22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Nowe testery bezpieczeństwa elektrycznego GW Instek GPT-9500


Nowa seria testerów bezpieczeństwa GW Instek GPT-9500 - w sprzedaży od 30 września 2020 roku.

GW Instek GPT-9500 to nowe wielokanałowe, testery bezpieczeństwa elektrycznego (Hipot). Na serię składają się 2 modele, gdzie każdy z nich ma wbudowany 8-kanałowy skaner. Seria ta spełnia przepisy bezpieczeństwa: IEC, EN, UL, CSA, GB, JIS oraz wiele innych. Seria ta ma na celu zaspokojenie potrzeb podstawowych testów ogólnych komponentów elektronicznych i rutynowych testów elementów uzwojenia.


Seria GPT-9500 jest testerem wielokanałowym typu "trzy w jednym", zapewniającym test wytrzymałości napięciowej AC (max. 5kV), test wytrzymałości napięciowej DC (max. 6kV) oraz pomiar rezystancji izolacji (max. 1000V). Konstrukcja serii jest zgodna z najnowszymi wymaganiami normy IEC-61010-2-034 i zbudowana jest na platformie o mocy wyjściowej AC 150VA. Stan 8 kanałów GPT-9513 może być ustawiony na H, L lub X w zależności od wymagań testowych, szczególnie przydatny dla elementów uzwojenia takich jak transformatory do wykonywania wzajemnych testów w wielu punktach dla pojedynczych elementów. GPT-9503 zapewnia tylko ustawienie statusu H lub X, co jest bardziej odpowiednie dla komponentów ogólnych, takich jak komponenty bierne do testowania wysokiego napięcia pomiędzy dwoma punktami.

Seria GPT-9500 wykorzystuje 4,3'' kolorowy wyświetlacz LCD (rozdzielczość 480 x 272), który zapewnia użytkownikom dostęp do pełnej informacji pomiarowej oraz przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi, ułatwiając obsługę i ustawianie parametrów pomiarowych. Test AUTO wyświetla wyniki również w formie tabelarycznej, dlatego nie ma potrzeby przełączania ekranu, aby zobaczyć wszystkie wyniki testu.


Jednocześnie seria posiada funkcję zliczania statystycznego. Użytkownicy mogą szybko uzyskać całkowitą liczbę testów i liczbę NO-GO bez konieczności podłączania zewnętrznego licznika. Wszystkie kanały skanera są skonfigurowane na tylnym panelu testera. Oprócz tego, że tester jest stosunkowo estetyczny, gdy jest zamontowany w racku, jego konstrukcja pozwala uniknąć obrażeń ciała, zapobiegając przypadkowemu kontaktowi podczas procesu produkcyjnego. Funkcja wykrywania rozłączenia została zaimplementowana w danej serii, aby uniknąć błędnej oceny testu spowodowanej rozłączeniem przewodu.

Inne funkcje i cechy serii GPT-9500 obejmują funkcję eksportu/importu ustawień parametrów, która umożliwia skopiowanie ustawień jednego testera do tych samych modeli testerów znajdujących się w innym miejscu na linii produkcyjnej poprzez pamięć USB. W ten sposób można szybko rozbudować stanowiska testowe linii produkcyjnych i uniknąć ryzyka wystąpienia błędów spowodowanych powtarzającymi się wejściami; funkcja zerowego startu, która pozwala uniknąć wpływu chwilowego napięcia na badane urządzenie; funkcja blokady wewnętrznej, która jest strukturą sprzętową zabezpieczającą, pozwalającą użytkownikom na podłączenie zewnętrznych urządzeń zabezpieczających; Interfejsy Signal I/O i RS-232C/USB device na tylnym panelu, które może być używane do zewnętrznej kontroli i monitorowania lub gromadzenia danych pomiarowych.Poniżej znajduje się tabela porównująca GPT-9513 z podobnym testerem firmy Chroma:

Producent GW Instek Chroma
Model GPT-9513 19053
Front
Tył
Moc wyjściowa 150 VA 150 VA
Funkcje ACW/DCW/IR ACW/DCW/IR
Liczba kanałów 8 8
Statusy kanałów H / X / L H / X / L
Cechy
Wyświetlacz Kolorowy TFT (480 x 282) Monochromatyczny (240 x 64)
Eksport/Import konfiguracji Dostępny Brak
Statystyka Dostępna Brak
Sprawdzenie OSC Dostępne Dostępne
Detekcja ŁUKU Dostępna Dostępna
Ciągłość Dostępna Dostępna
Interfejs
USB Host W standardzie Brak
USB Device W standardzie W standardzie
RS-232C W standardzie W standardzie
Signal I/O W standardzie W standardzie
Interlock W standardzie W standardzie
GPIB Brak Opcjonalne
Drukarka Brak Opcjonalna


Poniżej przedstawiono różnice między modelami GPT-9513 a GPT-9503:
Producent GW Instek GW Instek
Model GPT-9513 GPT-9503
Front
Tył
Moc wyjściowa 150 VA 150 VA
Funkcje ACW/DCW/IR ACW/DCW/IR
Liczba kanałów 8 8
Statusy kanałów H / X / L H / X
Cechy
Wyświetlacz Kolorowy TFT (480 x 282) Kolorowy TFT (480 x 282)
Eksport/Import konfiguracji Dostępny Dostępny
Statystyka Dostępna Dostępna
Sprawdzenie OSC Dostępne Dostępne
Detekcja ŁUKU Dostępna Dostępna
Ciągłość Dostępna Dostępna
Interfejs
USB Host W standardzie W standardzie
USB Device W standardzie W standardzie
RS-232C W standardzie W standardzie
Signal I/O W standardzie W standardzie
Interlock W standardzie W standardzie
GPIB Brak Brak
Drukarka Brak Brak
  Zobacz więcej Zobacz więcejE-mail *
NIP firmy *
0 (Min. 10 Znaków)
Zestaw/Model *Prosimy o podanie wybranego zestawu/modelu z promocji

Rezerwacja przedmiotu nie oznacza jego dostępności w chwili wysłania formularza. Decyduje kolejność zgłoszeń i będziemy informować o dostępności w osobnej korespondencji. Rezerwacja trwa dwa dni. W przypadku braku zamówienia/kontaktu, zostanie anulowana.
Ostatnio zmienianywtorek, 05 lipiec 2022 07:48
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00