Wykorzystujemy ciasteczka
Zaloguj

Zarejestruj


Wczytuję
KIMO Anemometry, Balometry, Higrometry, Manometry Promocja

SUPER PROMOCJA NOWOROCZNA!

Kliknij w baner i sprawdź!

Metrel Eurotest Gwarancja 36 miesięcy 3 lata

WYDŁUŻAMY GWARANCJĘ

EUROTESTÓW DO 3 LAT

PRZEZ WZORCOWANIE!*

Balometr Kimo DBM 610

BALOMETR DBM 610
W SUPER CENIE!

Metrel MI3152 EurotestXC

POLECAMY

MI 3152 EurotestXC

Wielofunkcyjny miernik instalacji
nowej generacji

TERAZ W PROMOCJI!

Merserwis - Profesjonalna aparatura kontrolno-pomiarowa

APARATURA POMIAROWA I LABORATORIUM WZORCUJĄCE
MERSERWIS

Prowadzimy dystrybucję m.in. Metrel, Kimo, Sonel, Keysight.
W naszej ofercie znajdziecie analizatory, mierniki, testery, rejestratory i wiele więcej! Oferujemy również wzorcowanie mierników oraz serwis urządzeń pomiarowych.

Wzorcowanie mierników

Laboratorium Wzorcujące

Wzorcujemy mierniki:
napięcia, prądu, rezystancji, temperatury, częstotliwości, RCD, wilgotności, termowizyjne, ciśnienia, prędkości powietrza, światła, dźwięku, odległości, grubości, pH, redox, wycieku gazu i spalin oraz wiele więcej... Sprawdź!

Wypróbuj nasze
Aparatura kontrolno-pomiarowa, Mierniki Wzorcowanie mierników, Kalibracja mierników Serwis mierników, naprawa mierników, Merserwis

Aktualności

Anemometry, Manometry, Balometry KIMO w super promocyjnych zestawach!

Wielka promocja KIMO Instruments na anemometry, manometry, higrometry i balometry w super zestawach pomiarowych. Taniej nawet o 25%! Sprawdź nasze ceny i specjalne zestawy promocyjne w skład których wchodzą polecane przez profesjonalistów: Anemometry wiatraczkowe wraz ze stożkiem/tubą pomiarwą; Anemometry termiczne ze stożkiem/tubą pomiarową; Anemometry z higrometrem wraz z dwiema sondami; Anemometr z manometrem z dwiema sondami i modułem ciśnienia do 2500 Pa; Balometry z manometrem i prostowalnicą w zestawie i więcej - Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej...

Metrel MI 3394 CE MultitesterXA - Nowy tester do certyfikacji CE urządzeń…

CE MultitesterXA czyli nowa odsłona sprawdzonego przyrządu do pomiarów CE W 2016 roku słoweńska firma Metrel wprowadziła na rynek nowy przyrząd do badania bezpieczeństwa oraz certyfikacji CE maszyn, urządzeń oraz rozdzielnic elektrycznych niskiego napięcia - MI 3394 CE MultitesterXA. Przyrząd ten jest bezpośrednim następcą wycofanego z produkcji modelu MI 2094 CE Multitester, który cieszył się w Polsce sporym zainteresowaniem oraz opinią niezawodnego testera ułatwiającego szybkie przeprowadzenie pomiarów i testów bezpieczeństwa urządzeń m.in. na zgodność z normą CE. Funkcjonalność nowego testera zarówno jeśli chodzi o dostępne funkcje pomiarowe, obsługę jak i zapis oraz obróbkę wyników pomiarowych została w stosunku do poprzednika...

Czytaj więcej...

Jaki Anemometr wybrać? Przeczytaj nasz przegląd!

Producenci aparatury pomiarowej oferują bardzo wiele typów anemometrów, czyli urządzeń mierzących prędkość przepływu i wydatku powietrza. Na rynku są dostępne anemometry ze skrzydełkami o małej i dużej średnicy, anemometry z sondami cieplno-oporowymi, z rurkami Pitota oraz tzw. balometry. Duży wybór mierników oraz szeroka rozpiętość cen (od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych) powoduje, że wielu przyszłych użytkowników ma problem z doborem odpowiedniego przyrządu do swoich potrzeb. W tym artykule postaramy się wyjaśnić różnice, wskazać zalety różnych rozwiązań i pomóc w wyborze odpowiedniego przyrządu.

Czytaj więcej...

Wzorcowanie Mierników Taniej!

Tylko w grudniu 2016 roku oferujemy specjalny rabat na wzorcowanie mierników w naszym Laboratorium Wzorcującym. Wystarczy wpisać specjalny kod w formularzu na naszej stronie, lub podać go w wiadomości mailowej, aby obniżyć koszt wzorcowania miernika aż o 10%. Kod rabatowy uprawniający do grudniowej zniżki na wzorcowanie mierników znajduje się w dalszej części artykułu. Sprawdźcie koniecznie!

Czytaj więcej...

Rezystory suwakowe

W tym wpisie przybliżamy jedną z gałęzi naszego asortymentu jakimi są Oporniki Suwakowe. Dowiecie się z niego jakie jest zastosowanie oporników, rezystorów suwakowych, zasada ich działania, jakie są oferowane modele oraz jakie są zasady doboru opornika - na co nalezy zwracać uwagę  i jak odczytywać oznaczenia. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej...

Metrel Eurotest - Dowiedz się jak wydłużyć gwarancję do 3 lat!

Regulamin uczestnictwa w programie "Metrel EUROTEST Gwarancja na 3 lata" Organizatorem programu jest Merserwis spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z siedzibą: ul. Gen. Wł. Andersa 10, 00-201 Warszawa. Celem programu jest wydłużenie standardowego okresu gwarancji na nowe, wielofunkcyjne mierniki instalacji firmy Metrel Eurotest o dodatkowy rok, na łączny okres 3 lat. Programem objęte są wielofunkcyjne mierniki instalacji Eurotest, modele: Eurotest MI 3102 BT EurotestXE IT i MI 3102H BT EurotestXE 2,5 kV, MI 3100 SE EurotestEASI oraz MI 3125 EurotestCOMBO dostępne w sprzedaży od 01.11.2016 i zakupione w sieci sprzedaży Merserwis.

Czytaj więcej...

Wielka Jesienna Promocja KIMO - Edycja 2016!

Wielka Promocja na mierniki KIMO INSTRUMENTS, tylko do końca 2016! Nawet do 25% taniej!* Sprawdź nasze ceny i specjalne zestawy promocyjne w skład których wchodzą: Anemometr wiatraczkowy wraz ze stożkiem; Anemometr termiczny ze stożkiem; anemometry z higrometrem wraz z dwiema sondami; anemometr z manometrem z dwiema sondami i modułem ciśnienia do 2500 Pa oraz analizatory spalin.

Czytaj więcej...

Jaki miernik do pomiarów instalacji elektrycznych? Metrel Eurotest!

Historia serii Eurotest Produkowana przez słoweńską firmę Metrel seria mierników Eurotest służących do badania bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia, już od kilkunastu lat ugruntowuje swoją pozycję na światowych rynkach profesjonalnych przyrządów pomiarowych. Początki serii Eurotest (chociaż nie są to pierwsze przyrządy wielofunkcyjne firmy Metrel) sięgają wprowadzonego na rynek w 1999 roku przyrządu MI 2086 Eurotest 61557 (oficjalna premiera na targach Elektronika 1999 w Ljubljanie). Miernik ten pozwalał na bardzo szybkie wykonanie kilku typów pomiarów za pomocą jednego przyrządu.

Czytaj więcej...

Merserwis - Nowe godziny pracy!

Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że zmieniamy godziny pracy w naszej firmie.Od 1 października będziemy pracować w godzinach: 8:00 - 16:00.Aktualizacja godzin pracy dotyczy wszystkich działów Merserwis.Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności z tego tytułu.Merserwis  

Czytaj więcej...

Jaki miernik wybrać do pomiarów izolacji? Pomagamy!

Na rynku aparatury pomiarowej znajduje się bardzo dużo mierników do rezystancji izolacji. Wielu przyszłych użytkowników zastanawia się, na co zwracać uwagę przy doborze aparatury do pomiarów izolacji odpowiedniej dla swoich aplikacji?

Czytaj więcej...

Podstawy pomiaru izolacji

Materiały izolacyjne są ważnym składnikiem niemal każdego urządzenia elektrycznego. Ich właściwości zależą zarówno od charakterystyki materiału bazowego jak i czynników zewnętrznych takich jak temperatura, stopień zanieczyszczenia, wilgotność, procesy starzeniowe, narażenia elektryczne oraz mechaniczne itd. Aby zapewnić odpowiednio wysokie bezpieczeństwo i niezawodność, konieczne jest okresowe badanie jakości materiału izolacji. W tym celu można wykorzystać wysokonapięciowe metody pomiarowe.

Czytaj więcej...

Jaki multimetr wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

Przenośne multimetry cyfrowe są jednymi z najczęściej wybieranych przyrządów do diagnozowania pracy instalacji lub sprzętu elektrycznego. Szeroki wybór modeli obsługujących różne funkcje pomiarowe może sprawiać problemy przy określeniu, które urządzenie będzie najlepszym dla naszych potrzeb wyborem. Wybór multimetru cyfrowego posiadającego więcej funkcji niż tak naprawdę potrzebujemy będzie oznaczał wyższą cenę zakupu. Z drugiej strony - próba zaoszczędzenia na przyrządach pomiarowych, może skutkować narażeniem użytkownika na zagrażające życiu ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Poniższy artykuł powstał, aby wspomóc użytkownika przy wyborze odpowiedniego multimetru cyfrowego, zwracając uwagę na kluczowe cechy przyrządów: specyfikację techniczną, podstawową funkcjonalność, oraz funkcje skierowane dla dedykowanych zastosowań przemysłowych...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo multimetrów przenośnych

Czy chcąc wykonać profesjonalne pomiary różnego rodzaju instalacji elektrycznych należy skorzystać z pierwszego lepszego multimetru? Absolutnie nie! Można tu się posłużyć przykładem z życia dotyczącego kasków. Wszystkie kaski służą do ochrony głowy użytkownika, lecz ich struktura, wygląd oraz główne punkty ochrony są diametralnie inne. Kask służący do wspinaczki ma za zadanie ochronę głowy przed małymi kamykami lub innymi spadającymi przedmiotami. Kask rowerowy chroni głowę przed uderzeniem w beton lub maskę samochodu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku multimetrów, które są przystosowywane do różnych poziomów ochrony przed zagrożeniami związanymi z napięciem elektrycznym. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa własnego oraz osób znajdujących się w...

Czytaj więcej...

Przegląd rozwiązań dla Energetyki Solarnej i Instalacji Fotowoltaicznych

W wielu krajach energetyka solarna zyskuje ostatnio znacznie na popularności i coraz częściej słyszymy o kolejnych inwestycjach zrealizowanych w tym obszarze. Jest to spowodowane szybko spadającymi cenami paneli fotowoltaicznych oraz innych elementów instalacji. Taki trend prowadzi do wzrostu konkurencyjności tego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej. W niektórych krajach osiągnięto etap, w którym koszty produkcji energii przez odnawialne źródła są takie same, lub nawet niższe niż koszty energii produkowanej z paliw kopalnych.

Czytaj więcej...

Weryfikacja działania testerów wycieku czynników chłodniczych

W tym artykule informujemy o możliwości wykonania usługi wzorcowania (kalibracji lub błędnie legalizacji) mierników oraz testerów wycieku czynników chłodniczych, gazów chłodniczych oraz mieszanek chłodniczych węglowodorowych HFC, CFC oraz obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego dokładność testerów wycieku czynników chłodniczych.W związku z oczekiwaniami naszych Klientów, pragniemy poinformować, że od maja 2016 roku Laboratorium Merserwis świadczy usługę wzorcowania / sprawdzenia czułości testerów wycieku gazu chłodniczego.

Czytaj więcej...

Promocja! Wybrane przyrządy Keysight taniej o VAT!

Przedstawiamy doskonałe mierniki Keysight Technologies (dawniej Agilent) w niezwykle atrakcyjnej promocji. Teraz wybrane modele (a wśród nich: mierniki cęgowe, multimetry cyfrowe, kamera termowizyjna, miernik rezystancji izolacji, miernik LCR) będzie można nabyć taniej z 23% rabatem, czyli o wartość stawki VAT. Sprawdźcie koniecznie kolejną promocję jaką dla Was przygotowaliśmy!

Czytaj więcej...

Dlaczego mogę potrzebować wzorcowania przyrządu?

Większość przyrządów pomiarowych używanych do celów zawodowych powinna posiadać dokument definiujący ich dokładność albo inaczej ich niedokładność, na podstawie którego można stwierdzić poprawne działanie takiego przyrządu pomiarowego. Co do zasady nie ma obowiązku prawnego posiadania świadectwa wzorcowania. Jest jednak co najmniej kilka oczywistych powodów dla których takie świadectwo należy posiadać.

Czytaj więcej...

Eurotesty chodzą w parze z gratisami!

Kup miernik instalacji Metrel Eurotest i odbierz miernik, tester lub wskaźnik napięcia!Ruszamy z super promocją, gdzie do wybranych mierników instalacji elektrycznych dorzucamy świetne gratisy - oprócz pełnej wersji oprogramowania Eurolink/MESM, możecie wybrać miernik cęgowy, lub tester napięcia albo wykrywacz obecności napięcia. To wszystko w cenie miernika serii Eurotest! Sprawdźcie koniecznie!

Czytaj więcej...
 1. Witamy
 2. Oferta
 3. Sprawdzony Partner

Od ponad 25 lat Merserwis specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i profesjonalnych rozwiązań dla przedsiębiorstw i instytucji stosujących aparaturę kontrolno-pomiarową oraz automatykę.

Oferta Merserwis to:
- Aparatura pomiarowa dla elektryki, aparatura dla energetyki oraz aparatura dla HVACR;
- Automatyka i kontrola;
- Akcesoria dla mierników.

A także cała gama usług uzupełniających:
- Wzorcowanie przyrządów pomiarowych;
- Naprawa, serwis przyrządów pomiarowych (gwarancyjny i pogwarancyjny);
- Dobór elementów automatyki i ich kompletacja;
- Szkolenia z obsługi i zastosowania przyrządów pomiarowych;
- Projektowanie i dostarczanie elementów systemów rejestracji danych i oceny efektywności energetycznej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

Urządzenia do pomiaru bezpieczeństwa elektrycznego:
mierniki instalacji czyli mierniki rezystancji izolacji i mierniki rezystancji uziemienia, a także mierniki impedancji pętli zwarcia i mierniki wyłączników RCD.

PAT Testery bezpieczeństwa maszyn i urządzeń dla serwisów, i wypożyczalni:
dla producentów urządzeń elektrycznych, testery bezpieczeństwa urządzeń medycznych.

Rozwiązania dla energetyki:
analizatory jakości energii przenośne i stacjonarne, testery napięcia rażenia i napięcia krokowego, miliomomierze i mikromomierze.

Przyrządy do pomiaru parametrów środowiska
luksomierze, sonometry, termometry, termohigrometry, a także rejestratory temperatury, regulatory temperatury, pirometry, kamery termowizyjne, czujniki temperatury.

Przyrządy laboratoryjne i warsztatowe:
oscyloskopy, rejestratory wielokanałowe, autotransformatory, zasilacze, rezystory suwakowe i oporniki suwakowe.

Urządzenia dla wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa:
anemometry, balometry, manometry, manometry cieczowe, przetworniki temperatury, pyranometry (mierniki promieniowania słonecznego).

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową, a w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości - do kontaktu, gdzie wysoko wykwalifikowany zespół jest do Państwa dyspozycji.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć szeroką i bogatą ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej, mierników, automatyki i usług serwisowych, szkoleniowych i wzorcowania.

Jesteśmy oficjalnym i bezpośrednim dystrybutorem w Polsce m.in. firm:
Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Sonel, Hanyoung Hynux, Contrex, Lascar Electronics, Greisinger, Cem, Sinometer, Summit, Bohle i wielu innych.

A także dystrybutorem krajowym firm:
Adex, Keysight, Apar, Czaki Thermoproduct, Era Gost, Lumel, Relpol, Sonel, Tanel, Tolin i innych.

Specjalizujemy się w dostarczeniu rozwiązań pomiarowych dla branż i sektorów:
Sektor badawczo-rozwojowy, Branża elektryczna i instalacyjna, Energetyka, Branża edukacyjna, metalurgiczna, szklarska, drzewna i papiernicza, budowlana, transportowa, Branża medyczna i farmaceutyczna, informatyczna i telekomunikacyjna, Branża spożywcza, rolna i gastronomiczna (HACCP, HORECA), Branża ciepłownicza, wentylacyjna, klimatyzacyjna, chłodnicza.

Wychodzimy naprzeciw klientom

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, oferujemy naszym Klientom nowoczesne, sprawdzone i elastyczne rozwiązania. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli zawsze usatysfakcjonowani z wybranej aparatury czy usługi.

Załoga Merserwis

Szczególnie polecamy

 • Z naszej oferty szczególnie polecamy produkty do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci. Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze, produkty dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej oraz do pomiarów i kontroli - regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

 • Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

  Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, Era Gost, RelPol, Tanel i innych...

  Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz serwis gwarancyjny.

Dane kontaktowe

 • Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
  ul. Gen. Wł. Andersa 10
  00-201 Warszawa, Polska
  NIP: 5260058571

  Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
  Fax: 22 887 08 52

  Godziny pracy
  Salon Sprzedaży: Pon. - Pt. 8:00-16:00
  Serwis Aparatury: Pon. - Pt. 8:00-16:00