22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Monitorowanie temperatury i wilgotności w transporcie żywności

Aby odnieść sukces w branży spożywczej należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość, świeżość i bezpieczeństwo sprzedawanych produktów. Towary mrożone, schłodzone lub dojrzewające wymagają odpowiednich warunków środowiska dla utrzymania i przedłużenia ich trwałości.

Stała kontrola temperatury i wilgotności dostarcza kluczowe informacje o warunkach w jakich znajdowały się produkty podczas transportu i magazynowania. Długotrwałe przekroczenie granicznych temperatur może mieć negatywny wpływ na stan, trwałość i jakość żywności.

Spółka Merserwis w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów firmy Lascar, w tym m.in. niezwykle proste w użytkowaniu samodzielne rejestratory temperatury oraz temperatury i wilgotności USB, a także zdalnie sterowane urządzenia WiFi lub obsługiwane przez Bluetooth®.

Rejestratory Lascar EL-CC i EL-PDF - mały koszt, wielkie korzyści


Seria niedrogich rejestratorów Lascar EL-CC i EL-PDF została przygotowana specjalnie do pomiarów warunków panujących w łańcuchu chłodniczym produktów spożywczych. Rejestratory są fabrycznie zaprogramowane dla 3 grup towarów:
  • Produktów mrożonych (Tmax= -16 st. C, Tmin= -20 st. C)
  • Produktów schłodzonych (Tmax= 8 st. C, Tmin= 2 st. C)
  • Produktów dojrzewających (Tmax= 14 st. C, Tmin= 12 st. C)
Urządzenia od początku są gotowe do użycia i wystarczy jedynie nacisnąć przycisk START, aby rozpocząć rejestrację. Dioda LED wskazuje na stan w jakim aktualnie znajduje się rejestrator: pracę, przekroczenie temperatury granicznej lub niski poziom baterii. Po podłączeniu rejestratora do komputera PC poprzez port USB, możliwy jest podgląd danych w postaci wykresu lub tabeli oraz eksport do plików CSV, JPEG lub PDF.

Zalety rejestratorów Lascar EL-CC i EL-PDF:
  • Wodoodporne (klasa ochrony IP65)
  • Wielokrotnego użytku
  • Niski koszt
  • Darmowe oprogramowanie EasyLog CC (do obsługi rejestratorów EL-CC)
  • Automatyczny eksport danych do pliku PDF (EL-PDF)
EL-CC-1-001 T - Towary chłodzone
EL-CC-1-002 T - Towary mrożone
EL-CC-1-003 T - Towary dojrzewające
EL-CC-2-001 T/RH - Towary chłodzone
EL-CC-2-002 T/RH - Towary mrożone
EL-CC-2-003 T/RH - Towary dojrzewające
EL-PDF-1-001 T - Towary chłodzone
EL-PDF-1-002 T - Towary mrożone
EL-PDF-1-003 T - Towary dojrzewające

Niezależna rejestracja


Rejestratory Lascar z serii EL-USB to samodzielne urządzenia zasilane bateryjnie, mierzące i zapisujące ponad 16 000 wyników temperatury (EL-USB-1) lub temperatury i wilgotności (EL-USB-2). Darmowe oprogramowanie EasyLog USB pozwala szybko i łatwo skonfigurować częstość pomiarów, wysokie i niskie alarmy, nazwę oraz czas rozpoczęcia rejestracji. Modele z serii USB-LCD (EL-USB-1-LCD, EL-USB-2-LCD) posiadają ekran o wysokim kontraście, na którym wyświetlane są aktualne, minimalne i maksymalne wartości pomiarów.

Samodzielne rejestratory z serii EL-GFX mogą zmierzyć i zapisać ponad 250 000 wyników temperatury lub temperatury i wilgotności. Na matrycowym wyświetlaczu LCD o wysokim kontraście aktualne dane mogą być przedstawione w formie wykresu, co pozwala na analizę w czasie rzeczywistym bez konieczności podłączania dataloggera do PC. Dzięki własnemu menu można w każdym momencie rozpocząć, zatrzymać lub zrestartować rejestrator.

Dostęp zdalny


Bezprzewodowe rejestratory Lascar z serii EL-WiFi i EL-MOTE to proste w obsłudze urządzenia do stałego pomiaru temperatury i wilgotności w pomieszczeniach bądź samochodach. Dzięki wykorzystaniu technologii IoT (ang. Internet of Things) kompleksowa obsługa systemu rejestratorów odbywa się w chmurze EasyLog Cloud. Nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące WiFi pozwala na bezpieczne przechowywanie i dostęp do zapisanych danych z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.

Komunikacja Bluetooth®


Rejestrator Lascar EL-BT-2 mierzy i zapisuje do 500 000 wyników temperatury i wilgotności. Darmowa aplikacja na smartfony EasyLog BT pozwala ustawić częstość pomiarów, skalę temperatury, niskie i wysokie stany alarmowe mierzonych wielkości oraz czas rozpoczęcia rejestracji. Dane z urządzenia mogą być pobrane na telefon, a następnie wysłane np. e-mailem do dalszej analizy.

Czym monitorować temperaturę żywności w transporcie?


Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą firmy Merserwis. Oferujemy Państwu pomoc w doborze, konfiguracji, wzorcowaniu i serwisie urządzeń firmy Lascar do bezprzewodowych pomiarów temperatury i wilgotności.

EL-USB-1
Temperatura
Zakres: -35 do 80 st. C

EL-USB-2
Temperatura i wilgotność
Zakres (T): -35 do 80 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%
EL-GFX-1
Temperatura, wyświetlacz
Zakres: -30 do 80 st. C

EL-USB-2
Temperatura, wilgotność,
ekran LCD
Zakres (T): -35 do 80 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%
EL-WiFi-T
Temperatura, wyświetlacz
Zakres: -20 do 60 st. C

EL-MOTE-TH
Temperatura i wilgotność
Zakres (T): -30 do 80 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 01 październik 2020 15:30
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00