22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl
Leasing mierników, leasing aparatury pomiarowej
Mierniki instalacji, miernik elektryka, Metrel, eurotest
Mierniki, wentylacja, klimatyzacja, hvacr, pomiary wentylacji
Merserwis - Profesjonalna aparatura kontrolno-pomiarowa

MIERNIKI ELEKTRYCZNE, POMIARY W ENERGETYCE, KALIBRATORY,
MIERNIKI HVAC, WZORCOWANIE MIERNIKÓW
- MERSERWIS

Prowadzimy oficjalną dystrybucję m.in. Metrel, Kimo, Sonel, Keysight.
W naszej ofercie znajdziecie analizatory jakości energii, mierniki elektryczne, testery, rejestratory temperatury, anemometry, balometry, kalibratory, multimetry, mierniki cęgowe etc. Oferujemy również wzorcowanie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny mierników oraz szkolenia techniczne.

Wzorcowanie mierników, Kalibrowanie mierników

Laboratorium Wzorcujące

Wzorcujemy mierniki:
napięcia, prądu, rezystancji, temperatury, częstotliwości, RCD, wilgotności, termowizyjne, ciśnienia, prędkości powietrza, światła, dźwięku, odległości, grubości, pH, redox, wycieku gazu i spalin oraz wiele więcej... Sprawdź!

Ponad 25 lat doświadczenia we wzorcowaniu mierników!

Czym monitorować temperaturę żywności w transporcie?

Wykorzystanie bezprzewodowych rejestratorów temperatury żywności Regularne i szczegółowe rejestrowanie aktualnej temperatury jest kluczowe dla utrzymania wysokiej jakości usług oferowanych przez firmy zajmujące się transportem artykułów spożywczych. Temperatura chłodni samochodowych, w których przewożona jest żywność, musi być utrzymywana na stałym, określonym poziomie, aby zminimalizować ryzyko zepsucia się transportowanego towaru. Aby tego uniknąć, firmy przewozowe zmuszone są do monitorowania temperatury chłodni w samochodach, które z jednej strony pozwalają zabezpieczyć się przed reklamacją usługi, której wykonanie według zleceniodawcy mogłoby doprowadzić do zepsucia żywności, a z drugiej strony, pozwalają na szybkie wykrycie możliwych problemów z instalacją chłodniczą.

Czytaj więcej...

Monitorowanie temperatury i wilgotności w muzeach i archiwach - przegląd rejestratorów

Zachowanie stałych i odpowiednich warunków środowiskowych, w szczególności w zakresie temperatury i wilgotności jest niezwykle istotne w miejscach takich jak muzea, galerie sztuki czy archiwa. Przechowywane tam zbiory i eksponaty mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu pod wpływem zbyt niskich lub zbyt wysokich wartości temperatur i wilgotności. Także nieznaczna zmiana tych parametrów w czasie może mieć ogromny wpływ na trwałość wystawianych i przechowywanych przedmiotów, szczególnie tych starych o zmniejszonej wytrzymałości. Wynika to z tego, że większość eksponatów i dzieł sztuki jest wykonana z materiałów organicznych (np. drewno, tkaniny, skóra), które mają właściwości higroskopijne i pod wpływem zmiany wilgotności i temperatury...

Czytaj więcej...

Kalibracja mierników HVACR z 10% rabatem!

Do końca czerwca 2018 roku wzorcujemy mierniki HVACR ze specjalnym rabatem. Na hasło LABMER10 wykonamy kalibrację takich mierników jak: Anemometrów Analizatorów spalin Mierniki różnicy ciśnień Mierniki gazu z 10% rabatem! Odwiedź nasze Laboratorium Wzorcujące Merserwis przy ul. Gen. Wł. Andersa lub skorzystaj z formularza na naszej stronie, aby zlecić wzorcowanie mierników HVACR. Aby uzyskać ofertę cenową prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego / e-mail (lab@merserwis.pl) / czata tekstowego na naszej stronie.  

Czytaj więcej...

Umożliwiamy kupienie mierników w leasingu! Amortyzuj inwestycję w aparaturę pomiarową z LeaseLink

We współpracy z firmą LeaseLink oferujemy wszystkim naszym klientom prowadzącym działalność możliwość wzięcia mierników w tzw. leasing. Oznacza to, że klient posiadając działalność gospodarczą, firmę może zakupić aparaturę dostępną w naszej ofercie “na raty” i spłacać urządzenie w wybranym przez siebie okresie (12 / 24 / 36 miesięcy). Od tej chwili każde urządzenie z naszej oferty, którego koszt wynosi minimum 500 zł można wziąć w leasing. Niewątpliwą zaletą jest również to, że weryfikacja klienta trwa raptem kilka minut, a cały proces leasingowy kilkanaście. Skorzystaj już teraz!

Czytaj więcej...

Jak zmierzyć współczynnik rozładowania dielektryka (DD)?

Głównym badaniem wykonywanym w celu określenia bezpieczeństwa instalacji oraz urządzeń elektrycznych jest pomiar rezystancji. Polega na pomiarze prądu, który wywołany zostaje przyłożeniem do diagnozowanej izolacji napięcia stałego o określonej wartości. Prąd mierzony w czasie pomiaru rezystancji izolacji to wynik: prądu ładowania pojemności, prądu upływu oraz prądu absorpcji. Decydujący o stanie izolacji jest prąd upływu, który dominuje po naładowaniu obiektu i ustaniu procesów absorpcji.

Czytaj więcej...

Czym skutecznie mierzyć i kalibrować ciśnienie? Rozwiązania do pomiarów i kalibracji ciśnienia

Przyrządy do pomiaru ciśnienia funkcjonują w środowisku przemysłowym, ale także codziennym życiu od wielu, wielu lat. Chociaż nadal powszechnie stosowane są manometry analogowe, to wraz ze wzrostem wymagań i efektywności instalacji przemysłowych, coraz częściej stosuje się cyfrowe manometry, mierniki ciśnienia, a także różnego rodzaju cyfrowe przetworniki ciśnienia czy presostaty.Niestety, pomiar ciśnienia wykonywany zarówno przez manometry mechaniczne, elektryczne czy inne urządzenia służące do pomiaru ciśnienia, podlega procesowi starzenia zarówno w wyniku obciążeń mechanicznych, termicznych jak i oddziaływań chemicznych pochodzących np. z medium płynnego. Uszkodzenia wynikające z pulsacji ciśnienia oraz wysokiej temperatury medium, mogą też mieć znaczący wpływ na poprawność wskazań wyników...

Czytaj więcej...

Wielofunkcyjny miernik instalacji elektrycznych najnowszej generacji - Metrel MI 3155 EurotestXD

Wraz z początkiem marca 2018 roku do sprzedaży w Polsce zostaje wprowadzony najnowszy miernik bezpieczeństwa instalacji elektrycznych słoweńskiej firmy Metrel - model MI 3155 EurotestXD. Przyrząd ten łączy w sobie nowoczesność (dzięki zastosowaniu kilku innowacyjnych rozwiązań zarówno jeśli chodzi o same pomiary jak i sposób obsługi interfejsu i pamięci miernika) jak i niezawodność (dzięki ponad 60 lat tradycji w produkcji przyrządów pomiarowych firmy Metrel oraz ponad 20 lat produkcji mierników z serii Eurotest). Możliwości tego miernika postaramy się przybliżyć w dalszej części niniejszego artykułu.

Czytaj więcej...

Zmiany w ofercie urządzeń Metrel i Sonel

Uprzejmie informujemy, że wraz z rozpoczęciem nowego, 2018 roku, doszło do aktualizacji produktowej w ofercie producentów Metrel oraz Sonel.W przypadku Metrela z dniem 31.05 przestaną być produkowane i sprzedawane następujące modele mierników i zostały zastąpione przez nowsze, nowocześniejsze konstrukcje: Miernik instalacji Metrel MI 3101 EurotestAT zostanie zastąpiony modelem Metrel MI 3152 EurotestXC Miernik instalacji Metrel MI 3105 EurotestXA zostanie zastąpiony modelem Metrel MI 3152 EurotestXC Legendarny miernik instalacji Metrel MI 2086 Eurotest 61557 również zostanie zastąpiony miernikiem Metrel MI 3152 EurotestXC Testery bezpieczeństwa urządzeń przenośnych Metrel MI 3310 oraz MI 3310 25A SigmaGT zostaną zastąpione testerem bezpieczeństwa elektrycznego Metrel MI 3360F OmegaPAT XA Tester bezpieczeństwa...

Czytaj więcej...

Mierniki izolacji Metrel TeraOhm w GIGA Promocji - Dorzucamy gratis miernik rezystacji izolacji 1 kV!

Od końca października 2017 roku do wyczerpania zapasów promocyjnych oferujemy specjalną GIGA Promocję na mierniki izolacji Metrel. Do modeli mierników Metrel TeraOhm do pomiarów izolacji napięciem 5 i 10 kV dołączamy gratis w zestawie profesjonalny miernik rezystancji izolacji Metrel GigaOhm MI 3103 1 kV! A wszystko to jak zawsze w super niskich cenach. :) Sprawdź poniżej dostępne zestawy promocyjne mierników izolacji Metrel TeraOhm.

Czytaj więcej...

Badanie rozdzielnic i sterownic elektrycznych zgodnie z normą PN-EN 61439-1

Norma PN-EN 61439-1 zawiera spis wymagań stawianych producentom rozdzielnic elektrycznych w zakresie weryfikacji konstrukcji tych rozdzielnic (prototyp), jak również weryfikacji każdego pojedynczego wyrobu. Weryfikacja konstrukcji zgodnie z wymienioną normą odbywa się poprzez badania weryfikujące, porównanie weryfikujące z przebadaną konstrukcją odniesienia lub ocenę weryfikującą, np. potwierdzenie właściwego stosowania obliczeń i zasad projektowania z uwzględnieniem zastosowania odpowiednich marginesów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Zestawy pomiarowe HVAC - Gotowe rozwiązania do pomiarów wentylacji w promocyjnych cenach!

Jeżeli szukasz gotowego rozwiązania pomiarowego do wentylacji, anemostatów, kratek wentylacyjnych, a również do zmierzenia ciśnienia, temperatury czy wilgotności to dobrze trafiłeś. Jako oficjalny dystrybutor firmy KIMO Instruments w Polsce oferujemy specjalnie zaprojektowane zestawy pomiarowe HVAC. Wybrane zestawy zawierają najczęściej zamawiane i wykorzystywane sondy oraz moduły przez specjalistów w branży - instalatorów systemów wentylacyjnych, kominiarzy, serwisantów, inspektorów i kontrolerów. Oprócz samego miernika w zestawie znajdują się sondy wiatrakowe, moduły ciśnienia, sondy wielofunkcyjne, stożki (tuby) pomiarowe, walizki transportowe etc. Poniżej przedstawiamy szczegółowo opisane, skonfigurowane zestawy przygotowane do pomiarów w promocyjnych cenach.

Czytaj więcej...

Mierniki instalacji elektrycznych Metrel Eurotest ze specjalnym rabatem!

Szukasz wielofunkcyjnego miernika instalacji elektrycznej w dobrej cenie? To bardzo dobrze się składa, ponieważ do najczęściej wybieranych mierników instalacji przez profesjonalistów, elektryków i instalatorów - Metrel serii Eurotest - przyznajemy specjalny, dodatkowy rabat od podanych na stronie cen. Napisz szybko do nas zapytanie, a my błyskawicznie przygotujemy indywidulaną ofertę na dany przyrząd w super niskiej cenie! Powyższa promocja obowiązuje tylko do 23.12.2017 lub do wyczerpania zapasów promocyjnych i obejmuje poniższe modele mierników instalacji Metrel Eurotest. Nie czekaj - lepszej oferty na urządzenia pomiarowe tej klasy nie znajdziesz! :)

Czytaj więcej...

Kup miernik Sonel i odbierz multimetr lub wskaźnik albo Elektronarzędzie BOSCH i 50% rabatu na…

Od października 2017 roku do wyczerpania zapasów promocyjnych oferujemy specjalną promocję na mierniki Sonel. Do wybranych modeli mierników Sonel dołączamy profesjonalny multimetr cyfrowy CMM-10 lub wskaźnik napięcia Metrel MD 116, albo profesjonalne elektronarzędzie BOSH. Dodatkowo każdy z mierników w promocji dostaje aż 50% rabatu na pierwsze wzorcowanie między 12, a 13 miesiącem od zakupu w naszym Laboratorium Wzorcującym! Promocja trwa do 31/12/17 lub do wyczerpania zapasów promocyjnych.

Czytaj więcej...

Dlaczego trzeba wzorcować i kalibrować aparaturę pomiarową?

1 powód wzorcowania - Wymaga go zleceniodawca Płacę więc wymagam. Inwestor, płatnik lub audytor czy inspektor działający z jego ramienia chcą mieć pewność, iż przyrządy używane podczas pomiarów są regularnie sprawdzane, a wszelkie odchylenia od normy są korygowane na bieżąco. W przypadku awarii lub zagrożenia zdrowia czy życia, podmiot taki może być pociągnięty do odpowiedzialności majątkowej czy karnej za powstałe szkody. Świadectwo wzorcowania jest jednym z elementów ograniczających możliwość popełnienia błędów w trakcie pomiarów danym przyrządem, które wynikają z nieświadomości o błędnym działaniu urządzenia (niepoprawnych wskazaniach). Najczęściej regularna kalibracja jest zalecana przez producenta aparatury w instrukcji obsługi lub rzadziej na świadectwie fabrycznym.

Czytaj więcej...

Merserwis na Energetab 2017 w Bielsku Białej!

Z radością pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami w zakresie pomiarów elektrycznych, energetycznych i środowiskowych na nasze stoisko. Energetab 2017Bielsko BiałaMerserwis - Stoisko 1 Hala N Będziemy prezentować najnowocześniejsze rozwiązania Metrel, Kimo, Keysight, Contrex, GHM Messtechnik, Hanyoung, Presys, Meatest czy Sonel. Oprócz prezentacji rozwiązań powyższych producentów na naszym stoisku będzie można skorzystać z gorących promocji, np. ze zpecjalnej oferty na wzorcowanie mierników. Wystarczy zostawić wizytówkę żeby otrzymać niezwykle korzystny rabat na kalibrację mierników w naszym Laboratorium Wzorcującym. :) Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Jak zmierzyć wydatek powietrza w kanałach wentylacyjnych

Wykonywanie pomiarów mechanicznej instalacji wentylacyjnej nie jest pracą zarówno łatwą jak i szybką. Aby przeprowadzić poprawnie pomiary wentylacji, trzeba posiadać nie tylko wiedzę inżynieryjną w zakresie projektowania i budowy instalacji wentylacyjnej oraz narzędzia w postaci mierników, ale także odpowiednie doświadczenie i wiedzę jak ta aparatura pomiarowa działa. W tym przypadku niezwykle istotne jest dokładność i cierpliwość, ponieważ od efektów wykonanej pracy może zależeć zarówno sam komfort, jak i zdrowie, i bezpieczeństwo użytkowników takiej instalacji.

Czytaj więcej...

Jak zmierzyć uziemienie? Współczesne metody pomiaru uziemień

Pomiary rezystancji uziemienia to zadanie proste tylko z pozoru. Stosowana metodyka pomiaru uzależniona jest od wielu aspektów takich jak: rodzaj uziemienia, warunki glebowe, otoczenie badanego obiektu itd. Pomiary uziemienia wymagają nie tylko szerokiej wiedzy i doświadczenia od pomiarowca, ale i rzetelnego oraz dokładnego narzędzia do ich realizacji.

Czytaj więcej...

Do końca wakacji -5% na mierniki Metrel Eurotest oraz -20% na kalibrację luksomierzy i tachometrów

Wyjątkowa okazja, aby przeprowadzić wzorcowanie swojej aparatury pomiarowej. Do końca sierpnia (31.08) 2017 roku przygotowaliśmy specjalny rabat na kalibrowanie luksomierzy oraz tachometrów w naszym Laboratorium Wzorcującym. Wystarczy wpisać specjalny kod w formularzu na naszej stronie, lub podać go w wiadomości mailowej, aby obniżyć koszt kalibracji miernika aż o 20%! Kod rabatowy uprawniający do promocyjnej zniżki na wzorcowanie mierników znajduje się w dalszej części artykułu. Skorzystajcie koniecznie!

Czytaj więcej...
  1. Polecamy
  2. Nowości
  3. Promocje

MacroTest G3 Wielofunkcyjny miernik instalacji

Cena netto: Żniżka: 0,00 zł

ST722 Tachometr optyczny

Cena netto: 239,00 złŻniżka: 0,00 zł

ST723 Tachometr optyczno-dotykowy

Cena netto: 419,00 złŻniżka: 0,00 zł
Polecamy

CT 50 Tachometr

Cena netto: 808,00 złŻniżka: 0,00 zł
  1. Witamy
  2. Oferta
  3. Sprawdzony Partner

Od ponad 25 lat Merserwis specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i profesjonalnych rozwiązań dla przedsiębiorstw i instytucji stosujących aparaturę kontrolno-pomiarową oraz automatykę.

Oferta Merserwis to:
- Aparatura kontrolno-pomiarowa dla elektryki, aparatura dla energetyki oraz mierniki dla HVACR
- Automatyka i kontrola
- Akcesoria dla mierników

A także cała gama usług uzupełniających:
- Wzorcowanie, Kalibracja przyrządów pomiarowych
- Naprawa, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny przyrządów pomiarowych
- Dobór elementów automatyki i ich kompletacja
- Szkolenia techniczne z obsługi i zastosowania przyrządów pomiarowych
- Projektowanie i dostarczanie elementów systemów rejestracji danych i oceny efektywności energetycznej

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

Urządzenia do pomiaru bezpieczeństwa elektrycznego:
mierniki wielofunkcyjne, mierniki uziemienia, mierniki instalacji czyli mierniki rezystancji izolacji, mierniki wielofunkcyjne, mierniki izolacji i mierniki rezystancji uziemienia, a także mierniki impedancji pętli zwarcia i mierniki wyłączników RCD, mierniki cęgowe.

PAT Testery bezpieczeństwa maszyn i urządzeń dla serwisów, i wypożyczalni:
dla producentów urządzeń elektrycznych, testery bezpieczeństwa urządzeń medycznych.

Rozwiązania dla energetyki:
analizatory jakości energii przenośne i stacjonarne, analizatory mocy, analizatory sieci, analizatory energii, mierniki tablicowe, testery napięcia rażenia i napięcia krokowego, miliomomierze i mikromomierze.

Przyrządy do pomiaru parametrów środowiska
luksomierze, sonometry, termometry, termohigrometry, a także rejestratory temperatury, regulatory temperatury, pirometry, kamery termowizyjne, czujniki temperatury.

Przyrządy laboratoryjne i warsztatowe:
multimetry, kalibratory, oscyloskopy, rejestratory wielokanałowe, autotransformatory, zasilacze, rezystory suwakowe i oporniki suwakowe.

Urządzenia dla wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa:
anemometry, balometry, manometry, termoanemometry, manometry cieczowe, przetworniki temperatury, pyranometry (mierniki promieniowania słonecznego).

Wzorcowanie mierników i serwis aparatury kontrolno-pomiarowej:
kalibracja mierników, legalizacja mierników, naprawa mierników, serwis mierników

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową, a w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości - do kontaktu, gdzie wysoko wykwalifikowany zespół jest do Państwa dyspozycji.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć szeroką i bogatą ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej, mierników, automatyki i usług serwisowych, szkoleniowych i wzorcowania.

Jesteśmy oficjalnym i bezpośrednim dystrybutorem w Polsce m.in. firm:
Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Keysight, Circutor, Sonel, Hanyoung Hynux, Contrex, Lascar Electronics, GHM Greisinger, Cem, Sinometer, Summit i wielu innych.

A także dystrybutorem krajowym firm:
Adex, Keysight, Apar, Czaki Thermoproduct, EraGost, Lumel, Relpol, Sonel, Tanel, Tolin i innych.

Specjalizujemy się w dostarczeniu rozwiązań pomiarowych dla branż i sektorów:
Sektor badawczo-rozwojowy, Branża elektryczna i instalacyjna, Energetyka, Branża edukacyjna, metalurgiczna, szklarska, drzewna i papiernicza, budowlana, transportowa, Branża medyczna i farmaceutyczna, informatyczna i telekomunikacyjna, Branża spożywcza, rolna i gastronomiczna (HACCP, HORECA), Branża ciepłownicza, wentylacyjna, klimatyzacyjna, chłodnicza.

Wychodzimy naprzeciw klientom

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, oferujemy naszym Klientom nowoczesne, sprawdzone i elastyczne rozwiązania. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli zawsze usatysfakcjonowani z wybranej aparatury czy usługi.

Załoga Merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, Era Gost, RelPol, Tanel, Budenberg, Meatest i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie aparatury kontrolno-pomiarowej i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Salon Sprzedaży: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Wzorcujące: Pon. - Pt. 8:00-16:00