22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

O firmie Merserwis

Merserwis został zarejestrowany w Warszawie w 1990 roku i działa nieprzerwanie już od 30 lat. Od samego początku firma funkcjonuje na rynku aparatury kontrolno-pomiarowej, kontynuując zapoczątkowaną w 1965 roku tradycję związaną z miejscem, w którym znajduje się główna siedziba firmy i w której od 1963 prowadzona jest nieprzerwanie działalność związana z aparaturą pomiarową.


Od 1990

Oficjalnie Merserwis rozpoczął swoją działalność w połowie listopada 1990 roku pod nazwą ZUH Merserwis s.c. w lokalizacji, w której działa do dziś. Firma została zarejestrowana przez wspólników Jana Salatę i Andrzeja Kuczmańskiego, na fundamentach działającego wtedy w Warszawie serwisu MERASERW-1 oraz MERASERW-4, należącego wtedy już do Centrali Techniczno-Handlowej Merazet z Poznania. Merazet był w tym czasie monopolistą w zakresie dystrybucji zagranicznej aparatury kontrolno-pomiarowej, ale także aparatury produkowanej przez zakłady podległe ówczesnemu Zjednoczeniu MERA.

W latach 1989-1991 w Centrali Merazet nastąpiła prywatyzacja, która objęła wszystkie 15 działających wtedy serwisów. W 1989 roku były to formy agencyjne. Dopiero w 1990 roku Merazet wyraził zgodę na całkowite odłączenie się i utworzenie w Warszawie niezależnego od Centrali podmiotu, tj. spółki cywilnej pod nazwą MERSERWIS.

Świadomie wybrana nazwa oznaczała kontynuację prowadzonej przez lata działalności. Początkowo była to działalność wyłącznie serwisowa, a od września 1991 roku, po przyznaniu przez Urząd Dzielnicowy Warszawa Śródmieście prawa do dzierżawy lokalu przy ul. Gen. Wł. Andersa 10 (dawniej ul. Nowotki 10), rozszerzona została o podjęcie sprzedaży towarowej, nie ograniczającej się wyłącznie do aparatury pomiarowej. W ten sposób Merserwis przez kilka lat prowadził sprzedaż komisową przyrządów pomiarowych (o co zabiegała wówczas większość zakładów produkcyjnych Mery, takich jak: Mera Lumel, Era, Mera Refa, Eureka, Meratronik itp.), a także wyrobów konsumenckich: narzędzi firmy Bosch, urządzeń RTV czy AGD. Bardziej ambitnym przedsięwzięciem była sprzedaż i serwis dystrybutorów paliwowych firmy ADAST Czechosłowacja.

Wizytacja przedstawicieli firmy Hynux w 1995 r.

Przełomowym momentem w historii firmy było rozpoczęcie w 1996 roku importu aparatury kontrolno-pomiarowej firmy Summit i regulatorów temperatury firmy Hanyoung z Korei Południowej, a następnie rozwinięcie tej działalności w kolejnych latach o nowych dostawców z Europy (Metrel, Fluke), Tajwanu czy Chin (Matrix, HYelec). Merserwis był także jednym z pierwszych dystrybutorów produktów firmy Sonel w Polsce, działającej wtedy jeszcze pod marką TIM.

W kolejnych latach firma skupiła się już wyłącznie na sprzedaży i serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej, co pozwoliło na stałe zwiększenie jej udziału w krajowym rynku.
W 2001 roku nastąpiło przekształcenie strukturalne firmy ze spółki cywilnej w spółkę jawną, bez zmiany nazwy. 31 marca 2005 roku firma uzyskuje certyfikat na zgodność z ISO 9001:2000 ze znakiem akredytacji wydanym przez firmę ISOQAR. W późniejszych latach zrezygnowano jednak z kontynuowania certyfikacji firmy w tym zakresie.

W latach 2006 - 2008 spółka zainwestowała w unowocześnienie procesu sprzedaży i dystrybucji aparatury, m.in. przez wdrożenie nowoczesnego systemu ERP, informatyzację przedsiębiorstwa oraz poprzez szereg działań marketingowych. W 2009 roku firma zmieniła swoją osobowość prawną na Merserwis Sp. z o.o. Sp. k., powołując do zarządu na stanowisko prezesa Damiana Piwowara, pracującego w spółce od 2005 roku.

W tym okresie w spółce nastąpiła restrukturyzacja zatrudnienia pracowników związanych ze sprzedażą i serwisem a zaangażowanie młodych osób z dobrą znajomością języków obcych i nowych technologii, przyniosło wymierne efekty dla firmy: rozszerzenie oferowanego asortymentu, nawiązanie współpracy z nowymi dostawcami, opracowanie nowej strony internetowej, podniesienie poziomu komunikacji z klientem, wprowadzenie procedur ułatwiających obsługę serwisową.

W 2014 roku Merserwis zmienił system identyfikacji wizualnej oraz logo na bardziej nowoczesne i związane z aktualną działalnością firmy. Funkcjonowanie spółki zostało uporządkowane przez utworzenie działu handlowego, dział serwisu oraz wydzielenie zaawansowanego laboratorium (dotychczas w strukturach serwisu), świadczącego usługi wzorcowania przyrządów pomiarowych. Dzięki zrealizowanym w 2014 i 2015 roku inwestycjom w laboratorium, Merserwis rozszerzył swoje możliwości o usługi wzorcowania z zakresu wielkości elektrycznych, temperatury, wilgotności, ciśnienia, natężenia dźwięku oraz przepływu powietrza.

W kolejnych latach wykonane zostały dalsze inwestycje zwiększające potencjał firmy w zakresie sprzedaży, wzorcowania przyrządów oraz badań rozwojowych związanych z aparaturą pomiarową i systemami pomiarowymi i rejestracji.

W 2016 roku dotychczasowi założyciele firmy przeszli na emeryturę powierzając kontynuowanie działalności nowemu właścicielowi spółki, a dotychczasowemu prezesowi Merserwis.

Założyciele Merserwis: Andrzej Kuczmański i Jan Salata

Od 2016 roku w spółce rozpoczęto wdrażanie nowej strategii, mającej na celu intensywny rozwój przedsiębiorstwa, w tym od 2017 roku procesu transformacji cyfrowej oraz automatyzacji obsługi Klienta który w kolejnych latach pozwolił na znaczący rozwój i usprawnienie funkcjonowania firmy Merserwis.

Do 2020 firma zdołała niemal potroić swoje dotychczasowe obroty, zatrudnienie, rozszerzyć znakomicie zakres oferowanych usług wzorcowania, serwisu czy badań na zlecenie, a także całkowicie unowocześnić lokal, zwiększając znacząco jego standard i powierzchnię użytkową. W tym roku zostaliśmy również wyróżnieni prestiżowymi nagrodami Diamenty Forbesa oraz Gazele Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

Rok 2020 był także okazją do uczczenia jubileuszu 30 lecia działalności Merserwis, zorganizowanego pod hasłem: 65 lat tradycji, 30 lat pewności i bezpieczeństwa. 


 
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00