22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Kadra dydaktyczna w Merserwis
Szkolenia techniczne z obsługi oferowanych przyrządów kontrolno-pomiarowych i teorii pomiarów prowadzą wykwalifikowani inżynierowie firmy Merserwis. Nasza kadra szkoleniowa posiada wieloletnie doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne z obsługi przyrządów pomiarowych oraz wykonywania pomiarów. Wierzymy, że wiedza przekazana Kursantom przez nasz zespół na szkoleniu będzie pomocna w codziennie wykonywanej pracy, zapewni wiedzę z zakresu niezbędnego bezpieczeństwa obsługi przyrządu oraz pozwoli uniknąć wszelkiego rodzaju problemów czy usterek podczas użytkowania zakupionej aparatury. W trybie stacjonarnym, wyjazdowym oraz online przeprowadziliśmy łącznie kilkaset szkoleń, po których nasi Kursanci wzbogacili się o cenną wiedzę i doświadczenie pozwalające w bezpieczniejszy, dokładniejszy i efektywniejszy sposób wykonywać swoją codzienną pracę wykonując różnego rodzaju zadania pomiarowe.

 

Mgr inż. Antoni Klonowski

Specjalista ds. Szkoleń z zakresu przyrządów marki Sauermann-Kimo / Lascar / Flir / HikmicroPracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2010 r. jako Inżynier Sprzedaży. Od roku 2012 jest odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów francusko-belgijskiej firmy KIMO-SAUERMANN, która od ponad 40 lat jest liderem w Europie jeśli chodzi o aparaturę kontrolno-pomiarową przeznaczoną dla branży HVACR.

Do jego zadań należy m. in. przygotowanie do sprzedaży wszystkich produktów SAUERMANN-KIMO pod kątem opracowania dokumentacji technicznej (instrukcje obsługi, karty katalogowe) oraz oprogramowania w języku polskim. Jednocześnie zapewnia pomoc techniczną klientom oraz użytkownikom dotyczącą doboru odpowiedniego urządzenia oraz pomoc w zakresie obsługi i konfiguracji mierników, analizatorów oraz przetworników wykorzystywanych do pomiarów parametrów środowiskowych oraz spalin.
Dodatkowo współpracuje z producentem w zakresie rozwoju oferowanych produktów doradzając w sprawach wprowadzania nowoczesnych rozwiązań i funkcji w nowych urządzeniach pomiarowych KIMO-SAUERMANN.

Jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których wyjaśnia zasady doboru odpowiednich urządzeń oraz sposoby poprawnego wykonywania pomiarów środowiskowych, przede wszystkich tych związanych w wentylacją grawitacyjną, mechaniczną oraz analizą spalin kotłów grzewczych.


Prowadzi szkolenia z zakresu:
 • Wykonywanie pomiarów systemów wentylacji za pomocą anemometrów i balometrów
 • Wykonywanie pomiarów kamerami termowizyjnymi
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa analizatorów spalin
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa termohigrometrów
 • Przeprowadzanie rejestracji danych za pomocą rejestratorów Lascar / Kimo
 • Konsultacja w zakresie obsługi mierników lub obsługi oprogramowania
 • Prezentacje oferowanej aparatury Sauermann-Kimo / Lascar / Flir / Hicmicro

Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Antonim drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

inż. Kamil Turowski

Specjalista ds. szkoleń z zakresu przyrządów Presys / Meatest / BudenbergPracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2017 r. Od tego czasu jest odpowiedzialny za wprowadzanie na polski rynek produktów firmy Presys zajmującej się od ponad 30 lat produkcją aparatury kontrolno-pomiarowej do sprawdzania i adiustacji urządzeń do pomiaru temperatury i ciśnienia oraz pirometrów. Odpowiedzialny również za czeską firmę Meatest, która produkuje profesjonalne kalibratory elektryczne, programowalne dekady i oprogramowania do automatyzacji pomiarów urządzeń elektrycznych.
Ponadto w 2018 r. do produktów jakie zaczął wspierać, dołączyła firma Budenberg - wieloletni producent cenionych na całym świecie za jakość manometrów oraz kalibratorów obciążnikowo-tłokowych.Do jego zadań należą dobór aparatury kontrolno-pomiarowej do wybranego zastosowania oraz ciągła, indywidualna pomoc techniczna użytkownikom. Oprócz tego przygotowuje dokumentację techniczną (instrukcję obsługi, kartę katalogową) oraz oprogramowanie w języku polskim.


Prowadzi szkolenia z zakresu:
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów obciążnikowo-tłokowych
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów ciśnienia
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa pieców kalibracyjnych
 • Automatyzacji pomiarów w laboratoriach wzorcujących
 • Konsultacje z zakresu obsługi mierników lub oprogramowania
 • Prezentacje oferowanej aparatury Budenberg / Meatest / Presys

Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Kamilem drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

inż. Piotr Pacześny

Specjalista ds. szkoleń z zakresu przyrządów Delta OhmPracuje w firmie Merserwis od 2019 roku. Zajmuje się zagadnieniami z dziedziny pomiarów parametrów środowiskowych, w szczególności związanych z jakością powietrza wewnętrznego i komfortem cieplnym.
Zapewnia pomoc i wsparcie techniczne przy doborze urządzeń i systemów do pomiarów wielkości nieelektrycznych. Jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji technicznej oraz wprowadzenie do oferty produktów włoskiej firmy Delta OHM.


Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Piotrem drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zobacz także:

dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00