22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Cyfrowe oprawy zaworowe Sauermann - Przyszłość HVACR

Cyfrowa rewolucja opraw zaworowychPraca w branży HVACR wymaga użycia wielu narzędzi i urządzeń. Dla inżynierów i techników świadczących swe usługi w sektorze chłodnictwa i klimatyzacji wiąże się to często z koniecznością transportu co najmniej kilku przyrządów w celu przeprowadzenia pomiarów oraz różnego rodzaju operacji instalacyjnych i konserwacyjnych.

Z tego powodu w ostatnich latach cyfrowe oprawy zaworowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ łączą korzyści, które wcześniej instalatorzy mogli uzyskać tylko za pomocą kilku różnych urządzeń. Biorąc pod uwagę prognozy wzrastającego zapotrzebowanie na techników HVACR oraz przepisy, które wymagają dokładniejszego monitorowania i rygorystycznej kontroli czynników chłodniczych, cyfrowe oprawy zaworowe i wakuometry (próżniomierze) wkrótce staną się częścią zestawu narzędzi każdego instalatora.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma Saureman wprowadziła na rynek nowoczesne bezprzewodowe cyfrowe oprawy zaworowe, które są rozwiązaniem typu “wszystko w jednym”. Ergonomiczna konstrukcja ułatwia podłączenie sond w ciasnych i trudno-dostępnych miejscach. Oprawy są lżejsze niż konkurencyjne modele i umożliwiają natychmiastowe kompleksowe pomiary i obliczenia, które wizualizowane są przy pomocy darmowej aplikacji Si-Manifold.

Sauermann Si-RM3 - Oprawa zaworowa z bezprzewodowymi sondami

Oprawa zaworowa Si-RM3 Sauermann zapewnia instalatorom:
  • Ergonomiczne narzędzie odpowiednie do wąskich i trudno dostępnych miejsc
  • Bezprzewodowe połączenie przy pomocy sygnału Bluetooth® o zasięgu do 30 metrów
  • Możliwość odczytów na jednym urządzeniu wszystkich pomiarów i obliczeń
Oprawa zawiera dwie sondy, które precyzyjnie mierzą wysokie i niskie ciśnienie (od -1 do 60 barów) i natychmiast wyświetla temperaturę kondensacji/parowania dla wprowadzonych w aplikacji Si-Manifold 126 czynników chłodniczych, w tym płynów naturalnych i ekologicznych o niskim potencjale globalnego ocieplenia (GWP).

Dodatkowo na wyposażeniu są dwie zaciskowe sondy temperatury, które w połączeniu z aplikacją Si-Manifold zapewniają dokładne i ciągłe wyznaczanie w czasie rzeczywistym temperatury przegrzania/dochłodzenia podczas procesu chłodzenia.

W sondach ciśnienia wbudowane jest drugie złącze umożliwiające ładowanie i rozładowywanie czynnika chłodniczego, a wbudowany zawór Schradera® zapobiega wyciekom, które mogłyby powstać po podłączeniu węża.Precyzyjny pomiar wysokiego i niskiego ciśnienia

Przy pomocy dwóch sond ciśnieniowych wskazujących temperaturę kondensacji/parowania.
Pomiar podczas ładowania czynnika

Drugie złącze umożliwia ładowanie i rozładowywanie czynnika chłodniczego, a wbudowany zawór Schradera® zapobiega wyciekom podczas podłączania i odłączania węża.
Obliczanie w czasie rzeczywistym przegrzania i dochłodzenia

Dwie sondy temperatury używane razem z aplikacją Si-Manifold eliminują potrzebę ręcznych obliczeń.

Sonda ciśnienia Si-RM1   Sonda temperatury Si-RM2
Zakres pomiarowy Od -1dto 60 bar   Zakres pomiarowy Od -40 do 150°C
Dokładność ±0.5% pełnego zakresu   Dokładność ±1.3°C
Przeciążenie 65 bar   Czujnik temperatury Wysokiej dokładności termistory NTC
Ciśnienie rozrywające 150 bar   Średnica rur Od 6 do 42 mm
Żywotność baterii 250 godz.   Przewód 2 m
Szczelność IP54   Ochrona IP54


Sauermann Si-RV3 - Bezprzewodowa sonda próżniowa
Opcjonalnie do oprawy zaworowej można dokupić sondę próżniową Si-RV3 Sauermann, która wspomaga szybkie i bezpiecznie rozładowanie systemów chłodniczych zapewniając bardzo dokładny pomiar podciśnienia.

Sonda posiada ergonomiczną obudowę, połączenie przy pomocy sygnału Bluetooth® z aplikacją Si-Manifold i precyzyjny czujnik Pirani® , który zapewnia bardzo dokładne i szybkie pomiary próżni w zakresie od 25,000 do 5 mikronów w ośmiu różnych skalach (micron, Pa, hPa, mbar, Torr, mmHg, inHg, inH2O).

Dodatkowo wskazuje również w czasie rzeczywisty temperaturę parowania H2O.

Drugie złącze zamontowane w sondzie umożliwia rozładowanie czynnika chłodniczego, a wbudowany zawór Schrader® zapobiega wyciekom gazu po podłączeniu węża.Wysoka rozdzielczość

- 1 mikron od 0 do 1,000 mikronów
- 10 mikronów od 1,000 do 2,000 mikronów
- 100 mikronów od 2000 do 10,000 mikronów
- 500 mikronów od 10,000 do 25,000 mikronów

Czujnik ciśnienia Pirani® o bardzo wysokiej dokładności

Umożliwia szybkie i bezpieczne rozładowanie systemów chłodniczych i pomp ciepła. Zaprojektowany do dokładnego pomiaru próżni w zakresie od 25000 do 5 mikronów w ośmiu różnych skalach.
Pomiar próżni podczas rozładowania

Drugie złącze umożliwia generowanie próżni w systemie, a zawór Schrader® zapobiega wyciekom podczas podłączenie/odłączenia węża.

Sonda próżniowa Si-RV3
Zakres Od 25,000 do 5 mikronów
Dokładność ±10% wartości wskazanej ±10 mikronów
Nadciśnienie 10 bar
Ciśnienie rozrywające 27.5 bar
Żywotność baterii 250 godz.
Szczelność IP54Sauermann Si-RM13 - Oprawa zaworowa z bezprzewodowymi sondami i baterią rozdzielającą
Zestaw Si-RM13 Sauermann zawiera wytrzymałą baterię rozdzielającą z oprawą zaworową Si-RM3 Sauermann z bezprzewodowymi sondami.

Wielu specjalistów z branży HVAC od początku swojej pracy wykorzystuje tylko analogowe oprawy zaworowe, których sprawdzona mechaniczna konstrukcja sprawia im komfort użytkowania. Si-RM13 łączy zalety solidności wykonania analogowych opraw z cyfrowymi możliwościami sond Si-RM3.

Z jednej strony zestaw zawiera tradycyjną analogową baterię rozdzielającą (typu obejściowego) składającą się z węży przyłączeniowych i z anodowego korpusy aluminiowego.

Z drugiej strony instalatorzy mogą wykorzystać liczne zalety bezprzewodowych sond ciśnienia i temperatury, a także możliwości aplikacji Si-Manifold.Dodatkowa wytrzymałość

Bateria rozdzielająca wykonana z anodowanego aluminium zapewnia dodatkową trwałość oprawy.
Precyzyjny pomiar wysokiego i niskiego ciśnienia

Przy pomocy dwóch sond ciśnieniowych wskazujących temperaturę kondensacji/parowania.
Obliczanie w czasie rzeczywistym przegrzania i dochłodzenia

Dwie sondy temperatury używane razem z aplikacją Si-Manifold eliminują potrzebę ręcznych obliczeń.


Akcesoria do opraw zaworowych
     
Złącze do gazu R410

Złącze adaptacyjne do gazu R410


Elastyczne węże

Zestaw 3 elastycznych węży
Długość 1 m
Z zaworami odcinającymi

Czujnik temperatury Velcro®

Sonda temperatury do rur o dużej średnicy
Od -40 do 150 °C


Przewód przedłużający

Długość: 5m

Sauermann Si-Manifold - Aplikacja mobilna zapewniająca wszystkie pomiary i obliczenia
Aplikacja Si-Manifold App na iOS i Android zapewnia bezprzewodowe połączenie z oprawą zaworową przy pomocy sygnału Bluetooth® o zasięgu do 30 metrów. Ma możliwość przechowywania i aktualizacji do 126 czynników chłodniczych, w tym czynników naturalnych i przyjaznych dla środowiska o niskim współczynniku globalnego ocieplenia (GWP).

Aplikacja na bieżąco wyświetla ciśnienie, temperaturę kondensacji/parowania, temperaturę rur i otoczenia oraz pomiary próżni, eliminując w ten sposób konieczność wykonania ręcznych obliczeń.Wszystkie pomiary i obliczenia w jednej aplikacji

- Rejestracja danych
- Test szczelności
- Ustawienia wartości granicznej ciśnień
- Funkcja próżni
- Funkcje przegrzania i dochłodzenia
Przejrzysty interfejs

Wizualizacja pomiarów w formie wskaźnika, tabeli i wykresu.
Zapis i eksport danych

- Możliwość zapisywania i wysyłania mailem raportów w formatach PDF, CSV i XML.
- Możliwość zapisu danych i zrestartowania, co ułatwia wykonywanie długich pomiarów.

 

 

dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo/Sauermann, Presys, Audio Precision, GW Instek, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg, Meatest i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00