22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Wykorzystanie rejestratorów Lascar electronics w branży farmaceutycznej

Wysokie standardy i wymogi prawne w branży farmaceutycznej wymuszają dbałość o najwyższą jakość, higienę i bezpieczeństwo produktów na wszystkich uczestnikach łańcucha dostaw farmaceutyków. Substancje farmaceutyczne, krew i preparaty krwiopochodne oraz inne materiały biologiczne wymagają ściśle określonych warunków temperaturowych dla utrzymania ich trwałości i zachowania bezpieczeństwa ich stosowania.

Stała kontrola temperatury i wilgotności dostarcza kluczowych informacji o warunkach w jakich znajdowały się produkty podczas transportu. Nawet krótkotrwałe przekroczenie dopuszczalnych temperatur może mieć negatywny wpływ na jakość i higienę preparatów leczniczych.

Spółka Merserwis w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów firmy Lascar, przygotowanych specjalnie dla branży farmaceutycznej, w tym m.in. niezwykle proste w użytkowaniu niezależne rejestratory temperatury oraz temperatury i wilgotności USB, a także zdalnie sterowane urządzenia EL-WiFi lub EL-MOTE.

Rejestratory EL-CC i EL-PDF - niski koszt, wielkie korzyści


Seria niedrogich rejestratorów Lascar EL-CC i EL-PDF została przygotowana specjalnie do pomiaru warunków w transporcie farmaceutycznym. Przygotowano rejestratory dla 3 grup produktów:
  • Farmaceutyki (Tmax = 25 st. C, Tmin = 8 st. C)
  • Krew (Tmax = 10 st. C, Tmin = 1 st. C)
  • Płytki krwi (Tmax = 24 st. C, Tmin = 20 st. C)
Urządzenia te są od razu gotowe do użycia i wystarczy nacisnąć przycisk START, aby rozpocząć rejestrację. Dioda LED wskazuje na stan w jakim aktualnie znajduje się rejestrator: pracę, przekroczenie temperatury granicznej lub niski poziom baterii. Po podłączeniu rejestratora do komputera PC poprzez port USB, możliwy jest podgląd danych w postaci wykresu lub tabeli oraz eksport do plików CSV, JPEG lub PDF.

Zalety rejestratorów EL-CC i EL-PDF
  • Wodoodporne (IP65)
  • Wielokrotnego użytku
  • Niski koszt
  • Darmowe oprogramowanie EasyLog CC (do obsługi rejestratorów EL-CC)
  • Automatyczny eksport danych do pliku PDF (EL-PDF)
EL-CC-1-004 T - Farmaceutyki


EL-CC-2-004 T/RH - Farmaceutyki
EL-CC-2-005 T/RH - Krew
EL-CC-2-006 T/RH - Płytki krwi
EL-PDF-1-004 T - FarmaceutykiNiezależna rejestracja


Dataloggery Lascar z serii EL-USB to samodzielne urządzenia zasilane bateryjnie, mierzące i zapisujące ponad 16 000 wyników temperatury (EL-USB-1) lub temperatury i wilgotności (EL-USB-2). Darmowe oprogramowanie EasyLog USB pozwala szybko i łatwo skonfigurować częstość pomiarów, wysokie i niskie alarmy, nazwę oraz czas rozpoczęcia rejestracji. Modele z serii USB-LCD (EL-USB-1-LCD, EL-USB-2-LCD) posiadają ekran o wysokim kontraście, na którym wyświetlane są aktualne, minimalne i maksymalne wartości pomiarów.

Samodzielne rejestratory z serii EL-GFX mogą zmierzyć i zapisać ponad 250 000 wyników temperatury lub temperatury i wilgotności. Na matrycowym wyświetlaczu LCD o wysokim kontraście aktualne dane mogą być przedstawione w formie wykresu, co pozwala na analizę w czasie rzeczywistym bez konieczności podłączania dataloggera do PC. Dzięki własnemu menu można w każdym momencie rozpocząć, zatrzymać lub zrestartować rejestrator.

Dostęp zdalny


Bezprzewodowe rejestratory z serii EL-WiFi i EL-MOTE to proste w obsłudze urządzenia do stałego pomiaru temperatury i wilgotności w pomieszczeniach bądź samochodach. Dzięki wykorzystaniu technologii IoT kompleksowa obsługa systemu rejestratorów odbywa się w chmurze EasyLog Cloud. Nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące WiFi pozwala na bezpieczne przechowywanie i dostęp do zapisanych danych z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Zgodność z FDA 21 CFR Część 11


Rejestratory Lascar z serii EL-21CFR pozwalają sprostać wymaganiom określonym przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). W części 11 przedstawiono zasady prowadzenia dokumentacji elektronicznej, wobec których rejestrowane dane muszą być wiarygodne i równoważne tym prowadzonym w formie papierowej. System monitoringu EL-21CFR automatycznie szyfruje mierzone wartości, a każda czynność czy ingerencja w urządzenie jest zapisywana w historii. Dedykowana chmura EasyLog 21CFR Cloud posiada unikalne funkcje do jeszcze lepszej kontroli i prowadzenia rejestrów.

Studium przypadku: Instytut Farmaceutyczny


Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Farmaceutyczny jest nowoczesną placówką naukową, zajmującą się m.in. produkcją wybranych substancji aktywnych. Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu nt. wykorzystania rejestratorów Lascar z serii EL-USB przez pracowników Instytutu do codziennej kontroli temperatury i wilgotności: https://www.merserwis.pl/m-blog/item/297-monitorowanie-temperatury-instytut-farmaceutyczny.html

EL-USB-1
Temperatura
Zakres: -35 do 80 st. C

EL-USB-2
Temperatura i wilgotność
Zakres (T): -35 do 80 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%
EL-GFX-1
Temperatura, wyświetlacz
Zakres: -30 do 80 st. C

EL-USB-2-LCD
Temp., wilgotność, ekran LCD
Zakres (T): -35 do 80 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%
EL-WiFi-21CFR-T
Temperatura, wyświetlacz
Zakres: -20 do 60 st. C

EL-WiFi-21CFR-TH
Temperatura i wilgotność
Zakres (T): -20 do 60 st. C
Zakres (RH): 0 do 100%


.
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo/Sauermann, Presys, Audio Precision, GW Instek, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg, Meatest i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00