22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

Audio Precision APx500 Flex - Nowa definicja elastyczności w pomiarach audio

Firma Audio Precision wprowadza do sprzedaży nowy analizator audio APx500 Flex, pozwalający na wykonywanie pomiarów oprogramowaniem pomiarowym APx z wykorzystaniem tradycyjnego komputera PC wyposażonego w współpracującą kartę dźwiękową lub interfejs audio. Dzięki APx500 Flex producenci sprzętu audio, a także osoby odpowiedzialne za pomiary akustyczne mogą zastosować legendarną funkcjonalność analizatorów Audio Precision na liniach produkcyjnych lub w mniej wymagających sprzętowo zastosowaniach akustycznych.

Czym jest Audio Precision APx500 Flex?


APx500 flex to oprogramowanie firmy Audio Precision działające niezależnie od wersji sprzętowej analizatora Audio Precision (serii APx), którego licencjonowanie odbywa się za pomocą klucza USB. Dzięki Flex, po raz pierwszy w historii oprogramowanie APx może być wykorzystane z zewnętrznymi interfejsami audio ASIO (np. z kartami dźwiękowymi) udostępniając użytkownikom atrakcyjne cenowo oprogramowanie do szerokiego zakresu pomiarów akustycznych oraz elektrycznych. Analizator APx500 Flex sprawdzi się idealnie w tych pomiarach audio w których sprzętowe wymagania techniczne są drugoplanowe, a czynniki kosztowe odgrywają największe znaczenie, jak w przypadku linii produkcyjnych głośników, słuchawek czy mikrofonów. Analizator APx500 Flex pozwala na łatwe wykorzystanie osiągnięć wypracowanych przez działy badawczo-rozwojowe, dzięki możliwości importu plików projektowych i szablonów testów przygotowanych dla sprzętowych analizatorów Audio Precision, przez ich bezpośrednie zastosowanie w środowisku produkcyjnym z zachowaniem spójności metodologii badań w całym cyklu produkcyjno-rozwojowym. APx500 Flex stanowi także doskonałe, przenośne narzędzie do pomiarów audio wykorzystywanych przez inżynierów w terenie.


Wraz z wprowadzeniem rozwiązania APx500 udostępniona zostanie wersja 5.0.2 oprogramowania APx posiadająca udoskonaloną obsługę ASIO, uwzględniając kalibrację wejść i wyjść sygnałowych dla wielkości V, Pa oraz FS - wliczając w to automatyczną i manualną kompensację opóźnień dla współpracujących interfejsów ASIO oraz wsparcie generatora triggerów czy pomiarów akustycznych i impedancji.

Opcje i Konfiguracja


APx500 Flex jest kontynuacją filozofii firmy Audio Precision w zakresie elastyczności i konfigurowalności narzędzi pomiarowych. Standardowa wersja przygotowana do pomiarów dwukanałowych, zawiera zestaw kluczowych funkcji pomiarowych: Analizę projektu, tryb sekwencyjny, monitor sygnałów wejściowych (włączając FFT), poziom i wzmocnienie, THD+N, testy produkcyjne głośników (włączając Rub & Buzz), krokowe przemiatanie częstotliwości, ocenę pass / fail czy funkcję rejestracji pomiarów.

Analizator można rozbudować o kolejne kanały (4 lub 8) oraz zestaw trzech modułów dedykowanych konkretnym typom czy bardziej zaawansowanym użytkownikom. Pomiar zrozumiałości mowy, wliczając ABC-MRT oraz POLQA także mogą być wykorzystane przez rozwiązanie Flex. Dodatkowo dla użytkowników którym niezbędny jest wyłącznie jeden z serii trzech dostępnych zestawów oferowanych funkcji, oddano możliwość zamawiania pojedynczych funkcji pomiarowych jak z menu.

Kompatybilność z interfejsami zewnętrznymi


Każdy interfejs audio ASIO powinien pracować poprawnie z APx500 Flex, przy czym firma AP zweryfikowała pełną poprawność wykorzystania trzech różnych interfejsów audio: RME Fireface UC, Lynx Aurora (n), and Lynx E22, dla których szablony konfiguracyjną są wbudowane już w oprogramowanie. Każdy z tych interfejsów oferuje dobre jakościowo wejścia/wyjścia analogowe.


Przyszłość analizatorów sprzętowych AP


APx500 flex wyposażony w interfejs audio ASIO stanowi idealne narzędzie pomiarowe do zastosowań w których parametry kosztowe uzasadniają zastosowanie gorszych parametrów sprzętowych (n.p., ~90 dB THD+N czy maks. napięcie wejściowe).
Analizator Audio Precision APx500 Flex dostępny jest już w sprzedaży w podstawowej wersji dwukanałowej, w cenie 3000 USD. Nowa wersja oprogramowania APx 5.0.2 jest dostępna dla wszystkich użytkowników Analizatorów APx posiadających oprogramowanie w wersji co najmniej 5.0 i z aktywną subskrypcją.

Analizatory Audio Precision APx500 Flex dostępne są standardowo z rocznym pakietem wsparcia aktualizacyjnego oprogramowania.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi poniżej oraz do kontaktu w przypadku chęci przetestowania analizatora APx500 Flex. Analizator będzie dostępny w sprzedaży od 1 listopada 2019 roku w oficjalnej dystrybucji Audio Precision w Polsce - firmy Merserwis.

Materiały do pobrania


Karta katalogowa Audio Precision APx500 Flex [ENG]   Pobierz PDF
Instalacja i wprowadzenie do APx500 Flex [ENG]   Pobierz PDF
Karta katalogowa Audio Precision APx515 [ENG]   Pobierz PDF
Karta katalogowa Audio Precision APx52x [ENG]   Pobierz PDF
Karta katalogowa Audio Precision APx555 [ENG]   Pobierz PDF
Karta katalogowa Audio Precision APx58x [ENG]   Pobierz PDF

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 29 wrzesień 2020 14:48
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00