22 831 25 21  22 831 42 56  merserwis@merserwis.pl

Wybrane oscyloskopy GW Instek taniej o 40%

  • Dział: Blog

Jako oficjalny dystrybutor i jedyny Value Added Partner marki GW Instek w Polsce, uruchomiliśmy promocję na wybrane modele oscyloskopów z serii GDS-3000 oraz GDS-2000. Promocja obowiązuje do 30.09.2020 r. lub do wyczerpania zapasów.


Czytaj dalej...

Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) cz. III

  • Dział: Blog
Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) w oparciu o Rozporządzenie Ministra Energii, wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego oraz zapisy obowiązującej normy PN-EN 61851-1:2019-10 z wykorzystaniem przyrządów pomiarowych firmy Metrel

Część 3: Badania bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem przyrządów firmy Metrel

W części pierwszej naszej publikacji przybliżyliśmy podstawowe informacje nt. przewodowego ładowania pojazdów elektrycznych. W drugiej części przedstawiliśmy m.in. wymagania prawne, normatywne oraz sposoby kontroli punktów ładowania pojazdów. W tej części (kończącej nasz cykl) przedstawimy nowoczesne, profesjonalne przyrządy pomiarowe firmy Metrel umożliwiające sprawne przeprowadzenie badań bezpieczeństwa punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak wspomniano w poprzednich częściach artykułu - specyfika pomiarów bezpieczeństwa elektrycznego punktów ładowania wymaga zastosowania specjalnych narzędzi, które wprowadzą stację w stan odpowiedni do wykonania danego pomiaru, a także m.in. umożliwią pomiar specjalnych zabezpieczeń stosowanych w tego typu instalacjach. Sprzęt pomiarowy powinien być dostosowany do trybu ładowania i przypadku ładowania, w którym pracuje dany punkt czy przewód ładujący. W tym momencie należy jeszcze wspomnieć, że okresowym badaniom bezpieczeństwa powinny być poddawane wszystkie instalacje zasilające pojazdy elektryczne (a nie tylko te nadzorowane przez UDT).

Poniżej omówimy dwa podstawowe narzędzia pomiarowe firmy Metrel do tego typu zastosowań, a więc A 1532 EVSE adapter oraz A 1632 e-Mobility analyser wraz z dodatkowymi akcesoriami, a także przedstawimy możliwości wykonania poszczególnych pomiarów różnymi modelami mierników z serii Metrel Eurotest czy przyrządem MI 3325 Multiservicer XD.
Czytaj dalej...

Pomiary pirometrem - Najczęstsze błędy i prawidłowe użytkowanie

  • Dział: Blog
Pirometry, czyli mierniki temperatury na podczerwień, są obecnie jednymi z najbardziej popularnych przyrządów do pomiaru temperatury. Głównym powodem popularności są przystępne ceny oraz bardzo szybka metoda pomiaru temperatury. Warto już na wstępie wspomnieć i pamiętać, że pomiary pirometrami obarczone są pewnym błędem, który często zwiększany jest kilkukrotnie przez niewłaściwe użycie przyrządu.

Niestety wielu użytkowników tych przyrządów nie do końca zdaje sobie sprawę jaka jest zasada działania i pomiaru temperatury, co skutkuje często błędami podczas pomiaru i w konsekwencji niewłaściwym odczytem temperatury.

W poniższym artykule spróbujemy opisać zasadę działania miernika temperatury na podczerwień oraz opowiemy na co szczególnie należy zwrócić uwagę używając miernik temperatury na podczerwień.
Czytaj dalej...

Wiosenna promocja z miernikami Sonel - Wybierz swój zestaw!

  • Dział: Blog
Jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor firmy Sonel w Polsce oferujemy specjalne zestawy do badań ochrony przeciwporażeniowej w promocyjnych zestawach. Poniżej przedstawiamy wszystkie zestawy - do każdego z wymienionych mierników dołączamy jedno z wybranych przez Państwa akcesoriów gratis.

Promocja obowiązuje od 24.02.2020 r. do 30.04.2020 r. lub do wyczerpania dostępnych zestawów promocyjnych.

Czytaj dalej...

Merserwis na Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja. Darmowe wejściówki!

  • Dział: Blog
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą naszej firmy na targi Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja w dniach 3-4 marca 2020 r. w Warszawie. Na targach zaprezentujemy kompleksową ofertę producentów profesjonalnej aparatury kontrolno-pomiarowej. Na naszym stoisku (Merserwis - nr 16) znajdą Państwo nowości marki KIMO/Sauermann: balometr DBM620, analizator spalin E500 oraz oprawę zaworową SI-RM13. Nie zabraknie także bezprzewodowych rejestratorów temperatury i wilgotności, rejestratorów sygnałów prądowych oraz napięciowych, rejestratorów do pomiarów zawartości cząstek stałych oraz wielu innych urządzeń marki Delta Ohm, łączących kilka urządzeń pomiarowych w jednym. 
Czytaj dalej...

Spalanie i analiza spalin - Część 2

  • Dział: Blog
Przeprowadzenie analizy spalin jest konieczne w celu kontroli i regulacji każdego kotła grzewczego. W warunkach nielaboratoryjnych tylko w ten sposób można odpowiednio ustawić proces spalania, tak aby uzyskać najwyższą wydajności przy możliwie najniższej emisji zanieczyszczeń.

Co to jest analiza spalin?


Na analizę spalania składa się pomiar temperatury i stężenia gazów, a także pomiar ciśnienia ciągu i poziomów sadzy. Pomiary te wykonuje się poprzez wprowadzenie do kanału spalinowego sondy, która pobiera próbkę spalin do analizy. Ciąg obliczany jest na podstawie różnicy między ciśnieniem gazów wewnątrz kanału a ciśnieniem zewnętrznym. Natomiast poziom sadzy określa się wizualnie poprzez porównanie ze wzorcem zabarwienia, które pobrana próbka pozostawia na specjalnym filtrze.
Czytaj dalej...

Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) cz. II

  • Dział: Blog
Badanie bezpieczeństwa stacji i przewodów ładowania pojazdów elektrycznych (EVSE) w oparciu o Rozporządzenie Ministra Energii, wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego oraz zapisy obowiązującej normy PN-EN 61851-1:2019-10 z wykorzystaniem przyrządów pomiarowych firmy Metrel


W pierwszej części publikacji przybliżyliśmy podstawowe zagadnienia związane z ładowaniem przewodowym pojazdów elektrycznych. W tej części szerzej omówimy procedury odbiorczych i okresowych sprawdzeń bezpieczeństwa punktów ładowania, które należy wykonać, aby upewnić się czy ładowanie pojazdu jest bezpieczne dla użytkownika. Zanim przejdziemy do omawiania zakresu wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Energii [1] czy normie PN-EN 61851-1 [4] - postaramy się pokrótce wyjaśnić czym sprawdzanie stacji ładowania różni się od standardowych badań instalacji elektrycznych niskiego napięcia i dlaczego do wykonania pomiarów niezbędny jest odpowiedni sprzęt (jak np. urządzenia, które będą omawiane w trzeciej części publikacji - Metrel A 1532 EVSE Adapter czy Metrel A 1632 e-Mobility Analyser). Zaczniemy jednak od omówienia obwodów sterowania punktu ładowania, ponieważ bez znajomości ich działania - trudno jest poprawnie zweryfikować bezpieczeństwo danego urządzenia ładującego (a czasami wręcz niemożliwe jest wykonanie niektórych niezbędnych sprawdzeń).
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
dotpay

Szczególnie polecamy

Z naszej oferty szczególnie polecamy aparaturę do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci

Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze

Aparaturę dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej

Aparaturę do automatyki i kontroli: regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Sauermann-Kimo, Presys, Audio Precision, GW Instek, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Meatest, DeltaOhm.

Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, RelPol, Tanel, Budenberg i wielu innych...

Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz wzorcowanie mierników i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Dane kontaktowe

Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Gen. Wł. Andersa 10
00-201 Warszawa, Polska
NIP: 5260058571

Kontakt
Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
Fax: 22 887 08 52
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy
Dział Handlowy: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Serwis Aparatury: Pon.-Pt. 8:00-16:00
Laboratorium Badawczo-Wzorcujące: Pon.-Pt. 8:00-16:00