Wykorzystujemy pliki cookies.
Zaloguj

Zarejestruj


Wczytuję
Metrel MI3152 EurotestXC

POLECAMY

MI 3152 EurotestXC

Wielofunkcyjny miernik instalacji
nowej generacji

TERAZ W PROMOCJI!

Analizatory Jakości Energii i Analizatory Mocy Metrel
Poznaj
Analizatory Mocy i Jakości Zasilania
Merserwis - Profesjonalna aparatura kontrolno-pomiarowa

APARATURA POMIAROWA I LABORATORIUM WZORCUJĄCE
MERSERWIS

Prowadzimy dystrybucję m.in. Metrel, Kimo, Sonel, Keysight.
W naszej ofercie znajdziecie analizatory, mierniki, testery, rejestratory i wiele więcej! Oferujemy również wzorcowanie mierników oraz serwis urządzeń pomiarowych.

Wzorcowanie mierników

Laboratorium Wzorcujące

Wzorcujemy:
napięcie, prąd, rezystancję, temperaturę, częstotliwość, RCD, wilgotność, termowizję, ciśnienie, prędkość powietrza, światło, dźwięk, odległość, grubość pH, redox, wyciek gazu i spalin...

Wypróbuj nasze
Aparatura kontrolno-pomiarowa, Merserwis  Wzorcowanie mierników, Merserwis  Serwis aparatury, naprawa urządzeń, Merserwis 

Aktualności

Jaki miernik do pomiarów instalacji elektrycznych? Metrel Eurotest!

Historia serii Eurotest Produkowana przez słoweńską firmę Metrel seria mierników Eurotest służących do badania bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia, już od kilkunastu lat ugruntowuje swoją pozycję na światowych rynkach profesjonalnych przyrządów pomiarowych. Początki serii Eurotest (chociaż nie są to pierwsze przyrządy wielofunkcyjne firmy Metrel) sięgają wprowadzonego na rynek w 1999 roku przyrządu MI 2086 Eurotest 61557 (oficjalna premiera na targach Elektronika 1999 w Ljubljanie). Miernik ten pozwalał na bardzo szybkie wykonanie kilku typów pomiarów za pomocą jednego przyrządu.

Czytaj więcej...

Merserwis - Nowe godziny pracy!

Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że zmieniamy godziny pracy w naszej firmie.Od 1 października będziemy pracować w godzinach: 8:00 - 16:00.Aktualizacja godzin pracy dotyczy wszystkich działów Merserwis.Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności z tego tytułu.Merserwis  

Czytaj więcej...

Jaki miernik wybrać do pomiarów izolacji? Pomagamy!

Na rynku aparatury pomiarowej znajduje się bardzo dużo mierników do rezystancji izolacji. Wielu przyszłych użytkowników zastanawia się, na co zwracać uwagę przy doborze aparatury do pomiarów izolacji odpowiedniej dla swoich aplikacji?

Czytaj więcej...

Podstawy pomiaru izolacji

Materiały izolacyjne są ważnym składnikiem niemal każdego urządzenia elektrycznego. Ich właściwości zależą zarówno od charakterystyki materiału bazowego jak i czynników zewnętrznych takich jak temperatura, stopień zanieczyszczenia, wilgotność, procesy starzeniowe, narażenia elektryczne oraz mechaniczne itd. Aby zapewnić odpowiednio wysokie bezpieczeństwo i niezawodność, konieczne jest okresowe badanie jakości materiału izolacji. W tym celu można wykorzystać wysokonapięciowe metody pomiarowe.

Czytaj więcej...

Jaki multimetr wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

Przenośne multimetry cyfrowe są jednymi z najczęściej wybieranych przyrządów do diagnozowania pracy instalacji lub sprzętu elektrycznego. Szeroki wybór modeli obsługujących różne funkcje pomiarowe może sprawiać problemy przy określeniu, które urządzenie będzie najlepszym dla naszych potrzeb wyborem. Wybór multimetru cyfrowego posiadającego więcej funkcji niż tak naprawdę potrzebujemy będzie oznaczał wyższą cenę zakupu. Z drugiej strony - próba zaoszczędzenia na przyrządach pomiarowych, może skutkować narażeniem użytkownika na zagrażające życiu ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Poniższy artykuł powstał, aby wspomóc użytkownika przy wyborze odpowiedniego multimetru cyfrowego, zwracając uwagę na kluczowe cechy przyrządów: specyfikację techniczną, podstawową funkcjonalność, oraz funkcje skierowane dla dedykowanych zastosowań przemysłowych...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo multimetrów przenośnych

Czy chcąc wykonać profesjonalne pomiary różnego rodzaju instalacji elektrycznych należy skorzystać z pierwszego lepszego multimetru? Absolutnie nie! Można tu się posłużyć przykładem z życia dotyczącego kasków. Wszystkie kaski służą do ochrony głowy użytkownika, lecz ich struktura, wygląd oraz główne punkty ochrony są diametralnie inne. Kask służący do wspinaczki ma za zadanie ochronę głowy przed małymi kamykami lub innymi spadającymi przedmiotami. Kask rowerowy chroni głowę przed uderzeniem w beton lub maskę samochodu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku multimetrów, które są przystosowywane do różnych poziomów ochrony przed zagrożeniami związanymi z napięciem elektrycznym. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa własnego oraz osób znajdujących się w...

Czytaj więcej...

Przegląd rozwiązań dla Energetyki Solarnej i Instalacji Fotowoltaicznych

W wielu krajach energetyka solarna zyskuje ostatnio znacznie na popularności i coraz częściej słyszymy o kolejnych inwestycjach zrealizowanych w tym obszarze. Jest to spowodowane szybko spadającymi cenami paneli fotowoltaicznych oraz innych elementów instalacji. Taki trend prowadzi do wzrostu konkurencyjności tego sposobu pozyskiwania energii elektrycznej. W niektórych krajach osiągnięto etap, w którym koszty produkcji energii przez odnawialne źródła są takie same, lub nawet niższe niż koszty energii produkowanej z paliw kopalnych.

Czytaj więcej...

Weryfikacja działania testerów wycieku czynników chłodniczych

W tym artykule informujemy o możliwości wykonania usługi wzorcowania (kalibracji lub błędnie legalizacji) mierników oraz testerów wycieku czynników chłodniczych, gazów chłodniczych oraz mieszanek chłodniczych węglowodorowych HFC, CFC oraz obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego dokładność testerów wycieku czynników chłodniczych.W związku z oczekiwaniami naszych Klientów, pragniemy poinformować, że od maja 2016 roku Laboratorium Merserwis świadczy usługę wzorcowania / sprawdzenia czułości testerów wycieku gazu chłodniczego. Wzorcowanie detektora wycieku (kalibracja) wykonywane jest dla przyrządów posiadających wyświetlacz wskazujący precyzyjnie wartość (rezultatem jest świadectwo wzorcowania). Sprawdzenie detektora wycieku wykonywane jest dla przyrządów posiadających bargraf (wyświetlacz diodowy) wskazujący określony poziom wycieku (rezultatem jest świadectwo sprawdzenia).

Czytaj więcej...

Promocja! Wybrane przyrządy Keysight taniej o VAT!

Przedstawiamy doskonałe mierniki Keysight Technologies (dawniej Agilent) w niezwykle atrakcyjnej promocji. Teraz wybrane modele (a wśród nich: mierniki cęgowe, multimetry cyfrowe, kamera termowizyjna, miernik rezystancji izolacji, miernik LCR) będzie można nabyć taniej z 23% rabatem, czyli o wartość stawki VAT. Sprawdźcie koniecznie kolejną promocję jaką dla Was przygotowaliśmy!

Czytaj więcej...

Dlaczego mogę potrzebować wzorcowania przyrządu?

Większość przyrządów pomiarowych używanych do celów zawodowych powinna posiadać dokument definiujący ich dokładność albo inaczej ich niedokładność, na podstawie którego można stwierdzić poprawne działanie takiego przyrządu pomiarowego. Co do zasady nie ma obowiązku prawnego posiadania świadectwa wzorcowania. Jest jednak co najmniej kilka oczywistych powodów dla których takie świadectwo należy posiadać.

Czytaj więcej...

Eurotesty chodzą w parze z gratisami!

Kup miernik instalacji Metrel Eurotest i odbierz miernik, tester lub wskaźnik napięcia!Ruszamy z super promocją, gdzie do wybranych mierników instalacji elektrycznych dorzucamy świetne gratisy - oprócz pełnej wersji oprogramowania Eurolink/MESM, możecie wybrać miernik cęgowy, lub tester napięcia albo wykrywacz obecności napięcia. To wszystko w cenie miernika serii Eurotest! Sprawdźcie koniecznie!

Czytaj więcej...

Czym jest wzorcowanie (kalibracja), a czym jest strojenie (adiustacja)?

Od kilkunastu lat w Polsce stosowane jest nazewnictwo dotyczące usług weryfikacji dokładności przyrządów pomiarowych świadczonych przez laboratoria, które zostało dostosowane do międzynarodowego i europejskiego nazewnictwa i standardów. Pomimo tego nadal wiele osób nie tylko stosuje niepoprawne nazewnictwo, ale także błędnie definiuje czym jest wzorcowanie (czyli inaczej kalibracja) oraz czym jest strojenie (określone jako adiustacja). W całej sytuacji nie pomaga również to że wiele przedsiębiorstw, a nawet producentów aparatury kontrolno-pomiarowej, również stosuje błędną terminologię i przez to przyczynia się do dalszego utrwalania błędów. W biuletynie tym postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące zależności wzorcowania...

Czytaj więcej...

Sonel Wiosenna Promocja! Kup miernik serii MPI i otrzymaj gratis!

Kup miernik wielofunkcyjny Sonel serii MPI i otrzymaj atrakcyjny gratis!

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Klienci, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocy, z okazji upamiętnienia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, chcielibyśmy razem z Wami przeżywać ten radosny czas. Życzymy Wam żeby nigdy nie zabrakło Wam nie tylko zdrowia, ale również i pogody ducha, i wiosennego nastroju. Niech czas, który spędzicie wraz z rodziną będzie przepełniony wiarą, nadzieją i miłością. Niech wydarzenie Zmartwychwstania, niosące odrodzenie duchowe, napełni Was spokojem i wiarą, oraz siłą w pokonywaniu trudności. I oczywiście... Mokrego dyngusa, ale byle jak najdalej od urządzeń elektrycznych! ;) Wesołego Alleluja!- Zespół Merserwis

Czytaj więcej...

Wzorcowanie mierników - Biuletyn informacyjny

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące czynności wzorcowania mierników, dlatego postanowiliśmy opracować biuletyn informacyjny, który powinien pomóc zrozumieć zagadnienia związane z wzorcowaniem.

Czytaj więcej...

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016

Uprzejmie i gorąco zapraszamy na zbliżające się targi Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2016, które odbędą się w Warszawie w dniach 1-2 marca przy ulicy Marsa 56C (Centrum MT polska). Będziemy na Was czekać na stoisku nr 83 na którym przedstawimy najnowsze rozwiązania i przyrządy firm KIMO, Metrel oraz Keysight.

Czytaj więcej...

Wietrzymy nasze magazyny! Złap przyrząd w super cenie!

Specjalnie dla Was postanowiliśmy przewietrzyć nasze magazyny i przedstawić niezwykłą ofertę na wybraną aparaturę i elementy automatyki!Oferujemy rabaty na pojedyncze sztuki w wysokości 20%, 30%, 50% a nawet ponad 80%!W poniższej tabeli znajdziecie taką aparaturę jak: profesjonalne testery bezpieczeństwa PAT, testery wytrzymałości dielektrycznej, manometry, liczniki, amperomierze, przekaźniki, mierniki tablicowe, oscyloskopy, regulatory temperatury, rejestratory, woltomierze, wyświetlacze, mierniki wilgotności materiałów, analizatory spalin, detektory gazu, itp. 

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

Szanowni Klienci, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku chcielibyśmy życzyć Wam z całego serca jak najspokojniejszych, najpogodnieszych i najradośniejszych chwil w ciepłym, rodzinnym gronie. Coż zatem możemy życzyć na pierwszym miejscu, jeśli nie wzorcowego zdrowia? Ponadto życzymy Wam w nadchodzącym 2016 roku, abyście spełniali wszystkie nowe postanowienia. Szczerze wierzymy, że udało wam się osiągnąć to co postanowiliście sobie na 2015 rok i równocześnie gratulujemy. :)

Czytaj więcej...
 1. Witamy
 2. Oferta
 3. Sprawdzony Partner

Od ponad 25 lat Merserwis specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych i profesjonalnych rozwiązań dla przedsiębiorstw i instytucji stosujących aparaturę kontrolno-pomiarową oraz automatykę.

Oferta Merserwis to:
- Aparatura pomiarowa dla elektryki, aparatura dla energetyki oraz aparatura dla HVACR;
- Automatyka i kontrola;
- Akcesoria dla mierników.

A także cała gama usług uzupełniających:
- Wzorcowanie przyrządów pomiarowych;
- Naprawa, serwis przyrządów pomiarowych (gwarancyjny i pogwarancyjny);
- Dobór elementów automatyki i ich kompletacja;
- Szkolenia z obsługi i zastosowania przyrządów pomiarowych;
- Projektowanie i dostarczanie elementów systemów rejestracji danych i oceny efektywności energetycznej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

Urządzenia do pomiaru bezpieczeństwa elektrycznego:
mierniki instalacji czyli mierniki rezystancji izolacji i mierniki rezystancji uziemienia, a także mierniki impedancji pętli zwarcia i mierniki wyłączników RCD.

PAT Testery bezpieczeństwa maszyn i urządzeń dla serwisów, i wypożyczalni:
dla producentów urządzeń elektrycznych, testery bezpieczeństwa urządzeń medycznych.

Rozwiązania dla energetyki:
analizatory jakości energii przenośne i stacjonarne, testery napięcia rażenia i napięcia krokowego, miliomomierze i mikromomierze.

Przyrządy do pomiaru parametrów środowiska
luksomierze, sonometry, termometry, termohigrometry, a także rejestratory temperatury, regulatory temperatury, pirometry, kamery termowizyjne, czujniki temperatury.

Przyrządy laboratoryjne i warsztatowe:
oscyloskopy, rejestratory wielokanałowe, autotransformatory, zasilacze, rezystory suwakowe i oporniki suwakowe.

Urządzenia dla wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa:
anemometry, balometry, manometry, manometry cieczowe, przetworniki temperatury, pyranometry (mierniki promieniowania słonecznego).

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową, a w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości - do kontaktu, gdzie wysoko wykwalifikowany zespół jest do Państwa dyspozycji.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć szeroką i bogatą ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej, mierników, automatyki i usług serwisowych, szkoleniowych i wzorcowania.

Jesteśmy oficjalnym i bezpośrednim dystrybutorem w Polsce m.in. firm:
Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Sonel, Hanyoung Hynux, Contrex, Lascar Electronics, Greisinger, Cem, Sinometer, Summit, Bohle i wielu innych.

A także dystrybutorem krajowym firm:
Adex, Keysight, Apar, Czaki Thermoproduct, Era Gost, Lumel, Relpol, Sonel, Tanel, Tolin i innych.

Specjalizujemy się w dostarczeniu rozwiązań pomiarowych dla branż i sektorów:
Sektor badawczo-rozwojowy, Branża elektryczna i instalacyjna, Energetyka, Branża edukacyjna, metalurgiczna, szklarska, drzewna i papiernicza, budowlana, transportowa, Branża medyczna i farmaceutyczna, informatyczna i telekomunikacyjna, Branża spożywcza, rolna i gastronomiczna (HACCP, HORECA), Branża ciepłownicza, wentylacyjna, klimatyzacyjna, chłodnicza.

Wychodzimy naprzeciw klientom

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, oferujemy naszym Klientom nowoczesne, sprawdzone i elastyczne rozwiązania. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli zawsze usatysfakcjonowani z wybranej aparatury czy usługi.

Załoga Merserwis

Szczególnie polecamy

 • Z naszej oferty szczególnie polecamy produkty do pomiaru jakości energii elektrycznej: analizatory jakości energii i zasilania oraz analizatory parametrów sieci. Przyrządy wykorzystywane w laboratoriach i warsztatach: autotransformatory jednofazowe i trójfazowe, rezystory i oporniki suwakowe, oscyloskopy, zasilacze, produkty dla branży energetycznej: przekładniki prądowe, kondensatory, systemy oceny efektywności energetycznej oraz do pomiarów i kontroli - regulatory temperatury, wskaźniki tablicowe, rejestratory temperatury, termometry ostrzowe i inne...

Dystrybucja

 • Firma Merserwis jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce firm: Metrel, Kimo Instruments, Audio Precision, Circutor, Graphtec, Hanyoung, Lascar Electronics, Keysight.

  Jesteśmy również krajowym dystrybutorem firm: Sonel, Lumel, Czaki Thermoproduct, Era Gost, RelPol, Tanel i innych...

  Zapewniamy doradztwo, szkolenia, prezentacje oraz serwis gwarancyjny.

Dane kontaktowe

 • Merserwis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
  ul. Gen. Wł. Andersa 10
  00-201 Warszawa, Polska
  NIP: 5260058571

  Tel: 22 831 25 21, 22 831 42 56
  Fax: 22 887 08 52

  Godziny pracy
  Salon Sprzedaży: Pon. - Pt. 8:00-16:00
  Serwis Aparatury: Pon. - Pt. 8:00-16:00