22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Zmiany w oprogramowaniu APx i kluczach sprzętowych Audio Precision

Zmiany w oprogramowaniu APx i kluczach sprzętowych Audio Precision - Przedstawiamy i wyjaśniamy zmiany i różnice wprowadzone w licencjonowaniu oprogramowania APx i kluczy sprzętowych stosowanych w analizatorach Audio Precison.


Zmiany w oprogramowaniu APx

Z początkiem 2018 roku zmieniły się zasady dostępu do aktualizacji oprogramowania Analizatorów Audio Precision serii APx.

Przed 2018 rokiem, posiadacze analizatorów serii APx otrzymywali bezpłatnie kolejne wersje oprogramowania 4.X aż do wersji APx 4.6 która była ostatnią w tej serii. Do uruchomienia oprogramowania APx 4.6 wymagane jest posiadania nowego klucza sprzętowego Keybox.

Nowe analizatory zakupione w 2018 roku i później, posiadają w standardzie roczny pakiet dostępu do aktualizacji oprogramowania APx, uwzględniając co najmniej jedną kluczową aktualizację. Oznacza to, że nabywcy analizatorów APx w 2018 roku (wersja LEGACY), które były standardowo wyposażone w oprogramowanie APx 4.6, otrzymali (ew. przysługiwał im) bezpłatnie dostęp do wersji oprogramowania APx 5.0.

Informujemy, że z dniem 1 listopada 2020 program bezpłatnej aktualizacji został zakończony.

W 2019 roku wprowadzono nową dodatkowo architekturę sprzętową w Analizatorach APx, a nowe modele uzyskały oznaczenie seria B (starsza seria od tego momentu nazywa jest LEGACY). Modele analizatorów APx serii B działają wyłącznie z oprogramowaniem APx 5.0 i nowszym. Nabywcy nowych analizatorów APx z lat 2019 (nowa wersja sprzętowa B) i później, których analizatory dostarczane były już z wersją APx typu B otrzymali jak wspomniano roczny pakiet aktualizacyjny.

W przypadku chęci uzyskania dostępu do nowych wersji oprogramowania APx 5.0, APx 6.0 oraz wyższych, wymagana jest posiadanie aktualnego planu aktualizacji oraz nowej wersji KeyBox (klucza sprzętowego do obsługi licencji), na temat którego informujemy poniżej.

Zmiany w kluczach sprzętowych analizatorów Audio Precision

BSWO

W analizatorach Audio Precision oferowanych przed 2018 roku z oprogramowaniem starszym niż APx 4.6 stosowany był klucz sprzętowy BSWO, do którego aplikowało się pastylki iButton (klucz sprzętowy) pozwalające na rozszerzenie możliwości oprogramowania APx o dodatkowo zakupione licencje softwarowe.


Moduł BSWO do obsługi iButton

KeyBox

Począwszy od 2018 roku wraz z wersją oprogramowania APx 4.6 w analizatorach serii APx rozpoczęto stosowanie nowego klucza sprzętowego KEYBOX w kolorze niebieskim, który zarówno umożliwia korzystanie z iButton zakupionych wcześniej, jak również (od wersji APx 5.0) umożliwia stosowanie licencji elektronicznych, zapisywanych do nowego Keyboxa.

Zaletą stosowania licencji elektronicznych jest możliwość ich stosowania bezpośrednio po zakupie, bez konieczności otrzymania fizycznego klucza sprzętowego (iButton). Minusem tego rozwiązania jest przypisanie licencji do jednego konkretnego analizatora, gdzie moduły iButton można przenosić pomiędzy różnymi analizatorami, wyposażonymi w BSWO lub iButton.


Nowy klucz APx Keybox (Niebieski) z obsługą i Button

Nowy klucz sprzętowy KeyBox (wymagany od wersji oprogramowania APx 4.6 / 5.0) można zamówić za pomocą formularza na stronie internetowej AP za opłatą 100$ (nie uwzględnia kosztów cła): https://www.ap.com/home/apx-keybox/

Keybox wraz z oprogramowaniem APx 5.0 umożliwia obsługę elektronicznych licencji, w tym przetestowanie funkcjonalności poszczególnych licencji na określony czas.

Zainteresowała Cię oferta lub chcesz poznać
szczegóły? Skontaktuj się ze specjalistą!

Robert Maćkowiak

Specjalista ds. Akustyki

Zadzwoń 22 531 00 80
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Ostatnio zmienianywtorek, 05 lipiec 2022 07:39
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00