22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Kadra dydaktyczna w Merserwis
Szkolenia techniczne z obsługi oferowanych przyrządów kontrolno-pomiarowych i teorii pomiarów prowadzą wykwalifikowani inżynierowie firmy Merserwis. Nasza kadra szkoleniowa posiada wieloletnie doświadczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne z obsługi przyrządów pomiarowych oraz wykonywania pomiarów. Wierzymy, że wiedza przekazana Kursantom przez nasz zespół na szkoleniu będzie pomocna w codziennie wykonywanej pracy, zapewni wiedzę z zakresu niezbędnego bezpieczeństwa obsługi przyrządu oraz pozwoli uniknąć wszelkiego rodzaju problemów czy usterek podczas użytkowania zakupionej aparatury. W trybie stacjonarnym, wyjazdowym oraz online przeprowadziliśmy łącznie kilkaset szkoleń, po których nasi Kursanci wzbogacili się o cenną wiedzę i doświadczenie pozwalające w bezpieczniejszy, dokładniejszy i efektywniejszy sposób wykonywać swoją codzienną pracę wykonując różnego rodzaju zadania pomiarowe.

Mgr inż. Tomasz Lipiński

Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznychAbsolwent kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Pierwsze szlify związane z pomiarami dotyczącymi bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych zdobywał pracując jako Inżynier Budowy w firmie specjalizującej się w budowie, montażu oraz konserwacji czy remontach instalacji elektrycznych wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia. Pracował tam m.in. przy zadaniach dotyczących modernizacji sterowania i zabezpieczeń pól odpływowych stacji 110/15 kV, budowie linii napowietrznych SN czy konserwacji instalacji i urządzeń niskiego napięcia.

W 2014 roku dołączył do zespołu Merserwis początkowo pełniąc funkcję Inżyniera Sprzedaży przyrządów m.in. do pomiarów bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia (w tym także fotowoltaicznych) czy bezpieczeństwa maszyn, urządzeń i rozdzielnic niskiego napięcia. Do jego zadań należało m.in. przygotowanie przyrządów do sprzedaży pod kątem dokumentacji technicznej oraz oprogramowania w języku polskim czy też współpraca z producentami w zakresie rozwoju oferowanych mierników. Jednocześnie Tomek zapewniał wsparcie techniczne użytkownikom odpowiadając na pytania dotyczące optymalnego użycia miernika czy oprogramowania. Wtedy też rozpoczął swoją przygodę ze szkoleniami dotyczącymi pomiarów oraz obsługi przyrządów pomiarowych, poznając krok po kroku oczekiwania użytkowników tego typu aparatury w stosunku do tego rodzaju kursów (systematycznie dostosowując prowadzone szkolenia do potrzeb i wymagań Kursantów).
Program szkoleń z biegiem czasu ewoluował w kierunku lepszego zrozumienia przez osoby uczestniczące specyfiki każdego z pomiarów - co jest kluczowe do prawidłowego ich wykonania, a także uniknięcia często powielanych błędów. Od 2017 roku Tomasz dodatkowo zajmuje się również tematyką pomiarów napięć rażenia i zaawansowanych metod pomiaru uziemień, w międzyczasie pełniąc funkcję m.in. Specjalisty ds. Technicznych i Jakości - co w jeszcze większym stopniu przyczyniło się do ciągłego doskonalenia programów szkoleniowych oferowanych przez Merserwis.

Na przestrzeni lat przeprowadził kilkaset szkoleń zarówno stacjonarnych, wyjazdowych jak i online - stale pogłębiając swoją wiedzę i doświadczenie, co zaowocowało m.in. stworzeniem przez Tomka własnych pomocy dydaktycznych znacznie ułatwiających mu bardziej klarowne przekazanie ważnych aspektów różnego typu badań. Z jego wsparcia szkoleniowego na przestrzeni lat skorzystali zarówno pracownicy małych firm zajmujących się budową, montażem czy konserwacją instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, jak i dużych zakładów produkcyjnych czy załogi operatorów energetycznych. Tomasz jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą dotyczącą różnorakich pomiarów związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem elektrycznym. Po części praca to też jego hobby - a oprócz zagadnień związanych z pomiarami interesuje się wszystkim co jest związane z motoryzacją.


Prowadzi szkolenia z zakresu:
 • Wprowadzenie teoretyczne do badania bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6
 • Badanie bezpieczeństwa instalacji niskiego napięcia zgodnie z normą PN-HD 60364-6 z wykorzystaniem przyrządów marki Metrel
 • Badanie bezpieczeństwa elektrycznego i efektywności instalacji fotowoltaicznych zgodnie z normą PN-EN 62446-1 z wykorzystaniem urządzeń Metrel
 • Badanie bezpieczeństwa punktów ładowania pojadów elektrycznych w oparciu o wymagania prawne oraz zapisy normy PN-EN 61851-1 z wykorzystaniem aparatury firmy Metrel
 • Badanie bezpieczeństwa rozdzielnic i sterownic niskiego napięcia zgodnie z normą PN-EN 61439-1 z wykorzystaniem przyrządów Metrel
 • Badanie bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych / elektronarzędzi zgodnie z normami niemieckimi VDE 0701-0702 oraz innymi dokumentami normatywnymi z wykorzystaniem urządzeń Metrel
 • Badanie bezpieczeństwa elektrycznych urządzeń medycznych zgodnie z normą pn-en 62353 z wykorzystaniem przyrządów firmy Metrel
 • Badanie napięć rażenia (dotykowego i krokowego) z wykorzystaniem przyrządów Metrel
 • Badanie rezystancji / impedancji uziemienia z zastosowaniem przyrządu Metrel MI 3290 Earth Analyzer

Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Tomaszem drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mgr inż. Antoni Klonowski

Specjalista ds. Szkoleń z zakresu przyrządów marki Sauermann-Kimo / Lascar / FlirPracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2010 r. jako Inżynier Sprzedaży. Od roku 2012 jest odpowiedzialny za wprowadzenie na polski rynek produktów francusko-belgijskiej firmy KIMO-SAUERMANN, która od ponad 40 lat jest liderem w Europie jeśli chodzi o aparaturę kontrolno-pomiarową przeznaczoną dla branży HVACR.

Do jego zadań należy m. in. przygotowanie do sprzedaży wszystkich produktów SAUERMANN-KIMO pod kątem opracowania dokumentacji technicznej (instrukcje obsługi, karty katalogowe) oraz oprogramowania w języku polskim. Jednocześnie zapewnia pomoc techniczną klientom oraz użytkownikom dotyczącą doboru odpowiedniego urządzenia oraz pomoc w zakresie obsługi i konfiguracji mierników, analizatorów oraz przetworników wykorzystywanych do pomiarów parametrów środowiskowych oraz spalin.
Dodatkowo współpracuje z producentem w zakresie rozwoju oferowanych produktów doradzając w sprawach wprowadzania nowoczesnych rozwiązań i funkcji w nowych urządzeniach pomiarowych KIMO-SAUERMANN.

Jest również autorem wielu artykułów opublikowanych na blogu firmy Merserwis, w których wyjaśnia zasady doboru odpowiednich urządzeń oraz sposoby poprawnego wykonywania pomiarów środowiskowych, przede wszystkich tych związanych w wentylacją grawitacyjną, mechaniczną oraz analizą spalin kotłów grzewczych.


Prowadzi szkolenia z zakresu:
 • Wykonywanie pomiarów systemów wentylacji za pomocą anemometrów i balometrów
 • Wykonywanie pomiarów kamerami termowizyjnymi
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa analizatorów spalin
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa termohigrometrów
 • Przeprowadzanie rejestracji danych za pomocą rejestratorów Lascar / Kimo
 • Konsultacja w zakresie obsługi mierników lub obsługi oprogramowania
 • Prezentacje oferowanej aparatury Sauermann-Kimo / Lascar / Flir

Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Antonim drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

inż. Kamil Turowski

Specjalista ds. szkoleń z zakresu przyrządów Presys / Meatest / BudenbergPracę w firmie Merserwis rozpoczął w 2017 r. Od tego czasu jest odpowiedzialny za wprowadzanie na polski rynek produktów firmy Presys zajmującej się od ponad 30 lat produkcją aparatury kontrolno-pomiarowej do sprawdzania i adiustacji urządzeń do pomiaru temperatury i ciśnienia oraz pirometrów. Odpowiedzialny również za czeską firmę Meatest, która produkuje profesjonalne kalibratory elektryczne, programowalne dekady i oprogramowania do automatyzacji pomiarów urządzeń elektrycznych.
Ponadto w 2018 r. do produktów jakie zaczął wspierać, dołączyła firma Budenberg - wieloletni producent cenionych na całym świecie za jakość manometrów oraz kalibratorów obciążnikowo-tłokowych.Do jego zadań należą dobór aparatury kontrolno-pomiarowej do wybranego zastosowania oraz ciągła, indywidualna pomoc techniczna użytkownikom. Oprócz tego przygotowuje dokumentację techniczną (instrukcję obsługi, kartę katalogową) oraz oprogramowanie w języku polskim.


Prowadzi szkolenia z zakresu:
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów obciążnikowo-tłokowych
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa kalibratorów ciśnienia
 • Wykonywanie pomiarów i obsługa pieców kalibracyjnych
 • Automatyzacji pomiarów w laboratoriach wzorcujących
 • Konsultacje z zakresu obsługi mierników lub oprogramowania
 • Prezentacje oferowanej aparatury Budenberg / Meatest / Presys

Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Kamilem drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

inż. Piotr Pacześny

Specjalista ds. szkoleń z zakresu przyrządów Delta OhmPracuje w firmie Merserwis od 2019 roku. Zajmuje się zagadnieniami z dziedziny pomiarów parametrów środowiskowych, w szczególności związanych z jakością powietrza wewnętrznego i komfortem cieplnym.
Zapewnia pomoc i wsparcie techniczne przy doborze urządzeń i systemów do pomiarów wielkości nieelektrycznych. Jest odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji technicznej oraz wprowadzenie do oferty produktów włoskiej firmy Delta OHM.


Więcej informacji o szkoleniach, dostępnych terminach oraz ich cenach można uzyskać kontaktując się z Piotrem drogą e-mailową lub telefoniczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zobacz także:

Więcej w tej kategorii: « Centrum Szkoleniowe Kontakt
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00