22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Kompatybilność elektromagnetyczna - Normy i dyrektywy część 2

 • Dział: Blog

CZĘŚĆ II - Najważniejsze normy i dyrektywy związane z kompatybilnością elektromagnetyczną


W poprzedniej części artykułu przedstawiliśmy czym jest kompatybilność elektromagnetyczna, wyjaśniliśmy charakterystyczne pojęcia oraz pokrótce omówiliśmy problemy związane z EMC. W tej części skupimy się natomiast na regulacjach prawnych. Na wstępie pragniemy jednak zaznaczyć, że regulacji prawnych dotyczących EMC jest bardzo dużo. Nie sposób omówić ich wszystkich dokładnie i szczegółowo w jednym artykule. Dlatego skupiliśmy się na najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych normach i przepisach. Zachęcamy do samodzielnego zgłębiania tematu norm EMC, a artykuł prosimy traktować jako wstęp i ukierunkowanie do dalszego poznawania problemu.
Czytaj dalej...

Tańsze wzorcowanie luksomierzy i wybranych mierników Sonel/Metrel!

 • Dział: Blog
Przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną na wzorcowanie luksomierzy dowolnego producenta oraz wybranych modeli mierników marki Sonel i Metrel. Promocja -11% w Laboratorium Badawczo-Wzorcującym Merserwis trwa do końca czerwca, tj. do 30.06.2019 roku. Rabaty związane z regularnym wzorcowaniem oraz dotyczące ww. promocji nie sumują się. Szczegóły promocji dotyczące wybranej grupy mierników znajdują się w poniższych zakładkach.
Czytaj dalej...

Kompatybilność elektromagnetyczna - Wprowadzenie do EMC część 1

 • Dział: Blog

CZĘŚĆ I - Wprowadzenie do EMC


W ostatnim czasie pojęcie kompatybilności elektromagnetycznej (KE, KEM, EMC) coraz częściej przebija się do powszechnej świadomości osób działających w różnych branżach powiązanych z elektroniką czy elektrotechniką. Na pytania czym jest EMC, dlaczego jest tak ważne, jak je badać i wiele innych postaramy się odpowiedzieć w tym i kolejnych artykułach. Jednocześnie już na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że problem kompatybilności elektromagnetycznej jest bardzo szeroki i złożony, w związku z tym w artykule omówimy tylko najważniejsze rzeczy pomijając zjawiska fizyczne, do których niezbędny jest złożony aparat matematyczny. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie stanowił niejako wstęp do szerszego poznania i zrozumienia problemu.
Czytaj dalej...

Przegląd multimetrów laboratoryjnych 6,5 cyfry

 • Dział: Blog
Multimetry laboratoryjne czy inaczej multimetry stołowe to obok oscyloskopu, zasilacza i generatora funkcyjnego czy arbitralnego są jednymi z najczęściej używanych przyrządów pomiarowych w branży elektroniki, rnd czy produkcji.

Najczęściej wykorzystywanymi multimetrami tego typu są modele oferujące rozdzielczość 5,5 cyfry, 6,5 cyfry, a znacznie rzadziej 7,5 cyfry.

W niniejszym artykule spróbujemy dokonać krótkiego przeglądu i charakterystyki tego typu multimetrów w oparciu o najpopularniejsze oraz najnowsze modele multimetrów stołowych, oferowanych przez następujących producentów: Fluke, GW Instek, Keysight przy czym skupimy się wyłącznie na tych modelach 6 ½ cyfry, których dokładność producenci określają na poziomie 0,0035% dla zakresu napięciowego 10V DC. Taka rozdzielczość i poziom dokładności w przypadku multimetrów biurkowych, stanowi najlepszy stosunek ceny do możliwości pomiarowych.
Czytaj dalej...

Oscyloskopy, zasilacze, analizatory widma GW Instek w super promocjach!

 • Dział: Blog
Szanowni Państwo, będąc Valuable Added Partner marki GW Instek w Polsce, przedstawiamy niezwykle atrakcyjne oferty cenowe na wybraną aparaturę tego producenta. Firma GW Instek przez kilkadziesiąt lat wypracowywała sobie na całym świecie miano marki, która kojarzy się z ponadprzeciętną jakością swoich produktów w niezwykle atrakcyjnych cenach. Teraz mamy możliwość zaoferowania pełnej oferty GW Instek wzbogaconej o autoryzowany serwis, wsparcie i wzorcowanie w Polsce. A to tylko część możliwości jakie przewidujemy w najbliższym czasie w tym zakresie dla Państwa... Zachęcamy do skorzystania z aktualnych promocji.
Czytaj dalej...

Oscyloskopy wielofunkcyjne - Idealne rozwiązanie dla szkół, uczelni, warsztatów i laboratoriów

 • Dział: Blog
Jeszcze do niedawna aparat, Walkman/Discman/MP3, kamera, czy telefon były zupełnie osobnymi i niezależnymi urządzeniami. Dzisiaj wszystkie te funkcjonalności z powodzeniem zintegrowane są w jednym urządzeniu – smartfonie i trudno uwierzyć, że kiedyś było inaczej. Na tej zmianie chociaż stracili zapewne producenci, ogromny komfort zyskali użytkownicy.

Pomimo, że rynek aparatury pomiarowej jest skierowany znacznie częściej do użytkowników profesjonalnych niż typowych konsumentów i rządzi się on swoimi prawami, także tutaj coraz częściej mamy do czynienia z integrowaniem funkcjonalności w jednym urządzeniu. Od dłuższego już czasu oferowane są oscyloskopy z, np. wbudowanym generatorem arbitralnym przebiegów, łącząc funkcje dwóch urządzeń w jednym. Ostatnio dużą popularnością cieszą się również modele z wbudowanym zasilaczem. Konkurencja na rynku oscyloskopów, zmusza firmy do coraz większych innowacji, co w przypadku firmy GW Instek doprowadziło do opracowania nowej serii oscyloskopów MDO-2000EG oraz MDO-2000EX, oferujących niedostępny dotąd stopień integracji funkcjonalności w oscyloskopie. W poniższym artykule spróbujemy przybliżyć te dwie serie oscyloskopów, a następnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy tyle funkcjonalności oscyloskopu jest warte rozważenia przy zakupie?
Czytaj dalej...

Automaticon 2019 - Zapraszamy na stoisko D6 (Hala 1)

 • Dział: Blog
Szanowni Klienci, przypominamy o jubileuszowych, XXV Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, które odbędą się w Warszawie w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniach 26 – 29 marca 2019 r. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na nasze stoisko - D6 w Hali nr 1.

 • W tym roku zaprezentujemy najnowsze, jednofunkcyjne i wielofunkcyjne mierniki instalacji elektrycznych oraz adaptery słoweńskiego producenta Metrel. Dodatkowo prezentowane będą również profesjonalne mierniki do badania stacji ładowania do pojazdów elektrycznych (electric vehicle charging station - EVSE) oraz przyrządy do pomiaru i badania bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego (urządzeń przenośnych, rozdzielnic, maszyn oraz testów bezpieczeństwa na liniach produkcyjnych i pomiarów bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń medycznych).
 • Nie zabraknie również analizatorów mocy, oscyloskopów, multimetrów, generatorów i zasilaczy laboratoryjnych produkowanych przez tajwańską firmę GW Instek.
 • Dostępne będą również rozwiązania kontrolno-pomiarowe Kimo Instruments - Sauermann idealnie sprawdzające się w branży HVACR, a także rejestratory danych (temperatury, wilgotności...) amerykańskiej firmy Verigo.
 • Zaprezentujemy profesjonalne wyposażenie laboratoriów, warsztatów oraz szkół i uczelni w postaci kalibratorów, oscyloskopów wielofunkcyjnych oraz innych urządzeń kluczowych marek: Presys, GW Instek, Metrel, Meatest, Keysight.
 • Pokażemy również kilka rozwiązań związanych z automatyzacją marki Hanyoung.
 • Przewidziane również liczne promocje związane z targami na aparaturę i usługi! :)

Czytaj dalej...

Zestawy pomiarowe Kimo - Mierniki do pomiarów wentylacji w atrakcyjnych cenach!

 • Dział: Blog
Jako oficjalny dystrybutor firmy KIMO Instruments w Polsce oferujemy specjalnie zaprojektowane zestawy pomiarowe HVAC. Wybrane zestawy zawierają najczęściej zamawiane i wykorzystywane sondy oraz moduły przez specjalistów w branży - instalatorów systemów wentylacyjnych, kominiarzy, serwisantów, inspektorów i kontrolerów. Oprócz samego miernika w zestawie znajdują się sondy wiatrakowe, moduły ciśnienia, sondy wielofunkcyjne, stożki (tuby) pomiarowe, walizki transportowe etc. Poniżej przedstawiamy szczegółowo opisane, skonfigurowane zestawy przygotowane do pomiarów w jeszcze lepszych cenach.

Promocja obowiązuje do 31.03.2019 r. lub do wyczerpania dostępnych zestawów promocyjnych.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo/Sauermann, Presys, Audio Precision, GW Instek, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg, Meatest i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00