22 831 25 21 merserwis@merserwis.pl

25-lecie Merserwis! Przeczytaj historię naszej firmy

Firma Merserwis w 2015 roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności!


Oficjalnie Merserwis rozpoczął swoją działalność w połowie listopada 1990 roku pod nazwą ZUH Merserwis s.c. w lokalizacji, w której działa do dziś. Firmę została zarejestrowana przez wspólników Jana Salatę i Andrzeja Kuczmańskiego, na fundamentach działającego wtedy w Warszawie serwisu Meraserw-1, należącego do Centrali Techniczno-Handlowej Merazet z Poznania.

Merazet był w tym czasie monopolistą w zakresie dystrybucji aparatury kontrolno-pomiarowej, produkowanej przez zakłady podległe ówczesnemu Zjednoczeniu MERA. W strukturze Centrali Merazet utworzony był pion techniczny z oddziałami serwisowymi, zwanymi od nazwy zjednoczenia "Meraserwami", których zadaniem było zapewnienie obsługi serwisowej w zakresie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych przez centralę urządzeń i przyrządów.

W latach 1989-1991 w Centrali Merazet nastąpiła prywatyzacja, która objęła wszystkie 15 serwisów. W 1989 roku były to formy agencyjne. Dopiero w 1990 roku Merazet wyraził zgodę na całkowite oderwanie się i utworzenie w Warszawie niezależnego od Centrali podmiotu, tj. spółki cywilnej pod nazwą MERSERWIS. Świadomie wybrana nazwa oznaczała kontynuację prowadzonej przez lata działalności. Początkowo była to działalność wyłącznie serwisowa, a od września 1991 roku, po przyznaniu przez Urząd Dzielnicowy Warszawa Śródmieście prawa do dzierżawy lokalu przy ul. Gen. Wł. Andersa 10 (dawniej ul. Nowotki), rozszerzona została o podjęcie sprzedaży towarowej, nie ograniczającej się wyłącznie do aparatury pomiarowej.

W ten sposób Merserwis przez kilka lat prowadził sprzedaż komisową przyrządów pomiarowych (o co zabiegała wówczas większość zakładów produkcyjnych Mery, takich jak: Mera Lumel, Era, Mera Refa, Eureka, Meratronik itp.), a także wyrobów konsumenckich: narzędzi firmy Bosch, urządzeń RTV czy AGD. Bardziej ambitnym przedsięwzięciem była sprzedaż i serwis dystrybutorów paliwowych firmy ADAST Czechosłowacja.

Przełomowym momentem w historii firmy było rozpoczęcie w 1996 roku importu aparatury kontrolno-pomiarowej firmy Summit i regulatorów temperatury firmy Hanyoung z Korei Południowej, a następnie rozwinięcie tej działalności w kolejnych latach o nowych dostawców z Europy, Taiwanu czy Chin. Merserwis był jednym z pierwszych dystrybutorów produktów firmy Sonel w Polsce, działającej wtedy pod marką TIM.
W kolejnych latach firma skupiła się już wyłącznie na sprzedaży i serwisie aparatury kontrolno-pomiarowej, co pozwoliło na stałe zwiększanie jej udziału w krajowym rynku.

W 2001 roku nastąpiło przekształcenie strukturalne firmy ze spółki cywilnej w spółkę jawną, bez zmiany nazwy.
31 marca 2005 roku firma uzyskuje certyfikat na zgodność z ISO 9001:2000 ze znakiem akredytacji wydanym przez firmę ISOQAR.

W latach 2006-2008 spółka zainwestowała w unowocześnienie procesu sprzedaży i dystrybucji aparatury, m.in. przez wdrożenie nowoczesnego systemu teleinformatycznego ERP oraz poprzez szereg działań marketingowych.
W 2009 roku firma zmieniła swoją osobowość prawną na Merserwis Sp. z o.o. Sp. k., powołując do zarządu na stanowisko prezesa Damiana Piwowara.

W tym okresie w spółce nastąpiła restrukturyzacja zatrudnienia pracowników związanych ze sprzedażą i serwisem a zangażowanie młodych osób z dobrą znajomością języków obcych i informatyki, przyniosło wymierne efekty dla firmy takie jak rozszerzenie oferowanego asortymentu poprzez nawiązanie współpracy z nowymi producentami, opracowanie nowej strony internetowej, podniesienie poziomu komunikacji z klientem, wprowadzenie procedur ułatwiających obsługę serwisową itp.

W 2014 roku Merserwis zmienił system identyfikacji wizualnej oraz logo w celu podkreślenia dynamicznych zmian zachodzących w spółce. Trzon firmy stanowią teraz dział handlowy oraz dział serwisu, w ramach którego działa zaawansowane laboratorium, świadczące usługi wzorcowania przyrządów pomiarowych. Dzięki zrealizowanym w 2014 roku inwestycjom w laboratorium, Merserwis rozszerzył swoje możliwości i świadczy usługi wzorcowania z zakresu wielkości elektrycznych, temperatury, wilgotności, ciśnienia, natężenia dźwięku oraz przepływu powietrza.

W bieżącym roku planowane są kolejne inwestycje zwiększające potencjał firmy w zakresie wzorcowania przyrządów oraz badań rozwojowych związanych z aparaturą pomiarową i systemami rejestracji.
Obecnie Merserwis jest jednym z największych dystrybutorów aparatury kontrolno--pomiarowej w Polsce, rozszerzając każdego roku swój asortyment o produkty nowych dostawców. Spółka posiada wyłączność w zakresie dystrybucji w Polsce produktów takich firm jak: Metrel d.d. (Słowenia), Kimo Instruments (Francja), Audio Precision (USA), Finero (Finlandia), Hanyoung Nux (Korea Płd.) i jest partnerem handlowym wielu firm krajowych oraz zagranicznych.

W celu zapewnienia najwyższych standardów obsługi, firma stworzyła kompleksową ofertę skierowaną do odbiorców aparatury, na którą składają się: sprzedaż, serwis, usługi związane z aparaturą pomiarową oraz specjalnie stworzony program szkoleń podnoszący wiedzę merytoryczną i techniczną osób, zajmujących się różnego typu pomiarami.

Merserwis jest dynamicznie rozwijającą się firmą. Zatrudnia obecnie 12 pracowników, z czego ponad połowę stanowi wykwalifikowana kadra inżynierska, a sama firma notuje corocznie około 20% wzrost sprzedaży.

Oferta firmy prezentowana jest regularnie na różnych krajowych targach branżowych w tym na targach Energetab, Automaticon, Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja itp. Z okazji jubileuszu 25-lecia firma oferuje szereg promocji, z których skorzystać będą mogli obecni i nowi klienci.

Dzięki jednej z pierwszych akcji promocyjnych, już na przełomie lutego i marca, klienci dokonujący zakupu wybranych mierników instalacji elektrycznych firmy Metrel, wraz z oprogramowaniem wspomagającym pomiary na systemy Android, będą mogli otrzymać tablet za symboliczną kwotę – 1 zł netto.
Wieloletnie doświadczenie firmy, stabilna pozycja na rynku oraz wykwalifikowana kadra są gwarantem energicznego rozwoju firmy Merserwis w kolejnych latach.
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 lipiec 2022 15:38
dotpay merserwis

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze


Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00