22 831 25 21 | 831 42 56

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Game Changer! Analizator spalin w badaniach branży HVACR: KANE 460

Analizator spalin, tester pomp ciepła, klimatyzacji i systemów HVACR w jednym urządzeniu

 

Brytyjska firma KANE, czołowy europejski producent analizatorów spalin, na 60-lecie istnienia wprowadza na rynek swoje najnowsze osiągnięcie, analizator spalin KANE 460, który oferuje wyjątkowe możliwości niedostępne w analizatorach innych producentów obecnych na polskim rynku. To urządzenia, które zmieniają zasady gry, łącząc w sobie analizator spalin, tester pomp ciepła, klimatyzacji oraz systemów HVACR w jednym, a przy tym są wyjątkowo łatwe w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi i kompaktowej formie. Możesz zapomnieć o potrzebie kilku urządzeń do różnych zastosowań.

 

KANE 460 jako pierwsze urządzenie na świecie potrafi nie tylko analizować spaliny z różnych rodzajów kotłów grzewczych, ale także przeprowadzać testy pomp ciepła, klimatyzacji i wentylacji!

 

Dodatkowo, umożliwia przeprowadzić analizę spalin oraz innych parametrów, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Jednym z kluczowych atutów analizatora KANE 460 jest jego zgodność z normą PN-EN50379-2, dzięki czemu możliwa jest analiza spalin kotłów opalanych dowolnym paliwem. 

 

W wersji standardowej wyposażony jest w czujniki do pomiaru tlenu (O2), tlenku węgla (CO) i ciśnienia różnicowego. Opcjonalnie można również zamówić analizator w wersji z dodatkowym czujnikiem do tlenków azotu (NO).

Najważniejsze funkcje: Tester pomp ciepła i klimatyzacji


Niezwykłą cechą urządzenia KANE 460 jest zdolność do współpracy z bezprzewodowymi sondami ciśnienia i temperatury, umożliwiająca badanie pomp ciepła i systemów klimatyzacji. To unikalna funkcja, której nie znajdziesz w innych analizatorach. Dodatkowo, KANE 460 wykorzystuje technologię bezprzewodową do łączenia komponentów, co zapewnia szeroki zakres profesjonalnego sprzętu pomiarowego i akcesoriów do analizy spalin.

Dostępny opcjonalny zestaw HUB4 (2 x sonda ciśnienia + 2 x sonda temperatury) zastępuje standardową oprawę zaworową, wykorzystywaną przez instalatorów i serwisantów systemów HVACR, co pozwala na wygodne i natychmiastowe pomiary wartości przegrzania i wychłodzenia (superheat & subcool) dla ponad 40 czynników chłodniczych. Dzięki komunikacji Bluetooth wszystkie wyniki wyświetlane są bezpośrednio na czytelnym wyświetlaczu analizatora, eliminując potrzebę używania wężyków i przewodów przyłączeniowych, które są konieczne w standardowych oprawach zaworowych.

Możliwość podłączenia sond do przeprowadzenia pomiaru CO w otoczeniu, prędkości przepływu powietrza, temperatury i wilgotności

 

Analizator KANE460 współpracuje również z bezprzewodowymi sondami do pomiaru kluczowych parametrów środowiskowych, co znacząco rozszerza funkcjonalność urządzenia. Wśród dostępnych opcji znajdują się następujące czujniki:

 

 • Bezprzewodowy czujnik KANE79, który pozwala na pomiar CO w otoczeniu. Dzięki niemu analizator KANE 460 może monitorować poziom tlenku węgla w czterech różnych pomieszczeniach.
 • Bezprzewodowy anemometr DTHA2. Umożliwia pomiaru prędkości przepływu, temperatury i wilgotności powietrza. Proste i niezwykle przydatne narzędzie do analizy warunków środowiskowych.
 • Bezprzewodowe sondy WPCP2 do pomiaru temperatury na rurach. Umożliwiają jednoczesny pomiar temperatury wody na wejściu i wyjściu z kotła grzewczego. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad temperaturą w systemie grzewczym.

Kolejną wyróżniającą cechą urządzenia jak i wszystkich innych analizatorów spalin KANE, jest wyjątkowy program KANE-CARE umożliwiający wydłużenie gwarancji do 6 lat.

 

Aby z niego skorzystać wystarczy regularnie dostarczać analizator KANE do przeglądu w Laboratorium Merserwis w Warszawie, gdzie analizator spalin zostanie poddany wzorcowaniu i strojeniu. Podczas przeglądu wymienione zostaną również cele (czujniki) pomiarowe (jeśli jest taka potrzeba). W zestawie znajduje się precyzyjny czujnik ciśnienia, który jest odpowiedni do wykonania testu 4Pa.


 

Program KANE-CARE oraz 6-letnia gwarancja na analizator spalin

 


Koszt corocznego przeglądu jest stały (cena jest z góry ustalana przy zakupie analizatora) i wynosi 580 zł netto za jeden przegląd. Podczas 6 lat gwarancji użytkowanie analizatora KANE nie wiąże się z żadnymi ukrytymi dodatkowymi kosztami eksploatacji, takim jak, np. koszt wymiany cel pomiarowych, naprawy serwisowej czy kosztem wykonania nowego świadectwa wzorcowania. KANE 460 jest produkowany w siedzibie firmy w Wielkiej Brytanii.

Wydłużenie gwarancji nie jest obowiązkowe - analizator można oddać do przeglądu w każdej chwili - cena jednorazowej usługi wymiany cel pomiarowych oraz wystawienia świadectwa wzorcowania będzie stały i będzie zawsze wynosił 580 zł netto przez 6 lat od daty zakupu. KANE 460 sprawdza się w każdych warunkach, co potwierdza jego niezawodność i skuteczność, a program KANE-CARE jaki oferuje producent to spokój i bezpieczeństwo użytkownika analizatora spalin.

Więcej o programie KANE-CARE dowiesz się na naszej stronie.

 

Najważniejsze cechy analizatora spalin KANE460

 

 • Do pomiarów domowych i komercyjnych kotłów gazowych, olejowych i na biomasę
 • Możliwość testowania pomp ciepła oraz systemów klimatyzacji
 • 6-letnia gwarancja
 • Stała cena wzorcowania i wymiany cel pomiarowych: 580 zł netto
 • Intuicyjne menu i czytelny ekran
 • Produkowany w Wielkiej Brytanii
 • Pomiar CO z kompensacją H2
 • Możliwością rozbudowy o dodatkową celę do pomiaru NO
 • Zabezpieczenie pompki oczyszczającej spaliny przed uszkodzeniem czujnika CO
 • Wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej
 • Darmowe oprogramowanie, które przygotował producent: KANE LIVE umożliwiające m.in. odczyt mierzonych wartości on-line na smartfonie
 • Możliwość podłączenia opcjonalnych bezprzewodowych sond do pomiaru: ciśnienia, temperatury, tlenku węgla w atmosferze, wilgotności i prędkości przepływu (anemometr)

 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z analizatorem spalin KANE 460 na stronie produktu

 

KANE460 HVACR KIT Analizator spalin z zestawem do pomiaru pomp ciepła, systemów klimatyzacji i wentylacji zawiera:

 

 • Analizator spalin KANE460
 • Sonda do spalin CP2
 • Ładowarka USB
 • Instrukcja obsługi w języku angielskim 
 • Certyfikat kalibracji
 • Plecak lub torba transportowa
 • Drukarka bezprzewodowa IRP3
 • KANE-HUB4: Zestaw 2 bezprzewodowych czujników ciśnienia WPP i 2 bezprzewodowych czujników temperatury WPCP
 • KANE-DTHA2: Bezprzewodowy anemometr, pomiar: prędkości przepływu powietrza, temperatury i wilgotności + wysięgnik teleskopowy 20128

 

W razie pytań lub chęci uzyskania dodatkowych informacji, jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Merserwis jako doświadczona na polskim rynku firma (ponad 30 lat) jest oficjalnym dystrybutorem analizatorów marki KANE.

 

Cena na stronie może ulec zmianie.

 

Artykuł opracował Antoni Klonowski

Antoni Klonowski

Masz pytania lub potrzebujesz doboru rozwiązania kontrolno-pomiarowego?

Skomentuj jako pierwszy(a)