22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Pomiary rezystancji uziemienia w instalacjach niskiego napięcia - norma PN-HD 60364-6

 • Dział: Blog
Ze względu na często popełniane błędy przy sprawdzaniu rezystancji uziemienia instalacji niskiego napięcia - dla przypomnienia i usystematyzowania wiedzy w tym obszarze przygotowaliśmy niniejszą publikację. Przedstawimy w niej metody pomiarów rezystancji uziemienia instalacji niskiego napięcia w nawiązaniu do załącznika C normy PN-HD 60364-6:2016-07 oraz omówimy dostępność poszczególnych metod w poszczególnych modelach profesjonalnej aparatury pomiarowej firmy Metrel. Wspomniany załącznik definiuje 3 podstawowe metody pomiarów rezystancji uziemień w instalacjach niskiego napięcia.
Czytaj dalej...

Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) cz. I

 • Dział: Blog

Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) w oparciu o Rozporządzenie Ministra Energii, wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego oraz zapisy obowiązującej normy PN-EN 61851-1:2019-10 z wykorzystaniem przyrządów pomiarowych firmy Metrel.Zgodnie z globalnym trendem dotyczącym rozwoju elektromobilności - po naszym kraju porusza się coraz więcej samochodów elektrycznych (EV) jak i hybryd, których akumulatory mogą być doładowywane z sieci elektrycznych (PHEV). Aby móc korzystać z tego typu pojazdów niezbędna jest infrastruktura ładująca oraz prawo regulujące podstawowe zasady dotyczące budowy i eksploatacji takiej infrastruktury. W ostatnim czasie pojawiły się w Polsce przepisy dotyczące zagadnienia elektromobilności, które mają być bazą rozwoju tego sposobu zasilania pojazdów elektrycznych.
Czytaj dalej...

Kimo Instruments należy do grupy Sauermann

 • Dział: Blog
Informujemy, że marka Kimo Instruments produkująca urządzenia kontrolno-pomiarowe dla branży HVACR oraz E-Intruments produkująca m.in. mierniki jakości powietrza wewnętrznego IAQ i analizatory spalin kotłów i silników gazowych, została włączona w skład Grupy Sauermann, producenta pompek skroplin dla klimatyzacji, a także opraw zaworowych. Od tej pory urządzenia wymienionych wyżej marek będą określane za pomocą nazwy grupy czyli Sauermann [model] + [nazwa]. Tym samym firma Merserwis poszerzyła zakres swojego asortymentu o profesjonalne rozwiązania E-Instruments i Sauermann.

Grupa Sauermann to od ponad 40 lat lider w dziedzinie projektowania, produkowania i dystrybucji przyrządów kontrolno-pomiarowych dedykowanych przemysłowi oraz całej branży HVACR. Grupa w szczególności skupia się na badaniu, pomiarach i kontroli jakości powietrza wewnętrznego (IAQ - Indoor Air Quality). Skupia wokół siebie trzy marki. KIMO oraz E-Instruments, których celem jest pomiar i kontrola parametrów powietrza oraz Sauremann, którego głównym produktem są pompki skroplin, oprawy zaworowe i urządzenia pomiarowe poprawiające jakość powietrza wewnętrznego. Firma Sauermann została założona w Belgii w 1976 roku i obecnie zatrudnia ok. 400 osób w 21 lokalizacjach na 3 kontynentach (Europa, Ameryka Północna oraz Azja). Wartości z jakimi firma się utożsamia to nastawienie na pełną satysfakcję klienta, odpowiedzialność i dążenie do doskonałości z każdym nowym rozwiązaniem, a także otwartość na nowe pomysły z zachowaniem szacunku i uczciwości w każdej dziedzinie. Merserwis jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor marki KIMO (Sauermann) w Polsce z dumą podziela powyższe wartości.

Obecnie grupa Sauermann posiada cztery fabryki na trzech kontynentach. W Montpon we Francji zatrudnia ok. 250 pracowników i skupia się na produkcji i badaniu urządzeń kontrolno-pomiarowych dla HVACR. W Chevry-Cossigny (Francja) oraz w Szanghaju (Chiny) zatrudnionych jest w sumie ok. 80 pracowników specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości pompek skroplin do klimatyzatorów i kotłów kondensacyjnych. Sauermann posiada również fabrykę w Stanach Zjednoczonych, której głównym zadaniem jest produkcja przenośnych analizatorów spalin i urządzeń do monitorowania jakości powietrza.


 

 

Czytaj dalej...

Spalanie i analiza spalin - Część 1

 • Dział: Blog
Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest zanieczyszczenie powietrza, smog oraz przyśpieszenie globalnego ocieplenia wywołane działalnością człowieka. Szybko rozwijająca się gospodarka i przemysł na całym świecie, szczególnie w Chinach i Indiach, powoduje gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię, która wciąż w głównej mierze pozyskiwana jest w tradycyjny sposób, czyli w wyniku spalania paliw kopalnianych.

W krajach rozwiniętych, przede wszystkim w UE, coraz częściej kwestia ochrony środowiska oraz walka ze zmianami klimatycznymi dla wielu rządów staje się priorytetem. Również Polska pod wpływem nacisków opinii publicznej oraz zobowiązań wobec UE (dotyczącymi ograniczenia wytwarzania CO2 przez przemysł), wprowadza coraz więcej rozwiązań prawnych mających na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji oraz gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dla Polski szczególnie istotnym zagadnieniem jest kwestia ogrzewania budynków użyteczności publicznej, mieszkań oraz domów jednorodzinnych przy pomocy kominków, pieców i kotłów grzewczych. Co roku w okresie zimowym jesteśmy alarmowani o gwałtownym wzrośnie zanieczyszczeń oraz o smogu, który od grudnia do lutego unosi się prawie nad każdym większym polskim miastem. Związana z tym walka z tradycyjnymi kominkami na węgiel (tzw. kopciuchami) tylko częściowo rozwiązuje problem.
Czytaj dalej...

Pyranometry Delta OHM - Najdokładniejszy pomiar promieniowania słonecznego

 • Dział: Blog
Produkty w tym pyranometry Delta OHM to gwarancja:
 • DOŚWIADCZENIA -Pyranometry Delta OHM są obecne na rynku od ponad 20 lat
 • WYDAJNOŚCI - Łatwe w konfiguracji, proste w obsłudze i montażu
 • PRECYZYJNYCH WYNIKÓW - Każdy pyranometr opuszczający fabrykę Delta OHM posiada indywidualne Świadectwo Wzorcowania
 • NIEZAWODNOŚCI -Możliwość uzyskania do 6 lat gwarancji na pyranometry Delta OHM
Sprawdź i porównaj dostępne rozwiązania do pomiarów promieniowania słonecznego Delta OHM
Czytaj dalej...

Tylko do piątku - 10% na cały asortyment GW Instek!

 • Dział: Blog
Szanowni Państwo, wraz z cenionym producentem profesjonalnej aparatury kontrolno-pomiarowej, firmą GW Instek uruchomiliśmy błyskawiczną promocję na wszystkie produkty tej marki dostępne w Polskiej dystrybucji. Promocja obowiązuje tylko do 25.10.2019 r. do piątku. Od cen podanych na stronie należy odjąć 10% rabatu lub przesłać zapytanie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z zapytaniem ofertowym - w odpowiedzi przygotujemy indywidualną ofertę ze specjalnym rabatem.
Czytaj dalej...

Audio Precision APx500 Flex - Nowa definicja elastyczności w pomiarach audio

 • Dział: Blog
Firma Audio Precision wprowadza do sprzedaży nowy analizator audio APx500 Flex, pozwalający na wykonywanie pomiarów oprogramowaniem pomiarowym APx z wykorzystaniem tradycyjnego komputera PC wyposażonego w współpracującą kartę dźwiękową lub interfejs audio. Dzięki APx500 Flex producenci sprzętu audio, a także osoby odpowiedzialne za pomiary akustyczne mogą zastosować legendarną funkcjonalność analizatorów Audio Precision na liniach produkcyjnych lub w mniej wymagających sprzętowo zastosowaniach akustycznych.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00