22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

O firmie Merserwis

Merserwis został zarejestrowany w Warszawie w 1990 roku i działa nieprzerwanie od ponad 25 lat. Od samego początku firma funkcjonuje na rynku aparatury kontrolno-pomiarowej, kontynuując przeszło 40 letnią tradycję związaną z miejscem, w którym znajduje się siedziba firmy.

Historia firmy


Oficjalnie Merserwis rozpoczął swoją działalność w połowie listopada 1990 roku pod nazwą ZUH Merserwis s.c. w lokalizacji, w której działa do dziś. Firma została zarejestrowana przez wspólników Jana Salatę i Andrzeja Kuczmańskiego, na fundamentach działającego wtedy w Warszawie serwisu Meraserw-1, należącego do Centrali Techniczno-Handlowej Merazet z Poznania. Merazet był w tym czasie monopolistą w zakresie dystrybucji aparatury kontrolno-pomiarowej, produkowanej przez zakłady podległe ówczesnemu Zjednoczeniu MERA. W strukturze Centrali Merazet utworzony był pion techniczny z oddziałami serwisowymi, zwanymi od nazwy zjednoczenia Meraserwami, których zadaniem było zapewnienie obsługi serwisowej w zakresie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych przez centralę urządzeń i przyrządów.

W latach 1989-1991 w Centrali Merazet nastąpiła prywatyzacja, która objęła wszystkie 15 serwisów. W 1989 roku były to formy agencyjne. Dopiero w 1990 roku Merazet wyraził zgodę na całkowite odłączenie się i utworzenie w Warszawie niezależnego od Centrali podmiotu, tj. spółki cywilnej pod nazwą MERSERWIS. Świadomie wybrana nazwa oznaczała kontynuację prowadzonej przez lata działalności. Początkowo była to działalność wyłącznie serwisowa, a od września 1991 roku, po przyznaniu przez Urząd Dzielnicowy Warszawa Śródmieście prawa do dzierżawy lokalu przy ul. Gen. Wł. Andersa 10 (dawniej ul. Nowotki), rozszerzona została o podjęcie sprzedaży towarowej, nie ograniczającej się wyłącznie do aparatury pomiarowej.

W ten sposób Merserwis przez kilka lat prowadził sprzedaż komisową przyrządów pomiarowych (o co zabiegała wówczas większość zakładów produkcyjnych Mery, takich jak: Mera Lumel, Era, Mera Refa, Eureka, Meratronik itp.), a także wyrobów konsumenckich: narzędzi firmy Bosch, urządzeń RTV czy AGD. Bardziej ambitnym przedsięwzięciem była sprzedaż i serwis dystrybutorów paliwowych firmy ADAST Czechosłowacja.

Przełomowym momentem w historii firmy było rozpoczęcie w 1996 roku importu aparatury kontrolno-pomiarowej firmy Summit i regulatorów temperatury firmy Hanyoung z Korei Południowej, a następnie rozwinięcie tej działalności w kolejnych latach o nowych dostawców z Europy, Taiwanu czy Chin. Merserwis był także jednym z pierwszych dystrybutorów produktów firmy Sonel w Polsce, działającej wtedy pod marką TIM.

W kolejnych latach firma skupiła się już wyłącznie na sprzedaży i serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej, co pozwoliło na stałe zwiększanie jej udziału w krajowym rynku.
W 2001 roku nastąpiło przekształcenie strukturalne firmy ze spółki cywilnej w spółkę jawną, bez zmiany nazwy. 31 marca 2005 roku firma uzyskuje certyfikat na zgodność z ISO 9001:2000 ze znakiem akredytacji wydanym przez firmę ISOQAR.

W latach 2006-2008 spółka zainwestowała w unowocześnienie procesu sprzedaży i dystrybucji aparatury, m.in. przez wdrożenie nowoczesnego systemu teleinformatycznego ERP oraz poprzez szereg działań marketingowych. W 2009 roku firma zmieniła swoją osobowość prawną na Merserwis Sp. z o.o. Sp. k., powołując do zarządu na stanowisko prezesa Damiana Piwowara.

W tym okresie w spółce nastąpiła restrukturyzacja zatrudnienia pracowników związanych ze sprzedażą i serwisem a zaangażowanie młodych osób z dobrą znajomością języków obcych i informatyki, przyniosło wymierne efekty dla firmy: rozszerzenie oferowanego asortymentu, nawiązanie współpracy z nowymi dostawcami, opracowanie nowej strony internetowej, podniesienie poziomu komunikacji z klientem, wprowadzenie procedur ułatwiających obsługę serwisową itp.

W 2014 roku Merserwis zmienił system identyfikacji wizualnej oraz logo w celu podkreślenia dynamicznych zmian zachodzących w spółce. Trzon firmy stanowią dział handlowy, dział serwisu oraz zaawansowane laboratorium, świadczące usługi wzorcowania przyrządów pomiarowych. Dzięki zrealizowanym w 2014 i 2015 roku inwestycjom w laboratorium, Merserwis rozszerzył swoje możliwości i świadczy usługi wzorcowania z zakresu wielkości elektrycznych, temperatury, wilgotności, ciśnienia, natężenia dźwięku oraz przepływu powietrza.

W kolejnych latach planowane są dalsze inwestycje zwiększające potencjał firmy w zakresie sprzedaży, wzorcowania przyrządów oraz badań rozwojowych związanych z aparaturą pomiarową i systemami pomiarowymi i rejestracji.

Merserwis dziś

Obecnie Merserwis posiada osobowość prawną: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. i zajmuje się dystrybucją i sprzedażą profesjonalnej aparatury kontrolno pomiarowej (w tym elementów automatyki), serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aparatury pomiarowej, szkoleniami technicznymi oraz posiada własne laboratorium zajmujące się wzorcowaniem przyrządów pomiarowych.

Dla potrzeb realizacji swoich celów spółka powołała osobne działy:
Administracyjny (wraz z zarządem), Handlowy (krajowy i zagraniczny), Serwisu i Wsparcia Technicznego, Marketingu i IT oraz niezależnie Laboratorium Badawczo-Wzorcujące.

Produkty i usługi oferowane przez Merserwis skierowane są do firm działających w branży: elektrycznej, energetycznej, elektronicznej, hvacr (klimatyzacja, wentylacja, ciepłownictwo, chłodnictwo), badawczo rozwojowej, edukacyjnej, spożywczej i produkcyjnej przy czym ogół Klientów spółki działa praktycznie we wszystkich typach branż.

Klientami firmy są największe krajowe i międzynarodowe firmy jak również małe i średnie przedsiębiorstwa.

Spółka jest bezpośrednim przedstawicielem w Polsce wielu zagranicznych producentów aparatury pomiarowej.

Merserwis posiada wyłączność w zakresie dystrybucji w Polsce produktów firm:
Audio Precision, Contrex, Kimo, Metrel, Hanyoung, Summit, Finero
oraz zajmuje się bezpośrednią dystrybucją wybranych produktów firm zagranicznych:
Circutor, Keysight, CEM, UNIT, GHM (Greisinger), Lascar
oraz firm polskich:
Czaki, Elmetron, Lumel, Metrison, Sonel.

Siedziba firmy od 1990 roku znajduje się w centrum Warszawy w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Gen. Wł. Andersa 10.

Merserwis jest dynamicznie rozwijającą się firmą. Kadrę Merserwisu stanowi 12 osób, z czego ponad połowa to wykwalifikowana kadra inżynierska, a sama firma notuje corocznie znaczące wzrosty sprzedaży.

Przedsiębiorstwo na bieżąco śledzi nowości technologiczne w branży. Oferta ciągle uzupełniana jest o nowe, interesujące produkty – a pracownicy firmy co roku odwiedzają międzynarodowe targi elektroniki w Hong Kongu, Taipei, Monachium, Frankfurcie czy Hanowerze.

Merserwis uczestniczy w najważniejszych targach branżowych organizowanych w Polsce:
Energetab (Bielsko Biała), Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja (Warszawa), Automaticon (Warszawa) czy Expopower (Poznań).

Współpracując z partnerami staramy się budować dobre relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym wsparciu, wierząc że taka filozofia prowadzi do rozwoju i korzyści dla obojga podmiotów. Dokładamy starań aby nasze działania realizowane były przejrzyście i zgodnie z zasadami etyki biznesowej. Co roku wprowadzamy szereg usprawnień mających na celu podniesienie jakości świadczonych przez nas usług i poziomu obsługi.

Dzięki temu od wielu lat cieszymy się dużym zaufaniem partnerów handlowych i Klientów oraz pozytywną opinią w branży.

dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00