22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Miernik mocy i harmonicznych GW Instek GPM-8310

GW Instek GPM-8310 to nowy jednofazowy cyfrowy miernik mocy. Urządzenie przeznaczone jest do pomiaru mocy DC i AC w zakresie częstotliwości 0,1Hz ~ 100kHz. Przyrząd został wyposażony w 16 bitowy przetwornik A/C z próbkowaniem 300kHz.

Różne tryby wyświetlania

Miernik został wyposażony w 5 calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 5 cyfr. Wyniki mogą zostać wyświetlone w formie wartości liczbowej (tryb numeryczny) lub jako przebieg sygnału (tryb graficzny).

W trybie numerycznym dostępny jest tryb ogólny i tryb prosty. Tryb ogólny może jednocześnie wyświetlać 10 parametrów pomiarowych (2 pomiary główne i 8 pomiarów dodatkowych), natomiast tryb prosty umożliwia wyświetlane tylko 4 parametrów. Parametry w każdym z trybów mogą być dowolnie rozmieszczone i łączone. W trybie graficznym dostępna jest prosta funkcja oscyloskopu, która umożliwia wyświetlanie przebiegów trzech parametrów, w tym napięcia, prądu i mocy. Skala pozioma może być regulowana w zakresie 25μs/dz ~ 1s/dz zgodnie z ustawioną szybkością odświeżania danych. Podczas pomiaru harmonicznych można wyświetlić wyniki pomiarów każdej harmonicznej za pomocą wykresów słupkowych. Odpowiednie wartości każdego rzędu harmonicznych (napięcie/prąd/moc/współczynnik zniekształceń napięcia/współczynnik zniekształceń prądu/współczynnik zniekształceń mocy/kąt fazy napięcia/kąt fazy prądu) mogą być w całości zarejestrowane i wyświetlone.


Mnogość mierzonych wartości

GPM-8310 oferuje szereg funkcji pomiarowych, w tym napięcie, prąd, częstotliwość, moc skuteczną, moc pozorną, moc bierną, współczynnik mocy, współczynnik szczytu, całkowite zniekształcenia harmoniczne i inne. GPM-8310 jest również wyposażony w funkcję pomiaru energii w watogodzinach [Wh] oraz amperogodzinach [Ah].

Wartość mierzona

 Symbole
Napięcie Vrms, V+pk, V-pk, Vac*, Vdc*, Vmn*
Prąd Irms, I+pk, I-pk, Iac*, Idc*
Moc P, P+pk, P-pk, VA, VAR
Współczynnik mocy PF
Współczynnik szczytu CFV, CFI
Kąt fazowy DEG
Częstotliwość VHz, IHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne THDV, THDI
Maksymalny współczynnik prądu MCR
Energia (wynik całkowania) WP, WP+, WP-, q, q+, q-, Vac, Iac

* Ma zastosowanie tylko do określonych trybów pomiarowych.

Dostosowanie przekładni

GPM-8310 umożliwia dowolny wybór przekładni dla napięcia/prądu/mocy, dzięki czemu można dostosować pomiar tych wartości do zastosowanych przekładników i wyświetlać rzeczywistą (już przeliczoną) wartość. Do pomiaru dużych prądów, innych niż ustawienie przekładni prądu, można wykorzystać zewnętrzne zaciski czujnika prądu (EXT1/EXT2) do połączenia z wyjściowym przekładnikiem prądowym typu napięciowego, co ułatwia pomiar dużych prądów.


Dowolna zmiana zakresu

GPM-8310 zapewnia pomiar funkcji całkowania w trybie automatycznej zmiany zakresu, co pozwala użytkownikom na pełne obliczenie całkowitej wartości zużycia energii przez badane urządzenie od początku do końca czasu trwania funkcji całkowania. Ponadto GPM-8310 obsługuje również definiowany przez użytkownika mechanizm zmiany zakresu. Użytkownicy mogą wybrać wymagany zakres, który ma zostać zmieniony, aby zaoszczędzić czas na zmianie zakresu i przyspieszyć test.


Wygodne i praktyczne interfejsyGPM-8310 zapewnia wszechstronne i różnorodne interfejsy komunikacyjne, w tym RS-232 / USB / LAN / GPIB, które są odpowiednie dla klientów do pisania oprogramowania komputerowego do zdalnego sterowania i zbierania wyników pomiarów. Opcjonalny interfejs Digital I/O (DA4) zapewnia 3 różne tryby pracy: tryb sterowania zewnętrznego, tryb wyjścia DA4 oraz samoczynnie definiowany tryb wyjścia w oparciu o ustawienia użytkownika.


Mechanizm DA4

Kluczowe cechy

 • Ekran 5” TFT LCD
 • Pasmo pomiarowe prądu/napięcia: DC, 0,1Hz ~ 100kHz
 • Dwa tryby wyświetlania numerycznego:
  - Tryb ogólny: Wyświetlanie dwóch głównych wartości i ośmiu dodatkowych
  - Tryb prosty: Wyświetlanie czterech głównych wartości
 • Wyświetlanie graficzne: Napięcie, Prąd, Moc
 • Analiza harmonicznych do 50 rzędu
 • Zewnętrzne zaciski prądowe
 • Wbudowane interfejsy: RS-232C, USB Device/Host, LAN, GPIB
 • Opcjonalny interfejs: Digital I/O (DA4)
Przeznaczenie
 • Inżynieria produkcji
  - Prosty tryb wyświetlania (cztery główne pozycje pomiarowe) i dokładność podstawowa na poziomie 0,05% (napięcie/prąd/moc) spełniają wymagania obserwacji pomiarów i dokładności w procesie produkcyjnym.
  - Dodatkowe gniazdo uniwersalne (opcjonalne) może skutecznie wspomagać proces produkcyjny w celu poprawy efektywności badań.
  - Możliwość zmiany przekładni napięcia/prądu oraz zacisk wejściowy zewnętrznego czujnika prądu spełniają wymagania pomiaru dużych prądów.
  - RS-232C/Urządzenie USB / LAN / GPIB zapewniają możliwość automatycznego zbierania i zarządzania wynikami testów w celu ułatwienia analizy produktu i jego poprawy.
 • Jakość produkcji oraz Badania i rozwój
  - 0,05% dokładność podstawowa (napięcie/prąd/moc) i wysokie rozdzielczości (0,1μA/ 0,1μW) spełniają wymagania precyzji i dokładności w zakresie weryfikacji jakości.
  - 25 parametrów w pomiarach mocy spełnia potrzeby różnych pomiarów jakościowych.
  - Wyświetlanie przebiegu (napięcie/prąd/moc) ułatwia analizę i doskonalenie produktu.
 • Badania i rozwój


Ostatnio zmienianyśroda, 04 maj 2022 10:44
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00