PYRAsense - nowe pyranometry Delta OHM z czujnikami diagnostycznymi

Delta OHM, wiodący producent zaawansowanych rozwiązań pomiarowych, dodał nowe produkty do swojej oferty - serię pyranometrów PYRAsense. Nowe urządzenia wyróżniają się zastosowaniem czujników diagnostycznych, co sprawia, że są one niezwykle atrakcyjnym narzędziem dla profesjonalistów w dziedzinie pomiarów promieniowania słonecznego.


Pomiar natężenia promieniowania słonecznego ma kluczowe znaczenie w wielu branżach, takich jak energetyka odnawialna, rolnictwo, meteorologia czy badania klimatyczne. Nowe pyranometry PYRAsense zapewniają dokładne i niezawodne wyniki, co pozwala na bardziej precyzyjne monitorowanie irradiancji.

Nowe pyranometry występują w 3 wersjach, zgodnie z klasyfikacją wg normy ISO 9060:2018 i zaleceniami WMO.

Dostępne modele:

 

 

Główne cechy PYRAsense

 


Czujniki Diagnostyczne

Wewnątrz obudowy pyranometru znajdują się dodatkowe czujniki diagnostyczne:

 

  • temperatury
  • wilgotności względnej
  • ciśnienia
  • nachylenia (opcjonalnie)


Pozwalają one na bieżąco monitorować stan pyranometru, wykryć ewentualne awarie i zminimalizować ryzyko błędnych odczytów pomiarowych. Dzięki nim można kontrolować warunki pracy urządzenia i przewidzieć z wyprzedzeniem wszelkie prace konserwacyjne, zapewniając w ten sposób zawsze wiarygodne pomiary.

Nowa, trwała konstrukcja

Pyranometry Delta OHM z serii Pyrasense są solidnie zbudowane, aby wytrzymać ekstremalne warunki atmosferyczne i długotrwałe użytkowanie w terenie. Szczególną uwagę zwrócono również na łatwość instalacji: wbudowana libella pozostaje widoczna nawet wtedy, gdy używany jest ekran chroniący przed promieniowaniem UV. Ponadto pyranometr może być opcjonalnie wyposażony w czujnik nachylenia. Pozwala on stale monitorować poprawność montażu.

Wysoka Precyzja

Dokładność pomiarów promieniowania słonecznego jest kluczowa dla wielu zastosowań. Pyranometry Pyrasense zapewniają wysoką precyzję wyników, co sprawia, że są niezastąpionym narzędziem w profesjonalnych badaniach i projektach. Wszystkie pyranometry z serii Pyrasense są fabrycznie kalibrowane zgodnie z normą ISO 9847:2023 (typ A1) i w standardzie posiadają indywidualny raport kalibracji. Opcjonalnie urządzenia mogą być dostarczone ze świadectwem wzorcowania wystawionym przez akredytowane laboratorium wzorcujące Delta OHM, spełniające wymagania normy ISO 17025.

Elastyczność integracji z systemem pomiarowym

Nowe pyranometry umożliwiają łatwą integrację z istniejącym systemem: czujniki są dostępne z wyjściem RS485 Modbus-RTU izolowanym galwanicznie + opcjonalnym wyjściem analogowym, konfigurowanym przez użytkownika. Konfiguracja czujników oraz monitorowanie pomiarów w czasie rzeczywistym odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania DATAsense.

Nowe pyranometry z rodziny Pyrasense, wprowadzone przez Delta OHM, reprezentują nową erę w dziedzinie pomiarów promieniowania słonecznego. Urządzenia oparte są na dokładnym czujniku termoelektrycznym i zostały zaprojektowane zgodnie z zaleceniami WMO i wymaganiami normy IEC 61724-1, do oceny wydajności systemów fotowoltaicznych. Zaawansowane czujniki diagnostyczne i wysoka precyzja wyników czynią z tych urządzeń niezastąpione narzędzie dla profesjonalistów zajmujących się badaniami i monitorowaniem promieniowania słonecznego.