22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Nowość w ofercie kamer termowizyjnych - HIKMICRO M30

HIKMICRO M30 to nowoczesna kamera termowizyjna o bardzo wysokiej rozdzielczości termicznej, której wszechstronne zastosowanie pozwala na badanie większości obiektów, począwszy od rozdzielnic elektrycznych, paneli fotowoltaicznych, silników, łożysk, aż po wyszukiwanie ukrytych usterek w instalacjach wodnych lub elektrycznych.


Zastosowanie


Model M30 na polskim rynku zalicza się do kamer ze średniej półki cenowej (ok. 10000 zł netto), natomiast bardzo wysoka jakość obrazu termowizyjnego, nowoczesne wykonanie (szeroki dotykowy ekran) oraz funkcje tej kamery, jak np. możliwość nagrywania filmów i notatek głosowych, są cechami charakterystycznymi dla kamer termowizyjnych najwyższej klasy, których cena [oferowana przez innych producentów (FLIR, FLUKE, SONEL)] zaczyna się od ok. 20 000 zł.


Dodatkowo kamera HIKMICRO M30 standardowo posiada 3-letnią gwarancję, co przewyższa standardy wszystkich innych producentów w branży przenośnych kamer termowizyjnych.

Detektor - najważniejsza część kamery, objęty jest 10-letnią gwarancją.

Gwarancja
Najważniejsze cechy kamery M30

 

BARDZO WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU

Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości detektora 384x288 i czułości termicznej NETD 35 mK (minimalna wykrywalna różnica temperatury między dwoma punktami) widoczne są wszystkie szczegóły badanego obiektu. Jakość obrazu termowizyjnego jest na tyle wyraźna, że nie ma potrzeby porównania zdjęcia wykonanego w termowizji ze zdjęciem rzeczywistym, co jest często konieczne w przypadku zdjęć wykonanych kamerami o niższej rozdzielczości.RĘCZNA REGULACJA OSTROŚCI

Umożliwia uzyskanie wyraźnego obrazu obiektów znajdujących się w różnych odległościach.
ELASTYCZNY SPOSÓB POMIARU TEMPERATURY

Kamera automatycznie mierzy temperaturę maksymalną, minimalną i w punkcie centralnym. Istnieje również możliwość dodania 10 dowolnych punktów pomiarowych lub zaznaczenia na ekranie trzech dowolnych obszarów, na których będzie wyświetlana średnia temperatura.
EKRAN DOTYKOWY 3.5”

Nowoczesny, szeroki i dotykowy ekran zwiększa komfort użytkowania.RÓŻNE TRYBY WYŚWIETLANEGO OBRAZU

Kamera posiada 4 tryby wyświetlania obrazu, w tym tryb mieszany, co pozwala na jednoczesne wykonanie zdjęć obrazu termicznego i rzeczywistego:

ŁĄCZNOŚĆ WI-FI

Komunikacja z urządzeniami mobilnymi za pomocą dostępnej sieci Wi-Fi. Darmowa aplikacja Viewer App umożliwia szybki dostęp do zdjęć wykonanych kamerą. Możliwe jest również przesyłanie on-line obrazu termowizyjnego na smartfona.


ALARM O PRZEKROCZENIU TEMPERATURY

Możliwość ustawienia na wyświetlaczu jednolitego koloru alarmowego, który pozwala na wykrycie temperatury przekraczającej dowolnie zdefiniowane progi.


SZYBKA CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA

Częstotliwość 25 Hz zapewnia płynny obraz i pomiary przy poruszaniu kamerą lub oglądaniu ruchomych obiektów.OPROGRAMOWANIE NA PC

Darmowe oprogramowanie HIKMICRO Analyzer oferuje wiele sposobów analizy zapisanych zdjęć termograficznych, np.:
- oznaczenie temperatury w dowolnym punkcie,
- oznaczenie średniej, minimalnej i maksymalnej temperatury w dowolnie zaznaczonej linii,
- oznaczenie średniej, minimalnej i maksymalnej temperatury w dowolnie zaznaczonym prostokącie, okręgu lub wielokącie,
- zmiana emisyjności.

Program umożliwia również automatyczne generowanie raportów z przeprowadzonych badań z tabelą pomiarową oraz zdjęciem termograficznym oraz z obrazem rzeczywistym.


Analiza zdjęcia


Tworzenie i eksport raportówOPROGRAMOWANIE NA SMARTFONA

Darmowa aplikacja HIKMICRO Viewer pozwala na udostępnianie na smartfonie ekranu kamery w czasie rzeczywistym. Użytkownik ma m.in. możliwość: - zdalnej obsługi kamery, - zmiany trybów obrazu i palet kolorów, - włączania/wyłączania ustawień pomiarowych, - wykonywania analiz offline, - udostępniania obrazów itp. Ponadto, aplikacja umożliwia generowanie raportów z pomiarów.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Model M30
Rozdzielczość detektora
termowizyjnego IR
384 × 288
Liczba pikseli detektora IR 110 592
Czułość termiczna/NETD 35mK
Zakres pomiarowy -20...550 C
Pole widzenia FOV
(Field of View) / Ogniskowa
37.5° × 28.5°
Częstotliwość odświeżania obrazu 25 Hz
Ostrość obrazu Ręczna
Wyświetlacz Ekran dotykowy 3.5''
640 x 480
Zoom cyfrowy 1x, 2x, 4x, 8x
Pamięć Karta microSD 64 GB
(120 000 obrazów)
Możliwość nagrywania filmów
(standardowe / radiometryczne)
Tak / Tak
Czas pracy ok. 4 godz.
Latarka LED Tak
Gwarancja 36 miesięcy
Cena katalogowa netto
(ze świadectwem wzorcowania)
10 628 zł


Artykuł opracował inż. Antoni Klonowski


Slide background


Zainteresowała Cię oferta lub chcesz
poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!

inż. Antoni Klonowski

Specjalista HVACR

Zadzwoń 22 531 00 89
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Ostatnio zmienianywtorek, 05 lipiec 2022 11:57
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00