22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Nowe analizatory spalin w ofercie - Kane International

Od kwietnia 2021 r. firma Merserwis rozszerzyła swoją ofertę o nowe analizatory spalin angielskiej firmy KANE INTERNATIONAL. Kane International (rok założenia: 1963) jest wiodącym brytyjskim producentem i dostawcą przenośnych analizatorów przeznaczonych do badania spalin zarówno domowych, jak i przemysłowych kotłów grzewczych zasilanych przez dowolne paliwo.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY ANALIZATORÓW SPALIN KANE


Możliwość wydłużenia gwarancji na analizator oraz cele pomiarowe do 6 lat!

Jest to najważniejsza zaleta analizatorów Kane na tle wszystkich innych urządzeń przeznaczonych do badania spalin dostępnych na polskim rynku. Przez 5 lat (co roku) gwarancja jest automatycznie przedłużana o 12 miesięcy. Jedynym warunkiem jest coroczne dostarczanie analizatora KANE do przeglądu w Laboratorium Merserwis w Warszawie. Podczas przeglądu wykonywana jest kalibracja, wystawiane jest świadectwo wzorcowania oraz wymieniane są cele pomiarowe (jeśli jest taka potrzeba).

Koszt corocznego przeglądu jest stały (cena jest z góry ustalona przy zakupie analizatora) i wynosi ok. 600 zł netto za jeden przegląd. Podczas 6 lat gwarancji użytkowanie analizatora KANE nie wiąże się z żadnymi ukrytymi dodatkowymi kosztami eksploatacji, takim jak, np. koszt wymiany cel pomiarowych, naprawy serwisowej czy koszt wykonania nowego świadectwa wzorcowania.

Slide background


Bezpośredni pomiar CO2

Najpopularniejszy analizator z oferty Kane, model KANE458s, wykonuje bezpośredni pomiar CO2 przy pomocy celi pomiarowej na podczerwień. Na polskim rynku wszystkie inne analizatory spalin ze zbliżonej półki cenowej (od 2 do 8 tys. zł netto) nie mierzą bezpośrednio wartości CO2. Jest ona wyliczana na podstawie zbadanej wartości tlenu (O2) oraz parametrów paliwa zasilającego kocioł grzewczy (najczęściej jest to gaz ziemny), którego właściwości są różne w zależności od kraju i nie zawsze można je rzetelnie określić. Stąd w standardowych analizatorach spalin obliczona wartość CO2 nie zawsze jest precyzyjna. Problem ten nie występuje w analizatorze KANE458s, co jest bardzo istotne, ponieważ to właśnie wartość CO2 w spalinach jest najczęściej wykorzystywana do regulacji kondensacyjnych kotłów grzewczych.

Dodatkową zaletą bezpośredniego pomiaru CO2 jest brak konieczności montażu w analizatorze celi O2, która we wszystkich analizatorach zazwyczaj najszybciej się zużywa i trzeba ją regularnie (najczęściej co 2 lata) wymieniać.

Prosta i intuicyjna obsługa

Urządzenia firmy KANE są celowo wykonane w sposób, który pozwala na bardzo prostą obsługę i natychmiastowe wykonanie pomiarów i analizy spalin. Wybór mierzonych wartości wykonuje się przy pomocy pokrętła, a jedyna konfiguracja, jaką należy wykonać przed pomiarem, to ustawienie odpowiedniego paliwa.POZOSTAŁE ZALETYBezprzewodowa drukarka

Wszystkie analizatory mają możliwość współpracy z drukarką bezprzewodową. Analizatory można kupić w zestawie z drukarką lub bez.Wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej


Zamiast drukować zmierzone dane, można je bezprzewodowo przesłać na urządzenie mobilne (smartfona lub tablet). Następnie przy pomocy darmowej (i bardzo prostej w obsłudze) aplikacji, możemy odczytać i zapisać zmierzone wartości w formie tekstowej. Dodatkowo od września 2021 r. wszystkie analizatory KANE będą współpracowały z nową aplikacją pozwalającą na bezprzewodowe sterowanie analizatorem i odczyt on-line mierzonych wartości bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.Pamięć wewnętrzna

Zmierzone wartości można zapisać bezpośrednio do wewnętrznej pamięci analizatora, która umożliwia przechowywanie 30 zestawów pomiarowych. Zapisane dane można w każdej chwili wydrukować lub przy pomocy darmowej aplikacji bezprzewodowo przesłać na urządzenie mobilne.

Zabezpieczenie czujnika CO

Czujnik tlenku węgla jest zabezpieczony przed uszkodzeniem. Po przekroczeniu górnego zakresu pomiarowego pompka zasysająca spaliny automatycznie się blokuje.

Filtr i odstojnik kondensatu

Odstojnik wraz z filtrem jest zamontowany bezpośrednio w analizatorze spalin. W przypadku, gdy odstojnik lub filtr jest przepełniony, analizator KANE wyłączy pompę spalin. Jednocześnie na wyświetlaczu pojawi się komunikat o zapełnieniu odstojnika. Opróżnienie odstojnika z wody odbywa się w bardzo szybki i prosty sposób - wystarczy wyciągnąć zatyczkę otworu, przez który odprowadzana jest zebrana woda.Zabezpieczająca, gumowa obudowa z magnesem

Analizatory są wyposażone w gumową osłonę chroniącą urządzenie przed mechanicznymi uszkodzeniami. Dodatkowo osłona ma wbudowane magnesy, które umożliwiają przymocowanie analizatora do metalowej powierzchni, np. ścianki badanego pieca, co znacznie ułatwia obsługę i przeprowadzanie badania analizy spalin.DOSTĘPNE MODELEANALIZATOR KANE258
 • Jeden z najtańszych profesjonalnych analizatorów spalin na polskim rynku.
 • Przeznaczony do pomiarów domowych i komercyjnych kotłów zasilanych gazem, olejem lub biomasą.
 • Zamontowane cele pomiarowe do pomiaru CO i O2.
 • Możliwość wydłużenia gwarancji do 6 lat.
 • Dedykowany dla instalatorów i serwisantów chcących wykonać pomiar wszystkich najważniejszych i podstawowych parametrów spalin: CO, O2, CO2 i wyznaczyć straty i sprawność kotła oraz nadmiar powietrza.
Cena promocyjna:
2129 zł netto (analizator bez drukarki)
2650 zł netto (analizator z drukarką)

Urządzenie nie ma możliwości montażu dodatkowej celi do pomiaru NOx, nie wykonuje również pomiaru ciśnienia - wszystkie te funkcje posiada model wyższy KANE458s.


ANALIZATOR KANE458s
 • Przeznaczony do pomiarów domowych i komercyjnych kotłów zasilanych gazem, olejem lub biomasą.
 • Zamontowane cele pomiarowe do bezpośredniego pomiaru CO i CO2.
 • Czujnik CO2 na podczerwień.
 • Brak konieczności montażu celi O2 (wartość tlenu jest obliczana na podstawie zmierzonej wartość CO2).
 • Możliwość wydłużenia gwarancji do 6 lat.
 • Wbudowany czujnik ciśnienia.
 • Możliwość pomiaru ciągu kominowego.
 • Możliwość opcjonalnego rozbudowania analizatora o dodatkowy czujnik do pomiaru NO.
Cena promocyjna:
2690 zł netto (analizator bez drukarki)
3531 zł netto (analizator z drukarką)


ANALIZATOR KANE975
 • Przemysłowy analizator do pomiarów dużych systemów.
 • Przeznaczony do pomiaru spalin kotłów zasilanych dowolnym paliwem (również węglem).
 • Możliwość pomiaru do 7 gazów: CO, CO2, O2, NO, NO2, SO2 i H2S.
 • Wyświetlanie do 4 parametrów jednocześnie, idealne do długoterminowego monitorowania spalin.
 • Darmowa aplikacja do odczytu mierzonych wartości na smartfonie w czasie rzeczywistym (on-line).
 • Rozbudowana pamięć umożliwiająca zapis do 8 tys. zestawów pomiarowych.
 • Możliwość wydłużenia gwarancji do 6 lat.
Cena w podstawowym wyposażeniu:
8385 zł netto


KONSERWACJA, SERWIS ORAZ GWARANCJA


Nasz Serwis oraz Laboratorium Badawczo-Wzorcujące Merserwis w Warszawie, prowadzą autoryzowane przez producenta naprawy, wzorcowanie, strojenie oraz konserwację analizatorów spalin KANE.

W celu zagwarantowania najwyższej dokładności wykonywanych pomiarów oraz w ramach zachowania standardów jakości producent zaleca wykonywanie przeglądu i wzorcowania w Laboratorium Merserwis co najmniej raz w roku, przy czym regularne wykonanie przeglądów wydłuża gwarancję do 6 lat.

Nie musisz pamiętać o przeglądzie swojego analizatora. Przypomnimy Ci o tym odpowiednio wcześnie!

12 miesięcy od zakupu analizatora lub 12 miesięcy od wykonania ostatniego przeglądu, firma Merserwis, wysyła smsem oraz e-mailem automatyczne powiadomienie informujące o zbliżającym się terminie kolejnego przeglądu.


 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 20 lipiec 2021 14:12
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00