Wykorzystujemy ciasteczka
 22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl
Wczytuję

60 lat Metrel - Poznaj historię firmy i skorzystaj z jubileuszowej promocji na mierniki!

Jubileusz 60-lecia istnienia Metrel na Świecie oraz 20 lat obecności Metrel w Polsce

W 2017 roku firma Metrel obchodzi jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić historię firmy Metrel, a także zaprezentować specjalny pakiet korzyści, które firma Metrel we współpracy z firmą Merserwis przygotowała dla Klientów w Polsce. Jest to bowiem jubileusz podwójny, ponieważ w 2017 roku, firmy Metrel i Merserwis obchodzą razem dwudziestą rocznicę współpracy, jak również obecności firmy Metrel na rynku Polskim.


Historia Metrel 1957 - 2017Firma Metrel powstała jako osobna jednostka administracyjna w dzisiejszej Słowenii, a ówczesnej Jugosławii w 1957 roku. Należała do organizacji ISKRA (działającej zresztą do dzisiaj, ale już jako osobne, niezależne przedsiębiorstwo) zrzeszającej w tamtym okresie większość zakładów zajmujących się elektroniką, automatyką czy aparaturą pomiarową na terenie Jugosławii, analogicznie jak miało to miejsce w Polsce z zrzeszeniem MERA.

W początkowej fazie działalności firma skupiała się na produkcji aparatury dla potrzeb jugosłowiańskiego przemysłu. W latach późniejszych przedsiębiorstwo  wraz z rozluźnieniem się polityki prowadzonej przez rząd Jugosławii eksportowało swoje wyroby na rynki krajów sąsiadujących (do Austrii, Włoch czy Węgier).


Produkty historyczne firmy Metrel

Jednostka Metrel, działająca w ramach Iskry, produkowała bardzo szeroki zakres aparatury pomiarowej: od mierników rezystancji izolacji i ciągłości (dostępnych w ofercie także dzisiaj), po przyrządy, które trudno dzisiaj znaleźć z logiem Metrel, takich jak: konduktometry, zasilacze, mierniki RLC, testery alternatorów, stroboskopy, czy nawet testery akumulatorów samochodowych. Jednym słowem wytwarzano wszystko co tylko było potrzebne na rynku krajowym w zakresie aparatury pomiarowej.

W latach 90 koncern Iskra przeszedł dosyć poważny okres zmian i transformacji, podczas którego wiele z działów firmy funkcjonujących w różnych obszarach wyłączono z koncernu, zamieniając je w niezależne spółki. Historia taka miała miejsce także w 1995 roku z oddziałem Iskry odpowiedzialnym za aparaturę pomiarową, co spowodowało odłączenie się od firmy i powołanie osobnej, niezależnej spółki pod nazwą Metrel d.d.

Firma już w początkowym okresie swojej działalności mogła poszczycić się wdrażaniem do swoich wyrobów najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu aparatury pomiarowej. Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) w 1995 roku rozpoczęła pracę nad normą IEC 61557, która została ostatecznie opublikowana w 1997 roku (IEC 61557-1:1994). Firma Metrel dostosowując się do nowych wymagań i standardów już w 1996 roku zaprezentowała jeden z pierwszych na świecie wielofunkcyjnych mierników instalacji elektrycznych, wykonujących pomiary w sposób opisany w nowej wtedy normie IEC 61557. Także w 1997 roku firma Metrel po raz pierwszy uzyskała certyfikat ISO 9001.

Miernikiem, który jako pierwszy wykonywał wszystkie pomiary zgodnie z nowymi wymaganiami był model INSTALLTEST 61557. Wkrótce potem, jako kolejna jego generacja, do sprzedaży w 1998 roku trafił następca - miernik Metrel MI 2086 Eurotest 61557, który stał się najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy Metrel i jednocześnie najczęściej używanym w całej Europie miernikiem wielofunkcyjnym instalacji elektrycznych.

Miernik Metrel MI 2086 Eurotest 61557 pierwszej i ostatniej generacji

Miernik Eurotest 61557 oferował wtedy szereg unikalnych funkcji: pomiar rezystancji izolacji, pętli zwarcia, wyłączników RCD a także uziemienia metodą techniczną i dwucęgową. Miernik na przestrzeni 20 lat był kilkakrotnie modyfikowany dostosowując go do nowych wymagań i realiów rynku, ale model ten produkowany jest do dnia dzisiejszego. Od 1998 roku Metrel sprzedał w sumie ok. 30 000 sztuk miernika Eurotest 61557 na całym świecie, co czyni ten model absolutnym liderem w tej grupie przyrządów pomiarowych.

Od samego początku filozofią firmy Metrel było tworzenie przyrządów dostosowanych specjalnie do wymagań norm europejskich i światowych z zakresu bezpieczeństwa i pomiarów. Nacisk na takie wymagania zwiększył się jeszcze bardziej po wstąpieniu Słowenii do Unii Europejskiej już w 2004 roku.

W 2009 roku firma Metrel zaprezentowała Auto Sekwencję - opatentowaną funkcję tworzenia automatycznych procedur pomiarowych, wykonywanych krok po kroku jako jednorazowo uruchamiana sekwencja. Dzięki niej w miernikach instalacji elektrycznych pomiar np. impedancji pętli zwarcia, parametrów wyłączników RCD, ciągłości przewodów ochronnych oraz rezystancji izolacji możemy wykonać jako jeden pomiar, krok po kroku, co pozwala na ogromną oszczędność czasu, w szczególności przy dużych obiektach.

Była to tylko jedna z wielu nowości które firma Metrel starała się regularnie wprowadzać do swoich produktów.

Metrel w Polsce 1997 - 2017


Po raz pierwszy, produkty firmy Metrel w Polsce zaprezentowane zostały na wystawie Elektrotechnicznej w 1996 roku, zorganizowanej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na tej wystawie doszło do spotkania przedstawicieli firmy Merserwis i Metrel, które zaowocowało wkrótce nawiązaniem współpracy w zakresie dystrybucji aparatury pomiarowej w Polsce.

Po uzyskaniu dla produktów firmy Metrel wymaganego wówczas zatwierdzenia Głównego Urzędu Miar (dotyczącego obrotów aparatury pomiarowej w Polsce) oraz dostosowaniu dokumentacji do użytkowników w Polsce, mierniki zostały ostatecznie wprowadzone na rynek w 1997 roku, co oznacza, że od tego wydarzenia w 2017 roku mija równo 20 lat. Jednym z najpopularniejszych produktów także na rynku Polskim stał się wielofunkcyjny miernik bezpieczeństwa instalacji elektrycznych MI 2086 Eurotest 61557, który był prawdopodobnie pierwszym tego typu produktem na naszym rynku.

Dzięki nabytemu w ciągu poprzednich dziesięcioleci doświadczeniu pracowników firmy Merserwis w naprawie aparatury pomiarowej, już od samego początku współpracy z firmą Metrel prowadzony był w Polsce serwis aparatury tej firmy, co pozwoliło na skrócenie czasu napraw i sprawdzeń (dzisiaj wzorcowania) przyrządów w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Dzięki zacieśnieniu współpracy w 2014 roku, niektóre produkty firmy Metrel na rynek polski otrzymały dodatkowe, specjalne funkcje spełniające wymagania obowiązujące na polskim rynku aparatury.

Firma Merserwis do dzisiaj jest przedstawicielem Metrel w Polsce posiadając wyłączność w zakresie dystrybucji, serwisu i wzorcowania (kalibracji) z adiustacją przyrządów na terenie Polski.

Metrel dzisiaj

Strukturę firmy Metrel aktualnie tworzą dwie spółki: Metrel d.d. zajmująca się aparaturą pomiarową oraz Metrel Mechanika wykonująca komponenty do produktów m.in firmy Metrel. Obie spółki zatrudniają dziś ponad 400 pracowników, z czego w samym dziale Badawczo-Rozwojowym spółki Metrel d.d. pracuje ponad 40 inżynierów.

Produkty spółki Metrel. d.d. można podzielić na następujące grupy: przyrządy do pomiarów bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, przyrządy dla energetyki, przyrządy do bezpieczeństwa elektrycznego maszyn, urządzeń i rozdzielnic, analizatory jakości energii, przyrządy dla edukacji i szkół, autotransformatory i urządzenia przenośne (multimetry, mierniki cęgowe, wskaźniki napięcia).

Firma Metrel stara się tworzyć swoje produkty wyłącznie w oparciu o własną produkcję, począwszy od obudów, komponentów, czy oprogramowania po cewki Rogowskiego włącznie - wszystkie elementy składowe produktu końcowego wytwarzane są bezpośrednio w firmie Metrel. Pozwala to na bardzo dynamiczne reagowanie na potrzeby rynku i szybkie przygotowanie produktów nawet w przypadku dużych zamówień. Firma posiada swój własny serwis, akredytowane laboratorium wzorcujące oraz specjalny ośrodek szkoleniowy.

Metrel działa obecnie na rynkach ponad 70 krajów na świecie, dzięki sieci swoich blisko 150 dystrybutorów. Około 75% produkcji sprzedawana jest w krajach Unii Europejskiej, 13% na dalekim wschodzie, Australii i Nowej Zelandii oraz 12% w pozostałych regionach świata.  Poprzedni rok (2016) był dla firmy Metrel historycznym pod względem przychodów, co pozwoliło na osiągnięcie obrotu na poziomie ponad 28 milionów euro. Corocznie grupa Metrel notuje średni wzrost sprzedaży na poziomie ok. 10%.

Bardzo ważnym aspektem filozofii firmy jest inwestowanie w badania i rozwój, co zaowocowało wprowadzeniem unikalnej, wspólnej platformy produktowej, pozwalając na umieszczenie w nowych przyrządach jednolitego interfejsu użytkownika (kolorowy ekran dotykowy, szeroki zakres komunikacji: USB, Ethernet, WIFI, Bluetooth). Firma wprowadza na rynek rocznie średnio 3 nowe produkty, starając się zawsze zaprezentować nowoczesne przyrządy, z innowacyjnymi funkcjonalnościami w bardzo atrakcyjnych cenach.


Chcąc uczcić podwójny Jubileusz, 60 lecia firmy Metrel oraz 20 lecia obecności w Polsce - dla Klientów przygotowano specjalne zestawy i promocje cenowe na najpopularniejsze modele przyrządów firmy Metrel.


Zestawy jubileuszowe i promocje


Liczba zestawów promocyjnych dostępnych w bardzo korzystnych cenach jest ograniczona - sprzedawane są one od 1.04.2017 do wyczerpania zapasów magazynowych!

Złóż swoje zamówienie już dziś i wykonuj swoją pracę nowoczesnymi i profesjonalnymi narzędziami pomiarowymi firmy Metrel, stworzonymi na bazie 60-letnich doświadczeń jednego z największych producentów aparatury pomiarowej w Europie!


Mierniki instalacji elektrycznych z serii EurotestXC w zestawie z adapterem trójfazowym

Najnowszej generacji mierniki wielofunkcyjne do badania bezpieczeństwa instalacji elektrycznych MI 3152 EurotestXC (zarówno w wersji wyposażenia ST jak i EU z cęgami pomiarowymi A1018 oraz A1019) oraz MI 3152H EurotestXC 2,5kV zostały doposażone w przełączalny adapter trójfazowy A1111, dedykowany do wykonywania pomiarów bezpieczeństwa na gniazdach trójfazowych. Współpraca tego adaptera z przyrządami z serii EurotestXC jest dodatkowo wspierana poprzez testy automatyczne Auto Sequences ® (zaimplementowane w nowej wersji firmware’u dla modeli MI 3152 oraz MI 3152H), co pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na wykonywanie tego rodzaju pomiarów.

FOT. MODEL OPIS CENA
 MI3152 EurotestXC miernik wielofunkcyjny, Metrel, Mierniki wielofunkcyjne MI 3152 EU EurotestXC Zestaw standardowy EU MI 3152
+ A 1111 Adapter 3 fazowy

DANE TECHNICZNE


 6560,00 + 23%VAT
MI3152 EurotestXC miernik wielofunkcyjny, Metrel, Mierniki wielofunkcyjne MI 3152 ST EurotestXC Zestaw standardowy ST MI 3152
+ P 1001 Program PC MESM Advanced PL
+ A 1111 Adapter 3 fazowy

DANE TECHNICZNE
 5650,00 + 23%VAT
MI3152 EurotestXC miernik wielofunkcyjny, Metrel, Mierniki wielofunkcyjne MI 3152H EurotestXC Zestaw standardowy ST MI 3152H
+ P 1001 Program PC MESM Advanced PL
+ A 1111 Adapter 3 fazowy

DANE TECHNICZNE
 6670,00 + 23%VAT

Miernik instalacji elektrycznych MI 3125 Eurotest Combo w zestawie z kompletem akcesoriów dedykowanych do pomiaru rezystancji uziemienia


Najprostszy i najtańszy miernik wielofunkcyjny w ofercie słoweńskiego producenta - model MI 3125 Eurotest Combo - doposażony został w przewody oraz szpilki (akcesorium S2026) umożliwiające wykonywanie pomiarów rezystancji uziemienia. Taki zestaw całkowicie spełnia oczekiwania Klientów, którzy poszukują prostego, taniego ale zarazem solidnego miernika, którym będą w stanie wykonywać wszystkie podstawowe pomiary bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Dodatkowo należy pamiętać, że zestaw ten jest sprzedawany wraz ze świadectwem wzorcowania oraz 2-letnią gwarancją producenta (z możliwością rozszerzenia do 3 lat), co (biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i funkcjonalności) czyni go jedną z najciekawszych propozycji na rynku.

FOT. MODEL OPIS CENA
 MI3125 / BT EurotestCOMBO Wielofunkcyjny miernik instalacji, Metrel, Mierniki wielofunkcyjne MI 3125 EurotestCOMBO Zestaw standardowy MI 3125
+ A 1271 Mały futerał 
+ S 2026 Zestaw do uziemień

DANE TECHNICZNE
 2679,00 + 23%VAT

Tester PAT MI 3309BT DeltaGT w zestawie z pełnym oprogramowaniem dla komputerów PC oraz urządzenia mobilne z systemem Android

Jeden z prostszych modeli testerów PAT - MI 3309 BT DeltaGT został doposażony w pełną wersję (Plus) oprogramowania PATLink PRO dla komputerów PC oraz licencję oprogramowania aPAT Android dla urządzeń mobilnych z tym właśnie systemem operacyjnym. Wersja Plus oprogramowania PATLink PRO umożliwia użytkownikowi tworzenie profesjonalnych raportów pomiarowych, oraz, co najważniejsze, tworzenie i przesyłanie własnych sekwencji pomiarowych wraz z wszystkimi parametrami poszczególnych testów do przyrządu MI 3309 BT DeltaGT. Oprogramowanie aPAT Android pozwala z kolei m.in. na dużo lepsze i szybsze zarządzanie danymi pomiarowymi, zdalne sterowanie przyrządem pomiarowym (łączność poprzez Bluetooth) oraz umożliwia współpracę z drukarkami etykiet. Tester MI 3309 BT uzupełniony tymi funkcjonalnościami, staje się kompletnym rozwiązaniem dla Klientów poszukujących ergonomicznych testerów pozwalających na szybkie testowanie elektrycznych urządzeń przenośnych według norm VDE 0701-0702 lub według własnych procedur pomiarowych.

FOT. MODEL OPIS CENA
 https://pat-testers.metrel.si/fileadmin/BAZA_od_Damijan_Dolinar/Metrel_MICROSITE/PAT/MI_3309_DeltaGT/MI_3311_GammaPAT_microsite-2.png MI 3309 BT DeltaGT + A 1434 aPATLink Android
+ A 1203 PC PATLink PRO Plus
SPECJALNA WERSJA JUBILEUSZOWA 60 LAT METREL

DANE TECHNICZNE
 2741,00 + 23%VAT

Analizatory jakości energii w zestawie z sondami magnetycznymi, dodatkową pamięcią USB oraz odbiornikiem GPS albo sondą temperatury.


Gama analizatorów jakości energii firmy Metrel (a więc modele MI 2892 Power Master, MI 2885 Master Q4 oraz MI 2883 Energy Master) została doposażona w akcesoria pozwalające zwiększyć funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania tych przyrządów. W tym przypadku każdy zestaw jubileuszowy zawiera dodatkowo: komplet końcówek magnetycznych A1198 - 4 szt. (pozwalają one na pewniejsze połączenie analizatora z metalowymi elementami instalacji) oraz nośnik pamięci USB S2072 (umożliwia utworzenie kopii zapasowej zapisanych w pamięci analizatora danych oraz przeniesienie ich do innego urządzenia). Modele MI 2883 oraz MI 2885 otrzymały ponadto sondę temperaturową A1354 (pozwalającą na monitorowanie oraz rejestrowanie temperatury obiektów podłączonych do analizowanej instalacji np. kondensatorów, silników, transformatorów itd.), a model MI 2892 odbiornik GPS A1355 (pozwalający na synchronizację czasu z systemem GPS, w celu pełnej kompatybilności pomiarów z klasą A).

Wymienione wyposażenie pozwala w jeszcze lepszy i bezpieczniejszy sposób wykorzystać wszystkie możliwości analizatorów MI 2892, MI 2885 oraz MI 2883.

FOT. MODEL OPIS CENA
 MI2892 Power Master analizator jakości energii klasy A, Metrel, Analizatory jakości energii klasy A MI 2892 PowerMaster pełna klasa A
Z CĘGAMI 
+ A 1198 Sondy magnetyczne 4 szt
+ S 2072 Interfejs pamięci USB
+ A 1355 Odbiornik GPStemp.
SPECJALNA WERSJA JUBILEUSZOWA 60 LAT METREL

DANE TECHNICZNE
 12878,00 + 23%VAT
 MI2892 Power Master analizator jakości energii klasy A, Metrel, Analizatory jakości energii klasy A MI 2885 MasterQ4
Z CĘGAMI
+ A 1198 Sondy magnetyczne 4 szt
+ S 2072 Interfejs pamięci USB
+ A 1354 Sonda temperatury
SPECJALNA WERSJA JUBILEUSZOWA 60 LAT METREL

DANE TECHNICZNE
 9311,00 + 23%VAT
 MI2892 Power Master analizator jakości energii klasy A, Metrel, Analizatory jakości energii klasy A MI 2883 EnergyMaster
Z CĘGAMI
+ A 1198 Sondy magnetyczne 4 szt
+ S 2072 Interfejs pamięci USB
+ A 1354 Sonda temperatury
SPECJALNA WERSJA JUBILEUSZOWA 60 LAT METREL

DANE TECHNICZNE
 6724,00 + 23%VAT

 

 

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, Era Gost, RelPol, Tanel i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie aparatury kontrolno-pomiarowej i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Salon Sprzedaży: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Wzorcujące: Pon. - Pt. 8:00-16:00