22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Instrukcja aktualizacji oprogramowania Metrel Electrical Safety Manger (MESM)

Jeśli użytkownik ma na swoim komputerze zainstalowane oprogramowanie Metrel Electrical Safety Manager oraz komputer jest podłączony do Internetu – to przy każdym uruchomieniu oprogramowania MESM system automatycznie sprawdza dostępność nowszej wersji oprogramowania.

Krok 1a.
Jeśli podczas włączania wykryta zostanie nowsza wersja - na ekranie wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat:


Po kliknięciu w wyświetlany komunikat pojawi się okno z informacjami o oprogramowaniu:


Krok 1b.
Okno z informacjami o oprogramowaniu może być także otwarte z poziomu oprogramowania poprzez wybranie opcji Info z listy rozwijalnego menu (patrz rysunek poniżej):


Po wykonaniu tej czynności również zostanie otwarte okno z informacjami o oprogramowaniu (patrz rysunek poniżej):


Krok 2a.
Z poziomu wyświetlanego okna dialogowego należy wybrać opcję Pobierz. (patrz rysunek poniżej)


Rozpocznie się pobieranie oprogramowania (patrz rysunek poniżej)


Po zakończeniu pobierania wyświetlone zostanie potwierdzające gotowość do zainstalowania nowej wersji oprogramowania. Należy wybrać opcję Zamknij aplikację i uruchom instalatora (patrz rysunek poniżej):Krok 2b.
Instalacji nowej wersji oprogramowania można dokonać także pobierając je bezpośrednio ze strony producenta oraz postępując jak w przypadku pierwszej instalacji. Aby tego dokonać należy wejść na stronę producenta www.metrel.si Po lewej stronie widoczny będzie pasek nawigacyjny:


Należy wybrać opcję Download center. Na ekranie pojawi się okno z możliwością wyboru typu przyrządu oraz typu wyszukiwanego elementu. W środkowej kolumnie należy wybrać nazwę posiadanego przyrządu, a w prawej kolumnie opcję PC Software, czyli dostępne dla tego przyrządu oprogramowanie, a następnie kliknąć przycisk SEARCH. Na ekranie wyświetli się lista elementów pasujących do wprowadzonych danych wyszukiwania czyli oprogramowanie Metrel ES Manager (patrz rysunek poniżej):
Należy kliknąć w strzałkę w prawym rogu pod napisem File w celu pobrania najnowszej wersji oprogramowania. Wyświetli się okno dialogowe:

Plik należy zapisać, rozpakować i uruchomić instalację oprogramowania (instalację należy uruchomić z uprawnieniami administratora).

Krok 3.
Niezależnie od tego czy instalacja nowej wersji oprogramowania została zainicjowania z poziomu uruchomionego programu MESM czy też z pliku na ekranie pojawi się komunikat informujący o rozpoczęciu instalacji:

Aby kontynuować należy wybrać opcję Tak.
Na ekranie wyświetlona zostaje umowa licencyjna. Aby kontynuować należy zaakceptować warunki umowy i kliknąć przycisk Dalej (jak na poniższym rysunku):


Następnie wyświetlona zostanie informacja o zadaniach dodatkowych, gdzie użytkownik może wybrać opcję utworzenia skrótu na pulpicie.


Aby kontynuować należy wybrać opcję Dalej.
Wyświetli się okno podsumowania:


Aby kontynuować należy wybrać opcję Instaluj.
Rozpocznie się instalacja oprogramowania:


Po zakończeniu instalacji oprogramowania kreator instalacji rozpocznie instalacje najnowszych sterowników do przyrządu pomiarowego. Aby kontynuować należy wybrać opcję Dalej (patrz poniższy rysunek).


Po zakończeniu instalacji sterowników wyświetli się odpowiednie okno dialogowe - należy wybrać opcję Zakończ (patrz rysunek poniżej):


Wyświetlone zostanie okno końcowe instalacji. Użytkownik może zaznaczyć opcję automatycznego uruchomienia zaktualizowanej aplikacji.


Po uruchomieniu zaktualizowane oprogramowanie jest gotowe do pracy.

W razie problemów zaistniałych w trakcie lub po aktualizacji oprogramowania należy skontaktować się z Dystrybutorem firmy Metrel w Polsce:

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa
tel/fax: 0-22 831 25 21, 831 42 56, 635 82 54
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, Era Gost, RelPol, Tanel, Budenberg, Meatest i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie aparatury kontrolno-pomiarowej i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Salon Sprzedaży: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon. - Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Wzorcujące: Pon. - Pt. 8:00-16:00