Game Changer! Analizator spalin KANE460: Nowa Era w Badaniach i Testach HVACR

Analizator spalin, tester pomp ciepła, klimatyzacji i systemów HVACR w jednym urządzeniu! Angielska firma KANE, czołowy europejski producent analizatorów spalin, na 60-lecie istnienia wprowadza na rynek swoje najnowsze osiągnięcie, analizator spalin KANE460, który oferuje wyjątkowe możliwości niedostępne w analizatorach innych producentów obecnych na polskim rynku. To urządzenie, które zmienia zasady gry, łącząc w sobie analizator spalin, tester pomp ciepła, klimatyzacji oraz systemów HVACR w jednym. Zapomnij o potrzebie kilku urządzeń do różnych zastosowań.

KANE460 jako pierwsze urządzenie na świecie potrafi nie tylko analizować spaliny z różnych rodzajów kotłów grzewczych, ale także przeprowadzać testy pomp ciepła, klimatyzacji i wentylacji!


Jednym z kluczowych atutów analizatora KANE460 jest jego zgodność z normą PN-EN50379-2, umożliwiającą analizę spalin kotłów opalanych dowolnym paliwem.  W wersji standardowej wyposażony jest w czujniki do pomiaru tlenu (O2), tlenku węgla (CO) i ciśnienia różnicowego. Opcjonalnie można również zamówić analizator w wersji z dodatkowym czujnikiem do tlenków azotu (NO).

Najważniejsze funkcje: Tester pomp ciepła i klimatyzacji


Niezwykłą cechą analizatora spalin KANE460 jest zdolność do współpracy z bezprzewodowymi sondami ciśnienia i temperatury, umożliwiająca badanie pomp ciepła i systemów klimatyzacji. To unikalna funkcja, której nie znajdziesz w innych analizatorach.


Dostępny opcjonalny zestaw HUB4 (2 x sonda ciśnienia + 2 x sonda temperatury) zastępuje standardową oprawę zaworową, wykorzystywaną przez instalatorów i serwisantów systemów HVACR, co pozwala na wygodne i natychmiastowe pomiary wartości przegrzania i wychłodzenia (superheat & subcool) dla ponad 40 czynników chłodniczych.  Dzięki komunikacji Bluetooth wszystkie wyniki wyświetlane są bezpośrednio na ekranie analizatora, eliminując potrzebę używania wężyków i przewodów przyłączeniowych, które są konieczne w standardowych oprawach zaworowych.Możliwość podłączenia sond do pomiaru CO w otoczeniu, prędkości przepływu powietrza, temperatury i wilgotności Analizator KANE460 współpracuje również z bezprzewodowymi sondami do pomiaru kluczowych parametrów środowiskowych, co znacząco rozszerza jego funkcjonalność. Wśród dostępnych opcji znajdują się następujące czujniki: 
 • Bezprzewodowy czujnik KANE79, który pozwala na pomiar CO w otoczeniu. Dzięki niemu analizator KANE460 może monitorować poziom tlenku węgla w czterech różnych pomieszczeniach.

Bezprzewodowa anemometr DTHA2. Umożliwia pomiaru prędkości przepływu, temperatury i wilgotności powietrza. Proste i niezwykle przydatne narzędzie do analizy warunków środowiskowych.


Bezprzewodowe sondy WPCP2 do pomiaru temperatury na rurach. Umożliwiają  jednoczesny pomiar temperatury wody na wejściu i wyjściu z kotła grzewczego. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad temperaturą w systemie grzewczym.

Kolejną wyróżniającą cechą KANE460 jak i wszystkich innych analizatorów spalin firmy KANE, jest program
KANE-CARE umożliwiający wydłużenie gwarancji do 6 lat!. Wystarczy regularnie dostarczać analizator KANE do przeglądu w Laboratorium Merserwis w Warszawie, gdzie analizator zostanie poddany wzorcowaniu i strojeniu. Podczas przeglądu wymienione zostaną również cele (czujniki) pomiarowe (jeśli jest taka potrzeba).


KANE-CARE oraz 6-letnia gwarancja


Koszt corocznego przeglądu jest stały (cena jest z góry ustalana przy zakupie analizatora) i wynosi 580 zł netto za jeden przegląd. Podczas 6 lat gwarancji użytkowanie analizatora KANE nie wiąże się z żadnymi ukrytymi dodatkowymi kosztami eksploatacji, takim jak, np. koszt wymiany cel pomiarowych, naprawy serwisowej czy koszt wykonania nowego świadectwa wzorcowania.

Wydłużenie gwarancji nie jest obowiązkowe - analizator można oddać do przeglądu w każdej chwili - koszt jednorazowej usługi wymiany cel pomiarowych oraz wystawienia świadectwa wzorcowania będzie stały i będzie zawsze wynosił 580 zł netto przez 6 lat od daty zakupu   

Najważniejsze cechy:

 • Do pomiarów domowych i komercyjnych kotłów gazowych, olejowych i na biomasę
 • Możliwość testowania pomp ciepła oraz systemów klimatyzacji
 • 6-letnia gwarancja
 • Stały koszt wzorcowania i wymiany cel pomiarowych: 580 zł netto
 • Produkowany w Wielkiej Brytanii
 • Pomiar CO z kompensacją H2
 • Możliwością rozbudowy o dodatkową celę do pomiaru NO
 • Zabezpieczenie pompki oczyszczającej spaliny przed uszkodzeniem czujnika CO
 • Wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej
 • Darmowe oprogramowanie KANE LIVE umożliwiające m.in. odczyt mierzonych wartości on-line na smartfonie
 • Możliwość podłączenia opcjonalnych bezprzewodowych sond do pomiaru: ciśnienia, temperatury, tlenku węgla w atmosferze, wilgotności i prędkości przepływu (anemometr)
Zapraszamy do bliższego zapoznania się z analizatorem KANE460 [LINK]

W razie pytań lub chęci uzyskania dodatkowych informacji, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Ostatnio zmienianywtorek, 28 listopad 2023 12:46
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze, kalibratory

Aparaturę dla branży energetycznej: analizatory jakości energii, pomiary uziemień, pomiary izolacji WN

Aparaturę do pomiarów środowiskowych: anemometry, mierniki temperatury, kamery termowizyjne

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00