PYRAsense - nowe pyranometry Delta OHM z czujnikami diagnostycznymi

Delta OHM, wiodący producent zaawansowanych rozwiązań pomiarowych, dodał nowe produkty do swojej oferty - serię pyranometrów PYRAsense. Nowe urządzenia wyróżniają się zastosowaniem czujników diagnostycznych, co sprawia, że są one niezwykle atrakcyjnym narzędziem dla profesjonalistów w dziedzinie pomiarów promieniowania słonecznego.

Pomiar natężenia promieniowania słonecznego ma kluczowe znaczenie w wielu branżach, takich jak energetyka odnawialna, rolnictwo, meteorologia czy badania klimatyczne. Nowe pyranometry PYRAsense zapewniają dokładne i niezawodne wyniki, co pozwala na bardziej precyzyjne monitorowanie irradiancji.

Nowe pyranometry występują w 3 wersjach, zgodnie z klasyfikacją wg normy ISO 9060:2018 i zaleceniami WMO.

Dostępne modele:
Główne cechy PYRAsense


Czujniki Diagnostyczne

Wewnątrz obudowy pyranometru znajdują się dodatkowe czujniki diagnostyczne:
  • temperatury
  • wilgotności względnej
  • ciśnienia
  • nachylenia (opcjonalnie)
Pozwalają one na bieżąco monitorować stan pyranometru, wykryć ewentualne awarie i zminimalizować ryzyko błędnych odczytów pomiarowych. Dzięki nim można kontrolować warunki pracy urządzenia i przewidzieć z wyprzedzeniem wszelkie prace konserwacyjne, zapewniając w ten sposób zawsze wiarygodne pomiary.

Nowa, trwała konstrukcja

Pyranometry Delta OHM z serii Pyrasense są solidnie zbudowane, aby wytrzymać ekstremalne warunki atmosferyczne i długotrwałe użytkowanie w terenie. Szczególną uwagę zwrócono również na łatwość instalacji: wbudowana libella pozostaje widoczna nawet wtedy, gdy używany jest ekran chroniący przed promieniowaniem UV. Ponadto pyranometr może być opcjonalnie wyposażony w czujnik nachylenia. Pozwala on stale monitorować poprawność montażu.

Wysoka Precyzja

Dokładność pomiarów promieniowania słonecznego jest kluczowa dla wielu zastosowań. Pyranometry Pyrasense zapewniają wysoką precyzję wyników, co sprawia, że są niezastąpionym narzędziem w profesjonalnych badaniach i projektach. Wszystkie pyranometry z serii Pyrasense są fabrycznie kalibrowane zgodnie z normą ISO 9847:2023 (typ A1) i w standardzie posiadają indywidualny raport kalibracji. Opcjonalnie urządzenia mogą być dostarczone ze świadectwem wzorcowania wystawionym przez akredytowane laboratorium wzorcujące Delta OHM, spełniające wymagania normy ISO 17025.

Elastyczność integracji z systemem pomiarowym

Nowe pyranometry umożliwiają łatwą integrację z istniejącym systemem: czujniki są dostępne z wyjściem RS485 Modbus-RTU izolowanym galwanicznie + opcjonalnym wyjściem analogowym, konfigurowanym przez użytkownika. Konfiguracja czujników oraz monitorowanie pomiarów w czasie rzeczywistym odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania DATAsense.

Nowe pyranometry z rodziny Pyrasense, wprowadzone przez Delta OHM, reprezentują nową erę w dziedzinie pomiarów promieniowania słonecznego. Urządzenia oparte są na dokładnym czujniku termoelektrycznym i zostały zaprojektowane zgodnie z zaleceniami WMO i wymaganiami normy IEC 61724-1, do oceny wydajności systemów fotowoltaicznych. Zaawansowane czujniki diagnostyczne i wysoka precyzja wyników czynią z tych urządzeń niezastąpione narzędzie dla profesjonalistów zajmujących się badaniami i monitorowaniem promieniowania słonecznego.

Zainteresowała Cię oferta lub chcesz poznać
szczegóły? Skontaktuj się ze specjalistą!

inż. Piotr Pacześny

Inżynier produktu

Zadzwoń 22 531 00 99
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnio zmienianyśroda, 11 październik 2023 09:57
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze, kalibratory

Aparaturę dla branży energetycznej: analizatory jakości energii, pomiary uziemień, pomiary izolacji WN

Aparaturę do pomiarów środowiskowych: anemometry, mierniki temperatury, kamery termowizyjne

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00