22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Kontrola temperatury szczepionek - Lascar

Rejestratory Lascar EasyLog z serii VAC to idealne rozwiązanie do kontroli warunków, w jakich przechowywane są szczepionki. Są to niedrogie, niezależne urządzenia z interfejsem USB i WiFi, które pozwalają na stały monitoring temperatury szczepionek. Rejestratory są wyposażone w sondy do butelek z glikolem. Zastosowane czujniki są wysokiej dokładności, a do każdego urządzenia istnieje możliwość wystawienia świadectwa wzorcowania.
 • Wysokie/niskie alarmy przy przekroczeniu temperatury
 • Wyświetlanie temp. bieżącej, minimalnej i maksymalnej
 • Przycisk resetowania dla odczytów minimalnych i maksymalnych
 • Wskaźnik niskiego poziomu baterii
 • Dokładność ±0,1°C
 • Pamięć wewnętrzna nawet do 250 000 zapisów
 • Nadpisywanie pomiarów, gdy pamięć jest pełna
 • Odłączana sonda z buforem temperaturowym
 • Możliwość ustawienia częstotliwości zapisu pomiarów
 • W opcji z magnesem do montażu, np. na lodówce
Zestawy do monitorowania szczepionek Lascar EL-WiFi-VAC i EL-WiFi-VAC2 (z dwiema sondami) umożliwiają zdalne kontrolowanie temperatury za pomocą WiFi. Korzystając z chmury EasyLog Cloud można mieć podgląd wielu rejestratorów EL-WiFi w dowolnej lokalizacji, z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu lub z poziomu aplikacji EasyLog Cloud dla Apple i Androida.


Konfiguracja jest prosta. Podłącz czujnik do swojej sieci WiFi za pomocą bezpłatnego oprogramowania, umieść butelkę z glikolem w miejscu przechowywania szczepionki i przymocuj rejestrator na zewnątrz lodówki lub zamrażarki. Dane mogą być przeglądane zdalnie w chmurze EasyLog Cloud lub za pomocą PC podłączonego do tej samej sieci lokalnej.

       
 Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze  Zdalne zarządzanie wszystkimi rejestratorami danych  Możliwość podłączenia
wielu użytkowników o zróżnicowanych uprawnieniach
Zaawansowane ustawienia powiadomień
Jedno konto dla rejestratorów z wielu lokalizacji Podgląd i analiza danych
za pomocą zaawansowanych funkcji graficznych
Łatwy dostęp do danych z dowolnego miejsca Śledzenie zdarzeń
i aktywności za pomocą szczegółowego rejestru zdarzeń


Rejestratory Lascar z serii EL-WiFi to sprawdzone i z powodzeniem stosowane na całym świecie rozwiązanie do bezprzewodowego monitoringu parametrów środowiskowych. Dzięki zastosowaniu w modelu EL-WiFi-VAC sondy temperatury z buforem glikolowym, firma Lascar stworzyła idealne urządzenie do kontroli temperatury szczepionek. Dostęp do danych jest możliwy za pomocą sieci Wi-Fi, a wyniki pomiarów można przeglądać z dowolnego urządzenia podłączonego do tej samej sieci, np. ze smartfonu, tabletu lub komputera PC. Korzystając z usługi EasyLog Cloud podgląd danych jest również możliwy z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie EL-WiFi-VAC jest dostarczane ze świadectwem wzorcowania sporządzonym dla temperatury 2 i 8°C.


Bezprzewodowy rejestrator nowej serii EL-WiFi-VACX, z wbudowanym sygnalizatorem akustycznym i diodami LED, umożliwia zdalne monitorowanie temperatury szczepionek i zbieranie danych za pomocą sieci WiFi, które można oglądać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, w tym smartfonu, tabletu lub komputera PC, poprzez chmurę EasyLog Cloud. Istnieje możliwość ustawienia alarmów i powiadomień e-mail, gdy temperatura w lodówce lub zamrażarce stanie się zbyt wysoka lub zbyt niska. Z rejestratorem dostarczana jest wymienna sonda temperatury z buforem glikolowym, która zapewnia bardzo dokładne i wiarygodne wyniki pomiarów. W przypadku utraty połączenia WiFi urządzenie może przechować ponad 250.000 wyników pomiarów w pamięci wewnętrznej (max 30 dni z interwałem logowaniem co 10 sek.) i automatycznie przesyła je do chmury po ponownym podłączeniu.


Lascar EL-USB-VAC to przenośny, zasilany bateryjnie rejestrator danych, który mierzy i przechowuje odczyty temperatury w pamięci do momentu pobrania ich przez USB. Łatwy do skonfigurowania, wystarczy podłączyć go do komputera i za pomocą darmowego oprogramowania konfiguracyjnego Lascar nadać urządzeniu nazwę, ustawić częstotliwość próbkowania, wybrać alarmy wysokie i niskie oraz czas rozpoczęcia rejestrowania. Umieść butelkę z glikolem w miejscu przechowywania szczepionki, a na zewnątrz lodówki lub zamrażarki przymocuj rejestrator za pomocą uchwytu z magnesem znajdującym się w opakowaniu. Wystąpienie alarmu jest sygnalizowane przez migającą czerwoną diodę LED. W takim przypadku, należy podłączyć urządzenie do portu USB komputera i pobrać dane w formacie .txt za pomocą oprogramowania. Dane mogą być przeglądane w formie graficznej lub tabelarycznej.


Urządzenie Lascar EL-GFX-VAC2 jest programowane za pomocą tego samego prostego oprogramowania konfiguracyjnego, co rejestrator USB. Dwukanałowy rejestrator, który przechowuje ponad 250.000 odczytów, posiada ekranowy wyświetlacz pokazujący maksymalny, minimalny i ostatni zapis, a także wykres zebranych danych. Przyciski pozwalają na uruchomienie, zatrzymanie i ponowne uruchomienie rejestratora w terenie, a alarmy mogą być sygnalizowane zarówno za pomocą diody LED, jak i sygnałów dźwiękowych. Dwa kanały pozwalają na jednoczesny pomiar dwóch obszarów chłodziarki lub lodówki i zamrażarki.


Lascar EL-SMS-2G-VAC doskonale nadaje się do zastosowań, w których niezbędne jest natychmiastowe powiadamianie o przekroczeniu alarmów. Alarmy wysokiego i niskiego poziomu są ustawiane za pomocą bezpłatnej aplikacji dla systemu Android lub Apple, wysyłającej wiadomości tekstowe do wybranych telefonów w momencie wyzwolenia alarmu.


Lascar EL-VAC Seria rejestratorów do monitoringu szczepionek
 • EL-WiFi-VAC - Zestaw zawierający rejestrator danych WiFi z termistorową sondą glikolową. Zakres temperatur od -40 do +60°C.
 • EL-WiFi-VAC2 - Zestaw zawierający dwukanałowy rejestrator danych WiFi i dwie sondy termistorowe glikolowe. Zakres temperatur od -40 do +60°C.
 • EL-SMS-2G-VAC - Urządzenie alarmowe do monitorowania temperatury szczepionki, z aplikacją i sondą termistorową glikolu. Zakres temperatur od -40 do +60°C. Urządzenie korzysta z sieci 2G. Brak karty SIM w zestawie.
 • EL-USB-VAC - Zestaw zawierający rejestrator danych USB z sondą termistorową glikolową. Zakres temperatur od -40 do +60°C.
 • EL-GFX-VAC2 - Zestaw łączący dwukanałowy rejestrator danych USB i dwie sondy glikolowe. Zakres temperatur od -40 do +60°C.


Zgodność z FDA 21 CFR Część 11

Rejestratory Lascar z serii EL-21CFR pozwalają sprostać wymaganiom określonym przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). W części 11 przedstawiono zasady prowadzenia dokumentacji elektronicznej, wobec których rejestrowane dane muszą być wiarygodne i równoważne tym prowadzonym w formie papierowej. System monitoringu EL-21CFR automatycznie szyfruje mierzone wartości, a każda czynność czy ingerencja w urządzenie jest zapisywana w historii. Dedykowana chmura EasyLog 21CFR Cloud posiada unikalne funkcje do jeszcze lepszej kontroli i prowadzenia rejestrów.
 • EL-USB-21-VAC - Zestaw zawierający rejestrator danych USB z sondą termistorową glikolową. Zakres temperatur od -40 do +60°C.
 • EL-WiFi-21CFR-VAC - Zestaw zawierający rejestrator danych WiFi z termistorową sondą glikolową. Zakres temperatur od -40 do +60°C.
 • EL-WiFi-21CFR-VAC2 - Zestaw zawierający dwukanałowy rejestrator danych WiFi i dwie sondy termistorowe glikolowe. Zakres temperatur od -40 do +60°C.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 01 październik 2020 16:02
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00