Opis Model HT7051 jest przeznaczony do wykonywania profesjonalnych pomiarów rezystancji izolacji z programowanymi napięciami próby do 5kV oraz z szerokim zakresem pomiarowym, aż do 10TΩ. Zapewnia to duży zakres zastosowań przemysłowych (badania maszyn elektrycznych, transformatorów mocy, kabli elektrycznych, tablic rozdzielczych, generatorów, etc.). W mierniku dostępne są trzy różne tryby: tryb FIX (napięcie wybierane z typoszeregu), tryb ADJUST (programowane napięcie próby) oraz RAMP (narastające - programowane napięcia, czasy trwania oraz jeden z trzech sposobów narastania zgodnie z normą IEC/EN61557-2) co pozwalana uzyskanie prawidłowych wyników w każdej sytuacji. Wskaźnik polaryzacji (PI) i współczynnik absorpcji dielektryka (DAR) są pomiarami o definiowanym czasie trwania, które pozwalają na określenie zachowania systemu izolacji jako całości. Przyrząd HT7051 jest zasilany z akumulatora NiMH, ma wbudowaną ładowarkę. Ma wewnętrzną pamięć do gromadzenia wyników oraz interfejs RS-232 do podłączenia i przesłania ich do PC. Przyrząd jest umieszczony w przenośnej twardej obudowie transportowej, która zapewnia bezpieczeństwo podczas typowych prac w terenie.
Cechy szczególne
Pomiar rezystancji izolacji z napięciem do 5kVDC
Zakres pomiarowy do 10TΩ
Tryb FIX z napięciami próby: 100V, 250V, 500V, 1kV, 2,5kV, 5kVDC
Tryb ADJUST z programowanymi napięciami w zakresie od 100V do 5kVDC
Tryb RAMP z wybieranym czasem trwania i napięciami próby
Wybór jednego z 3 typów testu RAMP
Pomiar wskaźnika polaryzacji (PI - 10 min. do 1 min.)
Pomiar współczynnika absorpcji dielektryka (DAR - 60 sek. do 30 sek.)
Pomiar napięcia DC/AC TRMS do 600V
Funkcja SMOOTH do stabilizacji wyników pomiarów (dla obiektów o dużej pojemności)
Zacisk GUARD do kompensacji prądu upływu powierzchniowego
Definiowane progi graniczne pomiaru MAX i MIN
Możliwość definiowania czasu trwania pomiaru od 5 sek. do 99 min. 59 sek.
Automatyczne rozładowanie badanego obiektu
Wyświetlacz LCD z podświetleniem i imitacją skali analogowej
Wewnętrzna pamięć wyników pomiarów
Interfejs RS-232 do podłączenia do PC
Wbudowany akumulator z ładowarką (możliwość pomiarów przy zasilaniu przyrządu z sieci lub z akumulatora)
Dane ogólne
Wyświetlacz:
Podświetlany wyświetlacz LCD z jednocześnie trzema odczytami:
Grupa 1 (główna): rezystancja izolacji, prąd upływu, PI, DAR, pojemność
Grupa 2: napięcie próby: (znamionowe i generowane)
Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań aby opisy prezentowanych przez nas produktów
były jak najbardziej rzetelne i kompletne. Zastrzegamy jednak że nie możemy wykluczyć wystąpienia w nich błędów, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń.
Przedstawiona oferta nie stanowi oferty w rozumienie Art. 66 § 1 KC - a jedynie zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji (Art. 71 KC). W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny:+48 22 831 25 21