia się oscyloskopy analogowe, cyfrowe i analogowo-cyfrowe. Obecnie coraz częściej konstruuje się oscyloskopy wielofunkcyjne, czy takie które są wyposażone w dodatkowe funkcje/moduły takie jak np. multimetr, analizator widma czy generator arbitralny.

GDS-1000A-U to seria dwukanałowych oscyloskopów cyfrowych firmy GW Instek, posiadająca próbkowanie z prędkością 1GSa/s w czasie rzeczywistym oraz 25 GSa/s w czasie ekwiwalenty, długość rejestru danych z 2M punktów, interfejs USB (host oraz device), wyświetlacz z wysoką rozdzielczością oraz przyjazny interfejs. Seria GDS pozwala na łatwe przechwytywanie oraz analizę kształtów fal.

GW Instek GDS-200 to seria przenośnych oscyloskopów z dotykowym 7” wyświetlaczem (800x480), posiadającym funkcję multi-touch (wielokrotny dotyk) oraz pivot (obrót ekranu o 90° - tryb krajobrazu/portretu). Funkcja wielokrotnego dotyku umożliwia użytkownikom w łatwy sposób przesuwać pozycję badanej fali, przybliżać lub oddalać przebieg oraz ustawiać warunki wyzwalacza (trigger). Natomiast funkcja zmiany położenia pozwala na łatwe i czytelne przedstawienie charakterystyki sygnału badanego urządzenia.

GW Instek GDS-300 to seria przenośnych oscyloskopów (skopometrów) z dotykowym 7” wyświetlaczem (800x480), posiadającym funkcję multi-touch (wielokrotny dotyk) oraz pivot (obrót ekranu o 90° - tryb krajobrazu/portretu). Funkcja wielokrotnego dotyku umożliwia użytkownikom w łatwy sposób przesuwać pozycję badanej fali, przybliżać lub oddalać przebieg oraz ustawiać warunki wyzwalacza (trigger). Natomiast funkcja zmiany położenia pozwala na łatwe i czytelne przedstawienie charakterystyki sygnału badanego urządzenia.

Oscyloskopy GW Instek MDO-2000E to wielofunkcyjna rodzina oscyloskopów do wielu zastosowań. Seria składa się z dwóch typów, MDO-2000EG oraz MDO-2000EX. GW Instek MDO-2000EG to oscyloskop wyposażony w 25 MHz generator arbitralny oraz analizator widma.

Seria oscyloskopów MDO-2000EX poza oscyloskopem, generatorem arbitralnym i analizatorem widma, dodatkowo wyposażona jest w multimetr cyfrowy 5000 cyfr oraz zasilacz laboratoryjny o zakresie 5V/1A. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, oferujące 5 funkcjonalności w jednym urządzeniu.

Oscyloskopy GW Instek serii MSO-2000 z mieszanym sygnałem, posiadają 2 lub 4 kanały analogowe wraz z 16 kanałami cyfrowymi. MSO-2000E z samym 16 kanałowym analizatorem stanów logicznych. Seria oferuje modele z 3 zakresami częstotliwości: 70 MHz, 100 MHz i 200 MHz. Model dwukanałowy zapewnia szybkość próbkowania 1GSa/s w czasie rzeczywistym na kanał, natomiast modele czterokanałowe zapewniają maksymalną szybkość próbkowania 1GSa/s w czasie rzeczywistym.

Oscyloskopy GW Instek serii MSO-2000 z mieszanym sygnałem, posiadają 2 lub 4 kanały analogowe wraz z 16 kanałami cyfrowymi. MSO-2000EA z wbudowanym 16 kanałowym analizatorem stanów logicznych i dwu kanałowy 25 MHz generator arbitralny. Seria oferuje modele z 3 zakresami częstotliwości: 70 MHz, 100 MHz i 200 MHz. Model dwukanałowy zapewnia szybkość próbkowania 1GSa/s w czasie rzeczywistym na kanał, natomiast modele czterokanałowe zapewniają maksymalną szybkość próbkowania 1GSa/s w czasie rzeczywistym.


Generatory funkcyjne to urządzenia służące do wytwarzania zdefiniowanych wcześniej przebiegów okresowych o regulowanej częstotliwości i amplitudzie. W grupie tej znajdują się również generatory arbitralne, które generują sygnał o dowolnym kształcie zaprogramowanym przez użytkownika. Są to urządzenia pomoce w badaniu odpowiedzi testowanego układu na sygnał o zadanym kształcie.

Seria GW Instek AFG-100 to zupełnie nowe arbitralne generatory funkcyjne USB posiadające 2 modele do wyboru. Urządzenia posiadają wiele wyjątkowych cech, jak na przykład niewielki ciężar, poręczność oraz interfejs USB. Seria AFG-100 jest idealnym wyborem do zastosowania w laboratoriach w samodzielnej pracy lub we współpracy z oscyloskopami cyfrowymi serii GDS-2000A.

AFG2105 firmy GWInstek to generator arbitralny, który charakteryzuje się pasmem 5 MHz dla przebiegów sinusoidalnych oraz prostokątnych.

AFG2105 firmy GWInstek to generator arbitralny, który charakteryzuje się pasmem 5 MHz dla przebiegów sinusoidalnych oraz prostokątnych.

AFG2112 firmy GWInstek to generator arbitralny, który charakteryzuje się pasmem 12 MHz dla przebiegów sinusoidalnych oraz prostokątnych.

AFG2125 firmy GWInstek to generator arbitralny, który charakteryzuje się pasmem 25 MHz dla przebiegów sinusoidalnych oraz prostokątnych.

Seria arbitralnych generatorów funkcyjnych AFG-3000 GW Instek składa się z modeli o izolowanym jednym kanale 20MHz/30MHz oraz modeli o izolowanych dwóch kanałach 20MHz/30MHz, przeznaczonych do prac w przemyśle, badań naukowych oraz zastosowania w celach edukacyjnych. Nie tylko kanały wyjściowe są izolowane od ziemi. Modele dwukanałowe posiadają niezależne izolacje, co czyni je zdolnymi do pracy z nieuziemionymi obwodami (floating circuits) do ±42V.

Seria ta wyróżnia się pasmem przenoszenia wynoszącym do 50MHz (AFG-3051) i do 80MHz (AFG-3081). Generatory tej serii cechuje próbkowanie równe 200MSa/s, 16-bitowa rozdzielczość pionowa oraz długość sygnału równa 1 mln punktów. Powyższe cechy czynią z urządzeń AFG-3051 bardzo użyteczne i elastyczne źródła sygnałów służące zaspokojeniu potrzeb zróżnicowanego zastosowania na dzisiejszym rynku.

Generatory audio GW Instek GAG-809/GAG-810 zapewniają wygodne rozwiązania służące generowaniu sygnałów o niskiej częstotliwości (< 1MHz), w szczególności dla pasma audio.

GW Instek GFG-3015 jest wszechstronnym generatorem funkcyjnym o wysokiej precyzji, zapewniającym stabilny i dokładny sygnał w zakresie do 15MHz.

GFG-3051 firmy GWInstek to generator funkcyjny programowalny, który charakteryzuje się zakresem częstotliwości od 0,01 Hz do 15 MHz dla przebiegów sinusoidalnych, trójkątnych, piłokształtnych oraz prostokątnych.

Generatory funkcyjne GW Instek serii GFG-8200A oferują kompletne rozwiązania przydatne podczas generowania sygnałów o częstotliwościach do 3MHz/5MHz.

Generatory funkcyjne DDS serii SFG-1000, to ekonomiczne generatory funkcje GW Instek o wysokiej dokładności i stabilności sygnału wyjściowego, zaprojektowane na technologii bezpośredniej syntezy cyfrowej (ang. direct digital synthesis).

GW Instek USG to seria przenośnych generatorów sygnału RF z portem USB. Generator umożliwia generowanie sygnałów w zakresie od 35MHz do 4400 MHz (w zależności od wersji).


Zasilacz laboratoryjny jest urządzeniem służącym do zasilenia innego przyrządu, podzespołu lub układu. Wyposażony jest w regulację napięciową i ograniczenia prądowego, pozwalając dobrać parametry zasilania odpowiednie dla badanego/zasilanego urządzenia. Zasilacz laboratoryjny może występować jako zasilacz AC i/lub DC oraz jako jedno lub wielokanałowy. Niewątpliwą zaletą używania profesjonalnych zasilaczy laboratoryjnych jest bezpieczeństwo ich użytkowania.

Zasilacz GW Instek APS-1102A to nie tylko precyzyjne źródło zasilania AC/DC, ale także rozbudowany analizator, zawierający liczne funkcje do testowania i analizy charakterystyk zasilaczy, urządzeń elektronicznych, komponentów i modułów.

Programowalne źródła mocy serii APS-7000, to nowa seria zasilaczy firmy GW Instek pozwalająca na generowanie mocy do 500 VA (APS-7050) oraz 1000 VA (APS-7100). Seria charakteryzuje się wielozakresowym zakresem mocy, niskim poziomem szumów oraz tętnień, niskim współczynnikiem THD i wysoką stabilnością mocy wyjściowej, która idealnie nadaje się do projektowania nowych produktów oraz weryfikacji mocy wejściowej zastosowań wymagających niskiego poziomu szumów np. urządzenia stereo, video lub audio.

Liniowe zasilacze DC GW Instek serii GPC o zakresie mocy od 195 W do 375 W posiadają trzy kanały wyjściowe. Kanały 1 i 2 zasilacza umożliwiają dowolną regulację w zakresie podanym w specyfikacji, natomiast kanał 3 jest ustawiony na stałe wartości 5V i 3 A z wartościami tętnienia i szumami mniejszym niż 2mVrms.

Programowalny zasilacz GW Instek GPD to wysokiej klasy zasilacz zapewniający wysoką jakość zasilania i stabilność pracy. Głównymi zaletami tego zasilacza jest duży cyfrowy panel z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości, zapis do 4 ustawień oraz możliwość zdalnego kontrolowania za pomocą interfejsu USB i oprogramowania, np. Labview.

Zasilacze serii GPE-X323 to kompaktowe, nieprogramowalne zasilacze o wysokiej rozdzielczości. Firma GW Instek jako czołowy producent w branży źródeł zasilania, stosuje politykę najwyższej jakości produkcji. Seria GPE-X323 ma moc wyjściową od 192 do 217 watów, trzy niezależne izolowane kanały wyjściowe (GPE-3323), wysoką rozdzielczość, niski poziom szumów, wysoką niezawodność, funkcję blokady klawiszy oraz kompaktowe wymiary.

Wielokanałowe programowalne zasilacze DC GW Instek serii GPP, z maksymalną mocą wyjściową 217 W. Zasilacze zapewniają wysoką rozdzielczość programowalną (1 mV/0.1 mA) i rozdzielczością odczytu (0.1 mV/0.1mA), jak również niskim poziomem tętnień i szumów ≤ 350 µVrms / ≤ 2 mArms oraz czasem powrotu transientów ≤ 50µS. Każdy kanał zasilaczy serii GPP, posiada niezależny włącznik i wyłącznik.

GW Instek GPR-H to seria regulowanych zasilaczy liniowych DC z jednym wyjściem, mocy wyjściowej od 240 W do 375 W. Zasilacze posiadają identyczne funkcjonalności co zasilaczy GW Instek GPR-M. Seria GPR-H dostępna jest w zróżnicowanych konfiguracjach, gdzie zakres zadawanego napięcia wyjściowego wynosi od 8 V do 300 V, pozwala to dopasować jeden zasilacz do różnorodnych potrzeb i zastosowań.

GW Instek GRP-M to seria regulowanych zasilaczy DC o mocy wyjściowej 180W z jednym wyjściem. Zasilacze tej serii posiadają identyczne funkcjonalności co zasilacze z serii GW Instek GRP-H, lecz mają one mniejsze zapotrzebowanie na moc. Mały współczynnik regulacji obciążenia i linii zarówno dla trybu stałonapięciowego jak i stałoprądowego zapewniają pewne i przewidywalne parametry na wyjściu, niezależnie od zmian w sieci.

GW Instek GPS to seria liniowych zasilaczy DC z pojedynczym wyjściem, o mocy od 54 do 90 W. Seria GPS obejmuje zarówno analogowe, jak i cyfrowe mierniki z różnymi wyjściami mocy. GW Instek GPS posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i odwrotną polaryzacją, a także wysoką dokładność regulacji obciążenia i linii oraz niski poziom tętnienia i szumu, które są utrzymywane odpowiednio na poziomie 0,01% i <0,5 mVrms (<3A).

GW Instek PFR-100 to seria, małych, wydajnych i programowalnych zasilaczy DC, posiadających konwekcyjny system chłodzenia do rozpraszania wytwarzanego ciepła.

Precyzyjne zasilacze GW Instek serii PPH umożliwiają pomiar z maksymalną rozdzielczością 1mV/0.1μA oraz impulsów prądowych o najmniejszej szerokości czasowej 33μs. Tym samym zasilacze serii PPH pozwalają spełnić wszystkie wymagania użytkowników do pomiaru w aplikacjach wymagającej wysokiej rozdzielczości i prądów impulsowych takich jak telefony komórkowe, sieci bluetooth.

PSW to seria programowalnych zasilaczy laboratoryjnych firmy GW Instek, z mocą wyjściową do 1080W oraz jednym kanałem wyjściowym. Seria składa się z 15 modeli o napięciach znamionowych 30V/80V/160V/250V/800V oraz maksymalnej mocy wyjściowej 360W/720W/1080W.

GW Instek SPS to seria jednokanałowych zasilaczy impulsowych posiadających maksymalną moc wyjściową 360W, zabezpieczenie nadnapięciowe chroniące zarówno sam zasilacz jak i urządzenie pod obciążeniem oraz wysoką dokładność regulacji wynoszącą 0.01%.

Multimetr cyfrowy to przyrząd wielofunkcyjny, przeznaczony do pomiaru różnych podstawowych wielkości elektrycznych, takich jak napięcie AC/DC, natężenie prądu AC/DC, rezystancja, ciągłość przewodów i wiele innych, w zależności od modelu i potrzeb użytkownika. Pomiar odbywa się w dyskretnych odstępach czasu oraz jest wyświetlany na ekranie LCD. Nowoczesne multimetry często same dobierają za użytkownika zakres pomiarowy. Najważniejszymi pojęciami związanymi z multimetrami cyfrowymi jest: dokładność, liczba cyfr, zakresy.

GDM-906X to seria laboratoryjnych multimetrów cyfrowych 6 ½ cyfry firmy GW Instek. Multimetr posiada 4,3” kolorowy podwójny wyświetlacz, wysoką dokładność pomiaru napięcia DC, wysoką częstotliwość próbkowania, 12 funkcji pomiarowych (Vdc, Vac, Idc, Iac, Rezystancja 2W i 4W, Częstotliwość, Okres, Test diody, Ciągłość, Temperatura, Pojemność), dużą wewnętrzną pamięć (GDM-9061: 100,000 oraz GDM-9060: 10,000), 6 funkcji matematycznych (dB, dBm, Porównanie limitów, MX+B, Procent, 1/X), funkcje statystyczne (Min, Max, Średnia, P-P (Szczyt.-Szczyt.), STDEV (odchylenie standardowe)) oraz różne rodzaje interfejsów (USB (host/device), RS-232C, LAN, Digital I/O oraz opcjonalny GPIB) w tym wejścia na panelu tylnym (tylko GDM-9061). Wszystkie wymienione funkcjonalności zapewniają wszechstronność pomiarów, wysoką szybkość oraz dokładność.

Mierniki Impedancji RLC, często nazywane mostkami RLC, to precyzyjne przyrządy laboratoryjne służące do pomiaru impedancji i rezystancji cewek, kondensatorów i rezystorów. Bardzo często podając również wartości charakterystyczne dla danego elementu, tj. indukcyjność oraz pojemność. Urządzenia zazwyczaj umożliwiają wyznaczenie wyżej wspomnianych parametrów dla kabli, przełączników i laminatów przeznaczonych na płytki drukowane. Mierniki badają elementy za pomocą sygnałów o różnej częstotliwości. Badane parametry: L, C, R, Z, Y, DCR, Q, D, θ, X, G.

GW Instek LCR-6000 to seria precyzyjnych mierników RLC, posiadająca 5 modeli z zakresami częstotliwości testowych od 10 Hz do 2 kHz / 20 kHz / 100 kHz / 200 kHz / 300 kHz oraz podstawową dokładnością 0.05%. Kompaktowe rozmiary (wysokość 2U oraz ½ RACK) jest jedną zalet mostka RLC, pozwalającym zoptymalizować przestrzeń w szafie RACK lub na stanowisku pomiarowym.

Mostek GW Instek LCR-8101G z częstotliwością próbkowania do 1 MHz zapewnia wysoką dokładność, wszechstronność i rozdzielczość dla szerokiego zakresu pomiarów, w tym pomiaru rezystancji DC czy monitorowania napięcia / prądu. Funkcja Multi-Step pozwala zaprogramować na ekranie niestandardową sekwencję pomiarów ze wskaźnikiem Pass / Fail. Każdy program obejmuje 30 kroków testowych, a każdy krok testowy można ustawić z pomocą wybranych parametrów i limitów testowych. W trybie wieloetapowym monotonne procedury mogą być wykonywana automatycznie krok po kroku.

LCR-900 to seria kompaktowych, przenośnych mierników RLC z podwójnym wyświetlaczem firmy GW Instek. Mierniki pozwalają na testowanie komponentów z częstotliwością 100Hz/120Hz/1kHz/10kHz/100kHz (zależy od modelu), wysoka częstotliwość umożliwia na testowanie komponentów w szerszym zakresie.


Testery bezpieczeństwa PAT są urządzeniami pozwalającymi w sposób szybki i automatyczny badać bezpieczeństwo maszyn elektrycznych i urządzeń przenośnych. Dzięki niemu można w sposób jednoznaczny stwierdzić usterkę, która może być niebezpieczna dla zdrowia lub życia użytkownika. Podstawowymi badanymi parametrami są: pomiar ciągłości przewodu ochronnego, pomiar rezystancji izolacji, pomiar napięcia przebicia, pomiar prądu upływu.

Tester prądu upływu GW Instek GLC-9000 umożliwia pomiar prądu upływu (prądu dotykowego) elektrycznych urządzeń medycznych (PN-EN 60601-1) oraz elektrycznych urządzeń ogólnego użytku (PN-EN 60990). Tester współpracuje z dziewięcioma sieciami pomiarowymi symulujących ludzkie ciało, podczas gdy badane urządzenie przeprowadza test prądu upływu zgodnie z normami wybranymi IEC, UL, JIS itp.

Tester bezpieczeństwa przewodu ochronnego GW Instek GCT-9040 to seria testerów będących rozszerzeniem linii produktów GPT-9800 oraz GPT-9900. Tester zapewnia możliwość testowanie urządzeń z maksymalnym prądem 40A AC, natomiast wykorzystany moduł PWM zapewnia wysoką efektywność testów oraz niezawodność.

GW Instek GPT-9600 to seria ekonomicznych testerów bezpieczeństwa, pozwalających na przeprowadzanie standardowych testów urządzeń, zgodnie z normami IEC, EN, EL, CSA, GB, JIS oraz innymi normami bezpieczeństwa. Seria składa się z 4 modeli testerów: GPT-9603, GPT-9612, GPT-9602, GPT-9601 posiadających maksymalną moc wyjściową 100 VA AC. Wysokowydajny układ wzmacniacza PWM, zapewnia wysoką efektywność generowania mocy wyjściowej (do 98%), zapobiega wpływom wahań napięcia sieciowego na parametry wyjściowe oraz generuje stabilne napięcie wyjściowe.

GW Instek GPT-9800 to seria testerów bezpieczeństwa o maksymalnej mocy znamionowej do 200VA, obejmuje 4 modele: GPT-9804 (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC, rezystancja izolacji, ciągłość przewodu ochronnego), GPT-9803 (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC, rezystancja izolacji), GPT-9802 (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC) oraz GPT-9801 (wytrzymałość izolacji AC). Główną zaletą konstrukcji testerów bezpieczeństwa serii GPT-9800 jest wysokowydajny wzmacniacz PWM, zaprojektowany do zapobiegania wpływu jakichkolwiek wahań napięcia sieci AC na pomiary. Każdy model serii GPT umożliwia przeprowadzania przeprowadzenia testów zgodnie z normami: IEC, EN, UL, CSA, GB, JIS lub innymi krajowymi normami bezpieczeństwa.

GW Instek GPT-9900 to seria testerów bezpieczeństwa o maksymalnej mocy znamionowej do 500VA, obejmuje 4 modele: GPT-9904 (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC, rezystancja izolacji, ciągłość przewodu ochronnego), GPT-9903A (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC, rezystancja izolacji), GPT-9902A (wytrzymałość izolacji AC, wytrzymałość izolacji DC) oraz GPT-9901A (wytrzymałość izolacji AC). Główną zaletą konstrukcji testerów bezpieczeństwa serii GPT-9900 jest wysokowydajny wzmacniacz PWM, zaprojektowany do zapobiegania wpływu jakichkolwiek wahań napięcia sieci AC na pomiary. Każdy model serii GPT umożliwia przeprowadzania przeprowadzenia testów zgodnie z normami: IEC, EN, UL, CSA, GB, JIS lub innymi krajowymi normami bezpieczeństwa.

Multiplekser GSB-01 oraz GSB-02 firmy GW Instek, to dedykowane urządzenia dla testerów bezpieczeństwa serii GPT-9800/9900/9900A, pozwalające na rozdzielenie generowanego napięcia i prądu testowego przez tester na wiele punktów pomiarowych. GSB-01 posiada wyjścia do testów wytrzymałości izolacji AC/DC oraz rezystancji izolacji, natomiast GSB-02 umożliwia również testy ciągłości przewodu ochronnego.


Miliomomierze i mikroomomierze to urządzenia służące do precyzyjnego pomiaru małych i bardzo małych rezystancji. Wykorzystywane są do pomiarów rezystancji zestykowej wyłączników wysokiego i średniego napięcia, rezystancji uzwojeń silników i transformatorów. Pomagają określić jakość połączenia lutowanego oraz jakość i ciągłość przewodów uziemiających.

Miliomomierz GW Instek GOM-801H to idealne urządzenie do szybkich oraz dokładnych pomiarów rezystancji, części i materiałów. Miernik posiada duży 0.5" wyświetlacz LED z rozdzielczością 3 1/2 cyfry wraz z wskaźnikiem komparatora - wysoki, dobry i niski. Urządzenie umożliwia pomiar złącz przewodowych, przewodów uziemiających, przełączników, silników, transformatorów oraz generatorów. Na przednim panelu znajduje się 7 wybieralnych stałych zakresów pomiarów od 20 mΩ do 20kΩ. Wewnętrzny komparatora jest w pełni regulowany dla wybranego przez użytkownika wskaźnika komparatora - wysoki/niski.

GW Instek GOM-804 i GOM-805 to seria nowoczesnych mikroomomierzy DC, posiadających 3.5” wyświetlacz TFT LCD, 50000 wyświetlanych cyfr pomiarowych, próbkowanie z częstotliwością 60 Hz (lub 10 Hz), dokładność 0.05% wartości odczytanej, pomiar metodą 4-przewodową, pomiar temperatury oraz funkcję kompensacji temperatury wymaganej przy pomiarach małych rezystancji. Ponadto wersja GOM-805 umożliwia wykonanie pomiarów w kilku trybach sygnału wyjściowego (DC+/DC-/Pulsacyjny/PWM/Zerowy) oraz pomiar obwodu suchego (stosowanych przy pomiarach rezystancji dotykowej).

Obciążenia elektroniczne DC są przyrządami pozwalającymi zbadać odpowiedź i zachowanie urządzenia, podczas pracy pod obciążeniem. Dowolność regulacji obciążenia elektronicznego pozwala badać różne układy i urządzenie pod obciążeniem przewidzianym przez konstruktora jak i podczas przeciążenia, tym samym testując działanie np. zabezpieczeń nadprądowych użytych w badanym przyrządzie. Dzięki możliwości programowania sekwencji zmian obciążenia, możliwe jest sprawdzenie jak zachowa się np. zasilacz podczas skokowych zmian poboru prądu. Główne wartości regulowane to: Prąd, Napięcie, Moc, Czas trwania każdego etapu sekwencji.

GW Instek PEL-2004A oraz PEL-2002A są wielokanałowymi programowalnymi elektronicznymi obciążeniami DC o strukturze modułowej. Seria GW Instek PEL-2000A została zaprojektowana tak, aby sprostać ciągłemu rozwojowi szybkich półprzewodników (wykonujących operacje bardzo szybko). Ponieważ zasilacze, przetwornice DC-DC i akumulatory, które zasilają obwody półprzewodnikowe, muszą podążać za tym rozwojem, konieczne stało się zaprojektowanie zasilania, kontrola jakości i certyfikacja charakterystyk z wykorzystaniem wysokowydajnych, szybkich obciążeń

Jednokanałowe programowalne elektroniczne obciążenia DC serii GW Instek PEL-3000, cechujące się rozdzielczością prądową 0,01mA oraz szybkimi zmianami wartości prądu (Slew-Rate) 16A/μs, stanowią idealne urządzenie testujące zasilacze serwerowe oraz SPS (Switching Power Supply - zasilacz impulsowy) dla komputerów komercyjnych i przemysłowych.

Seria GW Instek PEL-3000E to jednokanałowe programowalne obciążenia elektroniczne. Seria składa się z dwóch modeli o następującej specyfikacji: PEL-3031E – 300W (1V – 150V/60A), PEL-3032E – 300W (2,5V – 500V/15A). Podobnie jak urządzenia serii PEL-3000, PEL-3000E posiada przejrzysty, czytelny wyświetlacz z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem. Serię cechuje wysoka prędkość i dokładność pomiaru dla podzespołów elektronicznych, akumulatorów, przenośnych ładowarek i urządzeń zasilających, które wymagają niskiego do średniego zużycia energii.

Mierniki cęgowe są urządzeniami pozwalającymi na pomiar wartości prądu, napięcia, rezystancji i wielu innych parametrów. Dzięki zastosowaniu cęg, pomiar prądu wykonywany jest bezstykowo, bez konieczności wpinania się w obwód. Pozwala to na pomiar prądów o wartości kilkuset amperów bez używania dodatkowych przekładników prądowych.

Kategoria

GW Instek GCM-403 to cyfrowy miernik cęgowy pozwalający na pomiary napięcia AC/DC, prądu AC/DC, rezystancji, diod, ciągłości, pojemności, częstotliwości oraz temperatury. Rozwierane, zwężane szczęki, automatyczne dostosowywanie zakresu, zapamiętywanie danych, funkcja pomiaru względnego (REL) oraz automatyczne wyłączania powodują, że jest to znakomite narzędzie dla profesjonalych elektryków.

GW Instek GCM-407 to cyfrowy miernik cęgowy z pomiarem TRUE-RMS. Wyposażony w szczęki, szeroki zakres pomiarowy (AC 600A/750V, DC 1000V), pomiar pojemności, a także bezstykowe wykrywanie napięcia oraz zdolność do zapamiętania wartości MIN/MAX lub innej wartości zmierzonej oraz automatyczne wyłączanie czynią miernik GCM-407 idealnym rozwiązaniem przy niemalże wszystkich pomiarach przewodów.

Testery akumulatorów i baterii są to urządzenia pozwalające na zbadanie podstawowych cech ogniw prądu stałego. Przyrządy służą do badania napięcia i rezystancji ogniw, a tym samy określania jakości wykonania elementu. Możliwe jest zaprogramowanie parametrów dopuszczalnych, aby podczas badania uzyskać jednoznaczną odpowiedź, czy akumulator lub bateria są sprawne.

Nowa seria desktopowych testerów baterii GW Instek GBM-3080, wykorzystujących sygnał testowy o częstotliwości 1kHz AC do pomiaru napięcia i rezystancji wewnętrznej baterii do 80 V. Seria testerów GBM-3000 cechuje się m.in. dużym wyświetlaczem (3.5” TFT LCD), 4-przewodową metodą pomiaru, wysoką rozdzielczością pomiarową (napięcie: 6 cyfr, rezystancja: 5 cyfr), funkcją oceny wyników pomiaru (wynik: Pozytywny/Negatywny) czy dużą liczbą interfejsów. Powyższe funkcjonalności umożliwiają sprawdzenie wielu typów baterii: od pojedynczych ogniw, ogniw akumulatorów, po całe akumulatory.

Tester baterii GBM-3000 posiada wiele funkcjonalności umożliwiające pomiar napięcia i rezystancji otwartego obwodu wielu rodzajów baterii. Pomiar napięcia odbywa się z dokładnością ±(0.01% wartości wskazanej + 3 cyfry) i rozdzielczością 10 µV (dla 8V), natomiast rezystancja mierzona jest z dokładnością ±(0.5% w.w. + 5 cyfr) i rozdzielczością 0.1 µΩ (dla 3 mΩ). Wysoka rozdzielczością jest szczególnie ważny przy pomiarze i sortowaniu pojedynczych cel, pozwala to uzyskać lepsze parametry wyjściowe przy połączeniu szeregowym lub równoległym pakietów baterii.

Sprzedaż i dystrybucja GW Instek w Polsce

Informacje dotyczące sprzedaży i dystrybucji produktów GW Instek udzielane są przez Dział Handlowy firmy Merserwis pod nr tel.: 22 831 25 21 lub 22 831 42 56 lub adresem e-mail: dh@merserwis.pl

Serwis i wzorcowanie aparatury GW Instek

Firma Merserwis będąc Value Added Partner marki GW Instek w Polsce oferuje serwis napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz wzorcowanie przyrządów na terenie Polski zgodnie z autoryzacją producenta.