Historyczne Przekazanie: Zabytkowe Mierniki Trafiły do Muzeum Techniki w Warszawie!

Cieszymy się z ogromnej przyjemności, że możemy podzielić się fantastycznymi wieściami! Merserwis istnieje formalnie od 1990 ale nasze korzenie sięgają 1965 roku i nieoderwalnie związane są z historią polskiego przemysłu metrologicznego i aparatury pomiarowej, dzięki czemu na przestrzeni lat, zgromadziliśmy dosyć znaczącą kolekcję ciekawych ale zabytkowych mierników polskiej i zagranicznej produkcji.22 listopada 2023 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność przekazać kolekcję zabytkowych mierników do Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie. Ten historyczny moment uświetnił dyrektor Muzeum, Pan Mirosław Zientarzewski, który osobiście odebrał te wyjątkowe przyrządy.
 


Jesteśmy ogromnie wdzięczni za oficjalne podziękowania, które otrzymaliśmy od Muzeum za nasz wkład w poszerzenie ich zbiorów. To niezwykłe, że odwiedzający Narodowe Muzeum Techniki przy Placu Defilad 1 będą mieli okazję podziwiać tę wyjątkową kolekcję, która przez wiele lat była w znacznej części naszą ekspozycją.Jednak to nie wszystko!Dzień po przekazaniu kolekcji otrzymaliśmy niespodziewany telefon od konserwatora, pracującego w Muzeum Techniki. Opowiedział nam historię, że niektóre z przekazanych mierników towarzyszyły mu w jego młodości, a nawet sam jeszcze w latach 80. przywoził je do nas (wtedy na adres Nowotki 10) na serwis i badania, gdy był pracownikiem jednego z instytutów. To naprawdę świetne, że te zabytkowe urządzenia mają swoją własną historię ale jednocześnie łączą się z wieloma ludzkimi wspomnieniami.

 


Cieszmy się razem z Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie z tej unikalnej kolekcji, która przenosi nas w fascynującą podróż przez czas i historię techniki. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Muzeum i osobistego spotkania z tymi historycznymi świadkami naszej przeszłości!